kanaatimce kariyerinde yaptığı en iyi iş kaygısızlar dır.
din ile dindarlar ile problemi olan pislik yazardır. hayat bilgisi dersinde okul müdürü din dersi öğretmeni idi ve düzenbazın biri idi. yeni dizisi pis 7 li de zengin sınıfında okuyan karaktersiz çocuğun adı furkan. pis herif sen furkan ın ne anlama geldiğini biliyomusun denilesi pisliktir.

cem abiden ayar yeyince pısırdın kaldın ne oldu daşşaklarının okkası küçük mü geldi.
samimiyetsiz bulduğum, itici şahsiyet.
kaygısızlar dışında hiç bir dizisi komik olmamıştır. zaten kaygısızlar'ı da kendi yazmıyormuş.
komedi anlayışı ayağı takılıp düşen adama gülmekten bir adım ileri gitmeyen ama bir şekilde kendisinin komik olduğunu yaptığı işlerin komik olduğunu sana zorlama adam. şu sıralar 30 yaşındaki adamları kadınları lise dizisinde oynatmayı komedi sanmakta.
fırsat adamıdır. çıktığı yükseldiği dönemde bu tip işleri yapan adamlar az ve cesaretsiz olduğundan kendisi yükselmiştir ve evet hiç komik veya ilginç değildir. gayet düzdür.
akasya durağının gizli yazarı olduğunu düşündüğüm şahıs.
burak aksak tan ayar yemeye doymamış kişi.
"Kafasına kuş sıçtığında şans oyunu oynayan bir toplumun, ağzına sıçana da oy vermesi normaldir!" demiş ve ayarın allahını vermiş kişi.
kaygısızlar isimli kült dizinin senaristi. absürd diyalogların adamı.
zengin olsam dava açarım. her projesinde zenginleri ve özellikle de çocuklarını; fakirleri sürekli rencide eden, salak, yalancı, düzenbaz, riyakar, babasının parası/sosyal statüsü nedeniyle korunup kollanan, bu sebeple sınıf geçen, ancak babası iflas edip fakirleşirse insan gibi davranabilen kişiler olarak gösteren, zenginlerden de nadiren çıkar ama fakirlerin çok büyük kısmı ulvi insandır, mevlana mertebesindedir projelerinin sahibi kişi.
pis yedili gibi bir aptal eğlencesini televizyon dünyasına kazandırmış aptal mı yoksa çok mu zeki olduğunu çözemediğim adamdır. türk seyircisinin buna gülebileceğini düşünerek bilinçli olarak yaptıysa zekice ama karaktersizce. aptal bir adam olduğunu düşünsem o dizide oynayan bir sürü insan var topluca bir zeka geriliği sendromu var ve tehlikeli ekrandan eli kumandalı zavallılara sirayet ediyor.
(bkz: pis yedili)
tayfun güneyer ile beraber uzun bir süre tatile çıksalar millet kafa dinler.
chelsea tarafından madara edilmiş senaryo yazarımsısı.
kaygısız'lardan sonra hiç dizi yapmasa iyiydi.
yahşi cazibe nin finalinde ne kadar boş beleş bir adam olduğunu ispatlamıştır.
yahşi cazibe adlı diziye çektiği final bölümü bize gösterdi ki gani müjde denen herifin işlerinden kaliteli bir son kült bir eser beklemek aptallıktır. varsa yoksa baştan savma günü kurtarma çabası içinde olan işler çıkyor bu adamdan. umarız kabız olur da uzun süre yeni bir işini görmeyiz.
yaptığı dizilerde kısa etekli liseli tiplemeleri ile rating bulmaya çalışan kötü senarist. yahşi cazibe zaten belaltı esprilerle ayakta durmaya çalışıyordu en son sıçıp tüy diktiler. bu adamdan kaliteli dizi ve akılcı mizah beklemek fazla iyimserlik olur.
yahşi cazibe dizisinin sıçılıp tüy dikilen finalinde kızı ile bir akrabasını daha ekrana çıkarmış kişi. sülalece dizilerdeler.
kindar ve basit senarist. yılmaz erdoğan tadında.
hayat bilgisinden sonra hiçbir dizisi hiç bir filmi tutmayan, tutsada zeka seviyesi 0-6 yaşa hitap eden sözde komedi senaristi. filmlerinde hep cinsellik ön plandadır ve bunun üzerinden espri yapmaya çalışır ama her seferinde sıçmakla kalmaz bir de sıvar. en son da yahşi cazibe dizisinin sezon finali izlendiğinde ne kadar gereksiz biri olduğu anlaşılır. zira 3 yıldır birbirini deli gibi seven cazibe ve kemalden cazibe aslında başka insanlarlada evli çıkar ve onların paraasını üstüne almaya çalışmaktadır. (her nasılsa bekaretini kaybetmemiş ama) cazibenin dolandırıcı çıkması azerbaycanlı kardeşlerimizide üzmüştür zira türkiye'de bir çok insan azerilerle evlidir ve bu final sanki azerilerin türkiyelilerle evlenme sebebini para olrak göstermiştir.
gani müjde nin mizah anlayışı benim de hoşuma gitmez genel olarak. misal bir kahpe bizans ı beğenmiş miydim? hayır. yaptığı espriler? ı ıh. her yapımına karısını da eklemesi? yok. sevmem.

