bugün

böyle sınıflamalar yapıldığında sonuç hep kadınların güzelliklerine güvenerek yan gelip yatam mahlukatlar olduğu ortaya çıkıyor. erkek bünyelerinde bu imajı oluşturmamızın sebebini bir türlü anlayamamakla birlikte; * erkek milleti güzel diye kızın bir dediğini iki etmese belki sözkonusu zeka geriliği oluşmayacaktır.
akıllara angelina jolie yi getiren genellemedir.
hatta bu dahil bütün genellemeler yanlıştır. birbirlerinin eksik yönelerini arayan insanların asıl eksikliği bünyesinde barındırdığına dair bir görüş mevcuttur.
karşısındaki insanı aptal olmakla suçlayan kişi ne kadar zekidir?
karşısındaki insana çirkin eleştirisi getiren ne kadar yakışıklı yada güzeldir?
mutlaka tartışılması gerekir.
beklentilerin verilebileceklerle sınrılandırılması en mantıklı olanıdır.
bir kadına güzel olduğu için aptal muamelesi yapmak , zeki olduğu için çirkin olduğunu idda etmek için bu iddalara sahip şahsın ya çok zeki ya çok yakışıklı olmasını gerektirir.
sokağa çıkıldığında güzel kız sayısının fazla olmasına karşın , yakışıklı denilebilecek standartlardaki erkeklerin sayısının azlığı ' güzel kızların genelde aptal olması' genellemeini doğurmuştur. yani b*k atılmaktadır.
bütün bunlar bir yana insanlıktan nasibini almayan , vicdanını yitiren kişilerin ; güzel , çirkin , aptal , zeki olması zerre kadar önemli değildir.
beyne ihtiyacı olmayan kızdır. 250 gramın her sorunu çözeceğinin bilincine varmış kişidir.
(bkz: konjoktürel dezavantajlar)
Konumundan dolayı mağruz kalınan durum.***
aslinda sebebi belli:
(bkz: zeki kizlarin genelde cirkin olmasi)
kısa boylu çirkin erkeklerin entelektuel olması kadar sık rastlanan ama bir o kadar yanlış bir genellemedir.
eğer güzellikleri dolayısıyla sorumlulukları ve görevlerini erkeklere yıkıyorlarsa aptallık kızlarda değil sadece kız güzel olduğu için emeğinin çalınmasına izin veren erkeklerdedir.

kızların burda yaptığı uyanıklıktır, bunu da yiyen erkektir.
çirkin kızların fazla düşünmelerinin şart olması ve dolaylı yollardan gitmeye mecbur olmalarının bir getirisi. Güzel kızların düşünmeye ve çaba sarfetmeye gerek kalmadan sonuca varabilmeleri neticesinde doğan düşünce tembelliği de denebilir. * *
(bkz: aptal kadın yoktur az votka vardır)

böyle miydi bu ?
(bkz: fen liselerinde güzel kız olmaması)
Zeki olmaya ihtiyaç duymadıklarından zeki olsalar bile çaktırmamalarından kaynaklanabilecek durum.*
söz konusu kızların çok zeki erkeklerin büyük çoğunluğunu istese tek bir gülücükle köpeği yapabilecek ve kendisi için kullanabilecek kadar zeki olmaları gerçeği nedeniyle yanlış olan önerme.
(bkz: açılan her başlıkta genelleme aramak)
bu işin güzeli, çirkini, sarışını, esmeri, zencisi, japonu yoktur fakat şöyle bir gerçek vardır ki bilimsel kanıtlara dayanmaktadır; insanlar içinde dünyadaki en zeki cins erkeklerdir yani zekisi çok zeki fakat aptalı da en aptaldır ortası pek yoktur. fakat kadınlarda bu durum tam tersidir aptal kadın yok denecek kadar azdır ama çok zekisi de yoktur.

amaç kadınları küçük düşürmek veyahut yermek değil fakat insanlık tarihine şöyle bir bakın kaç tane aşmış kadın şair, ressam, bilim adamı, yazar vardır ki..?

yazar notu: amaç genelleme yapmak değildir. evet genelleme kötüdür.
Güzelliklerini kullandıkları için, zekaları körelmiştir.
taa verecegine kadar gidebilen bir genellemedir.
* *
allah'ın biyerden verip biyerden aldığının göstergesidir.*
(bkz: bütün genellemeler yanlıştır)*
bu durumda;
(bkz: yakışıklı erkeklerin aptal olması)
güzel kızlara aptal diyen erkeğin cirkinlikten kırılıyor olması ile ilgili olabilir.
(bkz: cirkinlikten kırılan adam)
erkeklerin çoğunun uçkurlarına düşkün olması gibi bir şeydir.
(bkz: güzel kızları aptal sanan erkeklerin aptal olması)
Mükemmeli aramanın ne kadar anlamsız olduğunu gösteren durumdur. Tecrübe ile sabittir ki güzel kızların yüzde doksanı aptaldır. Zaten cennet vatan Türkiyemiz'in kızlarının kaçta kaçı güzeldir ki?Yüzde 5'i bence. Ee bir de sen bu yüzde 5'in arasında akıllısını ararsan nah bulursun afedersin. Zaten benim içimi yakan bu değil ki. Benim içimi yakan şey; hem mal olacaksın, hem benim kadar göbeğin olacak,hem demet akalın dinleyeceksin, hem benim gibi sakalın olacak, hem ayağın kokacak hem de bana Adriana Lima ayağı yapacaksın. Oldu canım başka, bir de uzanayım şöyle yüzükoyun istersen?
peşin edit: Bu bir abazanın Türk kızlarına bok atmasından başka bir şey değildir, hükümsüzdür.
yakışıklı erkeklerin aptal olması kadar saçma bir genellemedir.
güsellikle ilgisi yoktur. olan akıl süs nietine ölece durur. akıl sadece ben güzelim istediğimi elde ederim düşüncesiyle çalıştığından kullanma gereği duyulmaz.