bugün

Eşhedüen...
- Dur peçete bulayım.

(bkz: asılmak)
dünya dönüyor sen ne dersen de, günler geçiyor fark etmesen de.
Kanka bari cayi bekleyeydim.
gelileo galilei asılmamıştır. yargılanmıştır evet ama idam edilmemiştir.eceliyle ölmüştür.
Biliydim böyle olacagını.
benim annem türk, türk milletine yardım etmeye hazırım gibi göt korkusu ile sarfedilen sözler değildir. *
ulan cahiller biraz kitap okuyun galileo idam edilmedi ve dindar bir hiristiyandır klise ile kavgasına gelecek olursak çoğu papaz kendisinden yanadır ayrıca dava dini değil felsefik davadır. klise ve seküler bilim adamları o dönemde aristocu sistemi benimsiyorlardı galileo'da buna karşı çıkıp bilimsel tezini ortaya atmıştı ayrıca o dönem hristiyanlar dünya merkezde mi? tartışması yaparken biz müslümanlar kimyadan kozmolojiye ondan fiziğe biyolojiye tıpa kadar altın çağımızı yaşıyorduk eğer onu devam ettirebilseydik durum faklı olacaktı şuan darwin değil ibni bilmem kim konuşuluyor olacaktı (hoş halen daha ibni sina konuşuluyor)... dinimizi hurafeleştiren kıçı kıllı sahte şeyhler utansın... bu adamlara da ateistlere de itimat etmeyin bizimde bunu haykırmaktan kıçımızda kıl kalmadı vesselam.
dünya yuvarlak diyorum ama benden sonra gelecek salak bi nesil var onlar dönüyor dediğimi sanacak.
(bkz: eppur si muove)
olum olayın aslı kralın isminin "dünya" olmasıdır. yani "eppur si muove" derken eppur dönemin eski mit müşteşarının yeni kralının ismidir. siz halen bilimsel zannedin olayı.
asılmadığı için böyle bir durum yok maalesef. Ama şu var yen mi (bkz: Eppur si muove)
yanlız adam asılmadı
tamam idamı verildi ama eceliyle öldü.