ama bi ayrılsak da beraberiz in başarısını, bi hayat bilgisi ni, bi yahşi cazibe yi görmezden de gelemem (son bölümü hariç)

ben olsam ondan daha başarılı olurdum sektörde demiyorum, belki ben de ancak bu kalitede olurdum. ama tabi bu, kendisinin yeter düzeyde bir senarist olduğu manasına gelmez.

tüm bunlar bi yana, bu yahşi cazibe nin son bölümü olayında, kendisinin bir suçu olduğuna inanmıyorum. "iki sezondur diziyle bütünleşmiş bir karakter, dizinin son bölümüne katılmadığı zaman dizi nasıl sonlandırılmalıdır" dersini alıp, dd ile ortalamadan geçmiş bir öğrenci kadar masumdur benim gözümde.

burada öncelikle aslıhan gürbüz ün faaliyeti konuşulmalı. bölüm başına ne kadar hakkı vardır hiçbir fikrim yok. diyelim ki olsun 50 bin lira. o 50 bin liranın, hayranlarını üzmeye, meslek ahlakının sorgulanmasına yol açacağına, kariyerini sekteye uğratacağına değip değmeyeceğini idrak etmeye muktedir olmayan bir insanla çalışmak... eminim herkes için bir handikap olurdu.

ha napardı, belki cazibe yi öldürebilirdi. o da sitcom tarzı bir dizi için nasıl bi son olurdu bilmiyorum. ama her türlü bu dizi mantıksız bir şekilde sonlanacaktı. ve bunun tek müsebbibi de aslıhan gürbüz dür. başkası değil.

azerilerin küçük düşürülmesi içinse "92 bölümdür, simge karakteriyle türk kızını yerden yere vuruyorum. bu kadar alınganlık yapmayın" demiş gani müjde. bana mantıklı geldi.

severdim yahşi cazibe yi de. sabah kahvaltısı esnasında, çayın peynirin yanında iyi gidiyodu cazibe yle kemal.. yazık oldu.
hayat bilgisinden sonra işi bıraksa iyiydi. Kahpe bizans ise sinemasal açıdan başarısız ama parodi olarak bakılırsa ünlü scary movie serisinde beş basar.
yahşi cazibe finali ile alakalı tepki toplamıştır azerilerden.

ulan dizi altı üstü şaka mısınız ne alakası var azerileri aşağılamakla falan. o kadar film dizi var türk kızları fahişe olarak oynuyor, gösteriliyor bunlar hayatın gerçekleri şaka mısınız? azeri diye kötü biri olamayacak mı dolandırıcı olamayacak mı yani. hadi hiç yok dizi bu dizi. hayal ürünü.

(bkz: bi bitmediniz amk)

edit: he dizi ile alakalı. finalde oyuncu ile anlaşamadığı için böyle bir şekilde bitirmesi ayıptır orası ayrı.
türk azerbaycan ilişkilerine darbe vurmuş senaristtir. (bkz: bu sefer güldürmedi)