bugün

tabiki lazer hemde kurukafa başlık takılmış.**
-Fenerbahçe nin ilk golü gayet temiz bir goldü. carlos topa dokunmadı yani ofsayt yok.

-Penaltı pozisyonunda gördüğüm kadarıyla leo franco topa müdahale etti ( yanlış görmüş olabilirim ) 100% penaltı değildi. hakem takdirini o yönde kullandı. diyecek birşey yok.

-Fenerbahçe şansa 3 gol atmadı. o toplar bizim kalenin önüne gayet organize ataklarla geldi.

falan filan.. bunlar gerçek tamam. lakin;

-o carlos denen adam keitayı kündeye yatırdı -ki yatırana kadar keita nın orda ırzına geçti- keita haklı olarak sinirlendi ve gayri ihtiyarı vurdu tamam. peki neden carlosa kırmızı yok? bu mu lan futbol anlayışınız?

-Lazer muhabbeti var bide. Evet golleri o yüzden yemedik ama adamın konsantrasyonunu sikip attınız lan. bu mu sizin centilmenlik anlayışınız? bu mu futbol sevginiz aşkınız?

-Pet şişe atıldığı için de yenilmedik biz. Lakin o pet şişe atanların umarım analarının rahminde patlar o şişeler damacana olarak.
...........

sonuç olarak fenerbahçe yine sezonluk tek başarısını tekrarladı. tebrikler.
hiçbirinin söyleyemediği gerçek: fenerbahçe ile saracoğlunda maç yapmak.
yahu yendiniz tamam tebrikler ama bu çirkeflik nedir ya.

fenerbahçe iyi top oynamıştır, iyi oynamamıştır denilen entry numarası gösterir misin bana? eğer varsa o adam futboldan anlamıyor.

hakem gayet iyi yönetmiştir maçı. bazı kararları kimilerine kötü gelmiş olabilir ama eğer hakemin maçın bütünüyle kıyaslarsak kötü yönettiğini söyleyen entry numarası gösterir misin?

yabancı maddeler atıldı evet. bu yenilginin sebebi olabilir mi sence?

lazer olayına gelirsek, kalecinin dikkatini dağıtmıştır, yediği gollerin sebebi bu diyen biri var mı? varsa o da bi bok bilmiyor.

komik bir entry girip fenerbahçelilerin keyfine keyif katayım amaçlı bir entry girme amacı güderken, saçmalıyorsun haberin yok. ya neyse lan ben bi şey demiyorum.
*
Gollere birşey demiyorum temizdi goller. Ancak;

Carlos keita'ya asıldı resmen, o hareketin futbolla felan alakası yok. orda ikisini de atmalıydı. Keita tutumadı kendisini, fenerli arkadaşlara sesleniyorum bir saniye fenerli gözlüğünüzü çıkartın o pozisyonu tekrar izleyin. Carlos keitaya yapıştı elleriyle tuttu, ayaklarını çarprazlayıp kilitledi, öyle kaldı. Futbolla alakası yok, çok çirkefçeydi.

Oyun başlamadan arda'yı iten fenerli futbolcu ortamı gerdi. Neyse ki çok uzamadı olaylar. Arda'ya "polat alemdar" benzetmesi yapan arkadaşlara sesleniyorum; arda normalde gayet sempatik, sürekli gülen bir insan. Ancak arda itilince gülmesini bekleyemezsiniz ondan. Sonra neymiş efendim arda çirkefmiş, polat alemdarmış felan filan. Geçin bunları. Olaylı eski fb maçında da ardaya arkadan semih abisi yumruk atmıştı. O da oturup gülecekti öyle ya arda sempatik oyuncu değil mi ?

Arda'nın çıkması saçmaydı. Tamam kanatlarda pek etkili olamadı ama dinlendirilen bi arda maç bitene dek oynamalıydı. Arda durur durur son saniyelerde bi asist yapar gene maçı kurtarır ama bu maçta arda çıkmamalıydı kesinlikle.

Bizim sabri ve kalecimiz çok kötüydü.

2-1 den sonra oyunu domine etmeye başlamıştık ki keita'nın kırmızısına tanık olduk. Çıkmasaydı en azından 2. golü bulabilirdik diye düşünüyorum.

Çok da fazla konuşmaya gerek yok fenerbahçeyi tebrik ediyoruz. Alisamiyende rövanşını almak dileğiyle.
(bkz: cenabetlik)
bir galatasaraylı olarak söylüyorum : Kötü oyun ve inanmamışlık.
formsuzluk, sakatlık ve bunların dışında zaman zaman "hakem hataları". ama hiç bir galatasaray'lı futbolcu çıkıp da "bu statta bunlar oluyor." dememiştir. hiç bir taraftar da "tonlarca su yağdırdınız ibneler" tavrı takınmamıştır alınan sonuca bahane olarak. **
çıldırmaktan konsantre olamamak da çok etkiliydi.
bir galatasaraylıya göre aynen şöyledir:

- fener ne zaman adam gibi çıkıp galatasaraya karşı futbol oynuyor ki..
o zaman gör bakayım kım kazanıyor.

(bkz: götüyle gülmek)
takımın ruhsuz olması ve maça inanmamasdır, gerçek olan bu. bu ruhsuzlukla da, haketmiştir yenilgiyi.

sen kimsin? çirkef. galibiyetini kutlamak varken, hoşuna mı gider kendine sövdürmek. siktir git bi' çay koy.
bir ikili mücadele sırasında carlosun sırt üstü düşmemek için keitaya yapıştığını Sonunda düşerken keita nın yumruk attığını görmeyeniniz var mı ? Yapmayın çoğunuz tahsilli adamlarsınız. Bunu anlayabilecek kadar gözünüz vardır eminim. Şu an youtube uploaderları maçı yüklüyorlardır. Bulup 3 kere 4 kere anlayana kadar izleyin pozisyonu. çekmek ve yapışmak arasındaki farkı görün.

Hakem de görmüş demek ki. Pozisyonda carlos sarı, keita kırmızı kart gördü. Gayet doğru bir karar olduğunu söylemekten zerre şüphe duymam.
ofans süper orta saha iyi defans rezil diyenlerle psikolojik olarak 1-0 yenik başladığını savunanlar arasında kararsız kalmadır.
işinize gelirse...
(bkz: sabri nin berberi)