bugün

savaş sonrası stres bozukluğu gibi olmuş.
(bkz: sikmeseler bari)
''yeryüzü boşaldı habersizmiyiz,
güneşe göç var da, kalan bizmiyiz.''

hastayım böylesi zamanların....
şu durumun tedaisi çok farklı bende.
bununla alakalı uzun bir makale... kısmet olursa.
kıyametim kopmadan tabi!
sanki çok yakında bir fırtına kopacak ve hiçbir şey eskisi gibi olmayacak. bu fırtına her şeyi yıkıp yok edecek gibi bir his var içimde.
Türkiye’de olan birkaç gündür. Hala patlak vermemiş bir şey bekleniyor gibi. Biz bu kadar gündemsiz duramayız ne olacak acaba.
Birazdan ortalık karışacak hava bozmaya başladı.
Kafaları Turancı ve ülkücüler tarafından koparılıp atılmadan önceki kitlenin sesinin gür çıktığı dönemlerdir.
30.12.2013 tarihidir. Geçtiğimiz hafta cemaat eliyle bir kez daha yoklanan ve Erdoğan'ın yine "miting kalabalığıyla" yanıt verdiği günlerde tarafların bir sonraki hamlelerinin sertliği, bu sessizliğin süresi ile doğru orantılıdır...
kontör, tl yüklemeden hemen önceki sessizliktir. günlerdir mesaj atmayan operatör, kontör yüklediğiniz gibi mesaj sağanağına tutar. şu bedava, şu indirim, şu kampanya felan.komiktir.
yaşadıklarımın hepsi, ne bir hayal nede gerçek. direnecek halim kalmadı.! orta yolu bulamadım, gönülsüzüm sanma sakın; istemeye yüzüm tutmadı. ayrılıklarımın hepsi; ha bir eksik ha bir fazla, anlatacak kimsem olmadı. korkmuyorum; korkmuyorum! aramaktan, çünkü aĞlayacak gücÜm kalmadi!
yıllara küstüm gönlüm buruk, sordular; dedim moralim bozuk. tüm bu durgunluğum ardında bir acı`m var birde yorgunluk... kendime kızdım kaldım yenik, duymadım çünkü kulağım delik, tüm bu suskunluğum aslında firtina öncesi sessizlik!!!
Sevdiğim bir Tahir Şimşek parçası.
--spoiler--
yıllara küstüm gönlüm buruk,
sordular dedim moralim bozuk,
tüm bu durgunluğun ardında
bir acım var birde yorgunluk.
--spoiler--
büyük bir olay gerçekleştirmeden önceki sessiz kalma halidir.
bir korku filmi mottosudur.
fırtına sonrası seslilik şu an yaşadığımızdır.
(bkz: uludağ sözlük ün ateşinin yükselmesi)
dertlidir.
poponun sadece bir lobuna ağırlığınızı verip, sağa veya sola kaykılma durumu.
bir süre sonra ortaya çıkacak gürültünün habercisi .
fırtınalara gebe olacak sessizliktir, ayrıca şiddetli bir kavganın da geleceğinin belirtisidir.
"firtinam, felaketim, hasretim" dizelerinde selam edilendir.
fırtına sonrası sessizlikten iyidir şüphesiz. neyse ki ne geçmiş tükendi ne yarınlar hayat yeniler bizleri..
ekonomik kriz öncesi yaşanan durum.
(bkz: kuzuların sessizliği)
(bkz: Türk Silahlı Kuvvetleri)
belirli bir sureye kadar, algilanabilen minimum ve maksimum ses frekanslari arasinda herhangi bir ses titresimi olmamasidir.

ama sonra;
(bkz: olaylar gelisir)