bugün

ülkemizi avrupa arenasında temsil eden güzide takımlarımız başta olmak üzere, tüm takımlarımızı hem içeride hem dışarıda birbirine düşürmek isteyen futbol teröristlerine karşı yazan yazarların oluşturması gereken birliktir.

bakıyoruz her maç sonrası, özellikle ezeli rekabet diyerek şişirilen bir havanın içerisinde herkesin ağzında küfürler, ellerinde sopalar bıçaklar düşman kesiliyoruz birbirimize -ki yabancı, ecnebi veya gavur takımlara karşı oynanan maçlarda bile farketmiyor bu durum. bahsettiğim gibi, her maç sonrası futbol teröristleri halkı galeyana getirmeye devam ediyorlar, kaldıkları yerden. ve bunun örneğini de sanal alemde, sözlüklerde, sözlüğümüzde sıkça görüyoruz.

bunun engellenmesi, bu futbol teröristlerini ortadan kaldırmak adına bir kıvılcım niteliği taşıyan birlik olmalıdır. bu birlikte olan yazarlar, ister içeride isterse dışarıda oynayan rakip takımlar hakkında kötü şeyler yazmak, onlara karşı öfke ve nefret beslemek yerine, buradan veyahut takımların kendi sayfalarına tebrik ve kutlama mesajları göndererek bir dostluk havası oluşturmalılar. unutmayalım ki futbol terörü, fanatizmi bize dış dünyanın oynadığı oyundur. her yolu denedikleri gibi futbol fanatizmi ile de ülkeyi bölmeye çalışmaktadırlar. halbuki kendilerine baktığımız vakit fanatizm diye birşey yoktur.

tam tersine onlara baktığımızda deriz ki, 'vay be, şu hoşgörüye bak! şu saygıya bak!' deriz. peki efendim o saygı neden bizde yok. ben buradan başlatıyorum bu saygıyı, umarım büyüyerek çoğalır. nasıl ki bize biber gazı sıkan, üstümüze toma araçlarını süren polislere çiçek atıyorsak; gelin bunu da yapalım, saygılı olalım!

--spoiler--
fenerbahçe spor kulübüne, bugün kü salzburg maçında başarılar dilerim. ilk yarı sonundaki 3-1'lik skorla ecnebinin köy takımının ağzına laf vermeyecektir inşallah 90 dakika sonunda. ve belki de yıllar sonra şampiyonlar liginde 2 takımla oynacağız. bu beni çok heyecanlandırıyor.
--spoiler--

1) laboratuvardan kacan virus - tuttuğu takım: galatasaray.
2) aref sakalli yesil gozlu ergen - tuttuğu takım: galatasaray.
3) devridaim - tuttuğu takım: beşiktaş.
4)
Futboldaki çirkinliği önlemek için kişilerin takımlara karşı saygı duymaları ve şiddeti tırmandırmamaları gerektiğini hatırlatan bir oluşumdur. Futbol terörizmine inat, Kalemlerinin, klavyelerinin ucunda çiçekler bulunmalıdır. Unutulmamalıdır!