bugün

bana ilk kez kitaba bu kadar para verdiren dizidir.
bu yılki emmy ödüllerinde es geçilmiş dizi. bir kez daha belli oldu ki, bu tip ödüllere gereğinden fazla önem vermemek gerek.
şimdilik ilk sezonunu izlediğim dizi.

--spoiler--
khal drago'nun manitası gerçekten seyirlik. taht oyununda kesinlikle onu tutuyorum.
arya çok şirin bir çocuk, bir o kadar da bran.
kraliçeyi fantezilerinden dolayı ayrıca kutluyorum. bizim aşk-ı memnu'yu geçmiş durumda.
sibel kekilli'nin bu dizide yer almasından gurur mu duymam gerektiğine, hala karar vermiş değilim.
cücenin yüreği kendinden büyük gibi duruyor şimdilik.
ilk sezondaki tek savaşı da atlamaları can sıkıcı oldu. tam savaş sahnesi izleyeceğimi düşünmüştüm. paraları yetmedi herhalde.

--spoiler--

winter is coming...
kitabından sonra dizisinin de aynı tadı verdiği nadide eserlerden biri. bir sezonu bir günde bitirilebilesi dizi.
türk dizileri sayesinde dizi sektöründen tamamen kopmuş olan beni, 2 günde kendisine bağlayan ,gördüğüm en kaliteli ve senaryosu sağlam dizi. karakter bolluğu nedeniyle arkadaşlar arasında hep; AA Şu kızıl saçlı kadın, şu küçük kız, şu yakışıklı çocuk gibi tanımlamalarla sohbeti edilmekle birlikte müthiş dozdaki entrikalarla, kardeşler arasındaki çarpışmalarla gönlümdeki listemde yükselmektedir. ayrıca bu diziyi izledikten sonra özellikle türk dizilerini izleyen genç evlatlarımız için her gece düzenli olarak bir dakika evin ışıklarını kapatıp kapatıp açıyorum.
bu arada sevgili Jon snow ben sana hazır knorr çorbası yapabilecekken senin o duvarda harcanmana çok üzülüyorum yiğidim.
sağlam bir kadroya sahip dizi.
verilen uzun aradan sonra üçüncü sezonun yeni karakterlerini tanıtmışlar. aha bu da link :

http://www.youtube.com/watch?v=o7JOdjyWMJY

özellikle thoros of myr tam role gidecek bir tip gibi.*
3. kitabın 2 sezon sürebileceği dedikodusu çıkan dizi.
yakın takibe aldığımız 2.sezonun finaliyle 10 aylık bir ara verdiğimiz dizi, dizimiz.
gelde üşüyelim diye ağladığım dizidir kendileri. pardon dizi dedim başyapıt.
bunu izledikten sonra diğer diziler artık sizi tatmin etmez verdiği aranın uzun sürmesinden dolayı da napacağınızı şaşırırsınız.

görsel
bu dizinin ismi zikredildiğinde aklına ilk olarak cersei lannister gelen ben miyim merak ettiğimd dizidir.
en iyi bölümü 2. sezon 9. bölümdür. zira tek savaş sahnesi de bu bölümdedir. diğer bölümlerde kısmi sıkılmalar yaşamışımdır. ikinci sezonu da khaleesi'ye aşık arya'ya hayran snow'a kızgın sansa'ya öfkeli joffrey'e nefretli sibel kekilli'ye ise muamma dolu hislerle tamamlamış durumdayım. 3. sezon kesinlikle çok daha aksiyon olacak. zira winter was come.

vesselam...
sadece ilk sezonunu izlediğim, 3.sezon başlamadığı için 2.sezonu izlemeye kıyamadığım dizidir.
kitabıyla birebir olan dizidir. öyle iyi yazılmış ki değiştirmeye gerek duymamışlar. (1.kitap)
yüzüklerin efendisi'nden başka hiçbir yapımla kıyaslayamadığım,tüm bölümlerini 4 defa izlediğim muhteşemsi dizi.
adı ile son derece özdeşleşen bir dizi. şiddetle tavsiye edilesi bir dizi.
kendisini acayip özlettiren dizi. daha 6 ay var lan nasıl dayanır buna yürek allahsız hbo?!
bekleten dizi.

bizim arkadaş 1. ve 2. sezon arasında güzel bir bebiş sahibi oldu.
türk halkının biricik damadı olan cücemiz tyrion lannister'ı içinde barındıran dizi. özledik.
Senaryosu ve çekimleri çok kaliteli bir dizi. Ancak dizinin çoğu dialoglarla dolu olmasına rağmen bölüm ve sezon araları uzun.

her ne kadar zombileri eklemiş olsalar da White walkers olayını orjinal bir şekilde sunacaklar gibi görünüyor. Bir şeyler planlayan, belli bir amacı olan white walkerları beyinsiz zombilere tercih ederim.
3.sezon hala gösterime girmediği için acayip gerginim.sıkıldık ulan! spartacus da hala yok yalan oldu zaten,dizi boşluğu dolmuyor be sözlük.
fazlasıyla özlenendir. zaten kış da yaklaşıyor!
(bkz: http://www.gameofthronesturkiye.com)
jon snow'la ilgili efsaneleri duydukça artık başlasın dedirtendir bir de o kadar okudum eminim artık starks winner görünümlü loser , tararyens loser görünümlü winner , lannisters ortada takılıp borçlarını ödesin filan