bugün

haber sitesi olma özelliği tali yönü olup, asıl link cenneti sitesidir. kamu personelinin msn messenger'dan artan vakitlerindeki favori web adresi, bir bu bir de memurlar.net'tir. yaklaşık on dakika önce farkettiğim, hala devam etmekte olduğunu gördüğüm bir hadise var. hadise şu: siteye giriyorsunuz, beş saniye sonra ışıklar sönüyor aynen sinema gibi. sonra yer göstericinin fenerinin ışığı gibi bir daire aydınlanıyor, aydınlatan ampül ama. mouse ile daireyi sitenin değişik güzergahlarında gezdirdiğinizde; türkiye haritasının içinde başbakanın resmi, "türkiye; tek millet, tek ba.. (bayrak olsa gerek yandaki reklama takıldığı için gerisi gözükmüyor), tek vatan, tek d..(din diye düşündüm ama yanılıyor olabilirim) yazısı, fonda kırmızı beyaz renk hakimiyeti var. on saniye sonra reklam bitiyor, herşey normale dönüyor.

enteresan bir reklam almış, belki başka sitelerde de vardır bilemiyorum. beni en mutlu eden ise herşeyin normale dönmesi. gerçek hayatta da öyle olmasını temenni ediyorum. ve bu; kar, boran yaza döner, acılar tükenir biter... diyorum.
ilginç bir biçimde görünümü ve hatta haber sıralaması, içeriği bile internethaber com ile aynıdır. kardeş kuruluşlar sanırsam.
akp yanlısı haberleriyle dikkat geçen dandik haber sitesi.
ondan cok daha iyi ve tarafsiz haber anlayisiyla;

(bkz: gazeteler com)
genelde flash bölümü yanlı ve objektiviteden uzak olan haber sitesi.

bir yere de yarandıklarını sanmıyorum çünkü her tarafa vurma tavrı var. reklamı abartıyorlar ve en sıkıntılı olan kısmı ise çok sık yapılan yenilemeler. taze haber mantığıyla düşünmemek lazım, tam haber okurken daha okuma bitmeden 3-4 defa sayfayı başa almak, hadi onu da geçtim video haberin başa sarması doğrudan siteden soğutur adamı.

en nihayetinde bağımlılık yapar. köşe yazarları kısmı çok pratik. tavsiye ederim.
yazarlar arayüzü değişmiş ve benim gibi eski arayüzlerin genel temayülü sadıkı şeklinde olan biri için beğeni toplamıştır. bakalım...

http://www.gazeteoku.com/