yazarların bu bölüm hakkında yorumlarını içeren başlıktır. game of thrones izleyenlerle beyin fırtınaları yapıp teoriler ve yorumlar yapmamız gerektiğini düşünüyorum etrafımızda game of thrones muhabbeti yapacak adam bulamıyoruz forumlarda çok fazla saçmalık dönüyo bende böyle yorumlamak ve sohbetleşmek istedim.

spoiler içerir.

öncelikle bu bölüm gerçekten iyi bir bölümdü tek şey haricinde oda jon snowlu kısımların daha hızlı gıtmesı ve onlara daha fazla zaman ayırıp bır an önce orduyu toplayıp wınterfellı gerı almasıydı ancak bekledıgımızın aksıne gayet yavaş ve az bir gelişme oldu neyse sabırsızlıkla beklıyoruz wınterfellı almayı..

başlangıç olarak baelish'e güvenılmeyecı cok açık gözünün kıştepesinde oldugunu sansayı wınterfell'e yâr ettiginde anlamalıydık ama sımdıde sansayla bulusunca oraya bı yerlere bir sovalye saklaması cok adiceydi yanı kısacası baelish canın cehenneme...!

aryaya gelir isek ; ned stark ıle dalga gecılmesı bızıde uzdu arya kalbımız senınle!! artık yüzsüz olup darmaduman et ortalığı..

theon'un buyukluk yapıp ablasını tuz tahta layık görmesi güzel hareketti ama yara demırdogumluların kralıcesı olup ardından theonuda alıp jon'a yardıma koscaklar derken tahtı alamadan kaçıp gıttıler hala ıcımden bır ses onların jon'a yardım etmeye gıdecegı yonunde bekleyıp gorucez bır teorıye gorede daenerys'ın yanına gıdecegı yonunde ama bunun olmamasını umıt edıyorum.

melisandre sonra ıkıncı bır kızıl kadınla karsılasıyoruz ve bunun melisandre kadar
ıyı bır buyucu oldugu bellı melisandrenin jon'u bu kızıl kadınında daenerys'ı tahtın varisi görmesi bir tezat içeriyor ve hangi kızıl kadın haklı çıkacak düşünmeden edemiyoruz (umarım jondur!!).

ardından bran'in geçmişe tek başına gittiğini görüyoruz hayır gidiyosunda abi o kadar akgezeni görünce neden hala devam ediyorsun anlamıyorum.

tabı bu sırada sansa davos jon snow'un ıttıfak kurulabılecek sancaklar aradıgını goruyoruz benım umıdım usttede bahsettıgım gıbı demırdogumlular va yabanıler ve bazı kuzeylıler ile wınterfellı gerı almak bunu yaparken kesınlıkle baelishten yardım ıstmemek lazım umarım dusundugumuz gıbı olur cunku baelish'e guven olmaz!!! ama muhtemelen jon sansanın baelishle bulustugunuz bir şekilde ogrenıcek ve zor durumda kaldıgı ıcınde yardım ısteyecek.(burada kuzeylıler yanı sansanın dayısından dusunduklerı yardımı alamayacaklar gibi geliyor.)

son olarak ise RiP HODOR!! dağ gibi adam göçtü gitti kalbimiz seninle seni unutmıcaz !!! ama düşünmeden edemicem bran'e ağaçtakı adam gitmelisin dediğinde gitmeyipte orada durmak ve geçmişe gitmeye devam etmek nedendir kurguda kesınlıkle bır kopukluk olmuş ve bu game of thronesa yakısmadı dıyebılırım.

son olarak 6.bölümü merakla bekliyoruz.
iş bu entry ağır bir şekilde spoiler içerir.

öncelikle senin ben amına koyayım brandon stark diyerek başlamak istiyorum. vicdanın kurusun çükün kopsun. hayatını yedin lan dağ gibi adamın. av ettin koskoca avcı yaz reisi. zombilere meze ettin güzelim ağaç ablaları. bok yoluna öldürttün bin yıllık ağaç dedeyi. ulan ak gezenleri gördün topukların götüne vura vura kaç. ne sana dokunmasını bekliyorsun.

söylemeden edemeyeceğim rest in peace koca yürekli vylis reis. hold the door, hold the door diye diye hodor ettiler yetmedi canını aldı vicdansızlar.

brandon'a sövmem bittiğine göre sansa stark'a geçebilirim. ulan bacak kadar boktun düne kadar. bolton piçi acaba bu gün neremi sikecek diye düşünüyordun. şimdi gelmiş jhon snow reisin yanında ben starkım çekmeler. winterfelli al bana ver tavırları. sen kim köpeksin lan. tribine sokayım senin ben.

kızıl hatun melisandre sen ne pis bişey çıktın lan. vadedilmiş kral ayağına yedin bitirdin stannisi sıra jhon da mı lan?

söz konusu sövmekse serçeparmağa sövmek başlıca görevimizdir elbet. senin ben bacağına sokayım. zikim kadar boyuna takayım lan. sansayı piçlere meze edip gelip bi daha bi daha kandırmaya çalışmalar. bu alemde winterfelli jhon snow'dan başkası elinde tutacaksa o da bi starktır. sen git kral götü yalamaya devam et.

sonuncu olarak senin ben ( içimden sövmek dahi gelmiyor o kadar sevmiyorum vicdansızı) arya reisi sopalayan, senden bi zikim olmaz çeken yüzsüzlerde ki ufak karı. sen kim boksun lan. buldan acemi dögüşçüyü vur vurabildiğince. bi de havalar vay efenim sen kimsin. hiç kimse. yalan söylüyorsun. ulan jaqen h'ghar reis seni vurmazsa ben gelip vuracam amk.

şimdi de güzelleme kısmı tabiki. ulan heykelini yapsak taşşağına mermer yetmez ejderhaların anası, deanerys targeryan reis. çağ açar, çağ kaparım. atar yapanın canını alırım tavırlarını yesinler senin.( olm hastayım la şu hatuna) taktı dothrakhları peşine şimdi meeren senin bravoos benim sür atını gönlünce.

heyt ulan reis-ül ala jhon snow reis be. benim nöbetim bitti atarında reisliğine reislik katmıştı zaten. şimdi de sansanın götlüklerine rağmen ses çıkarmayıp mütevazi takılması ( sözün bittiği yerdeyiz) adamın dibidir jhon snow.

soğan şövalyesi sör davos yerin ayrıdır reis. jhonun kral eli olacağın günler yakındır.

ve tabiki çüksüz ve cüce ikilisinden bahsetmezsek ayıp etmiş oluruz. ikisi de ayrı ayrı reis ve ayrı ayrı değerlidir gözümüzde. kızıl hatunların reisinden ayar yemiş de olsanız, verdiğiniz ayarların yanında lafını eden şerefsizdir.
(bkz: #32584584)