bugün

güzel olan her bireyin fotoğraf çekimi esnasında makinenin önüne atlama oranlarını baz alarak keşfedilmiş inanılması kolay şeydir. fotoğraf çektirmeyi sevmiyorum diyen insanlar çoğu kendine güveni olmayan, muhtemelen çirkin ve hayatında hiç sevgilisi olmamış kırık yüreklilerdir.

böyle olmak şart mıdır? tabii ki hayır.

mesela ben ultra yakışıklılığıma rağmen pek poz vermeyi sevmem, genel de makinenin sistemi benim narin sıfatımı yakalamaya yetmez de. ama bir poz verdimi de yanımdakileri bile güzel çıkarırım arkadaş. geçen 17 tane çirkin kapıma dayandı, 'cool bir poz noluuuur' diye yalvar yakar yapıştılar yanıma. ben de hiçbirini kıramadım ve hepsiyle teker teker çekildim. inanır mısınız? o sivilceli suratlarına nur yağmıştı, o yağlı saçları daha bir parlamıştı sanki. hepsi hoş, alımlı, güzel, yakışıklı insanlar olmuşlardı, inanılmazdı.

+ çirkin misiniz? fotoğraf çekilmeyi sevmiyor musunuz? durmayın! siz de cool adam'la fotoğraf çekilin, ilk gün ki kadar güzel olun! haydi.
fotoğraf çektirmeyi sevmiyorum o halde çirkinim.
(bkz: eyvah yine cool adam)
(bkz: cool adam ın kadrajına girmek)
aslında çirkinde olmadan kendini çirkin görebilir. belki o güne özel bir güvensizliği vardır. bu yüzden fotoğraf çektirmeyi o gün istememiş olabilir. belkide güzel olduğu halde kendini her sefer çirkin görerek çektirmez. zira çirkinlerinde kendini güzel görerek fotoğraf çektirmelerine denk bir olay. neyse saçma oldu kimsen kimsin çektir kardeşim tüm çirkinliğinle.
Kendini çirkin gören (bakımsız olan) ve fotoğraf çekildiğinde fotoğraflarda çirkin bulunan bir karakterdir.
kazara çektirdiği birkaç fotoğrafa bile bakamayan insandır, kendiyle dalga geçilmesini istememektedir. anlayışlı olunmalıdır.
bildim lan. vallahi de billahi de bildim. bu başlığın cool adam'a ait olduğunu bildim.

tanım: belki de gerçekten sevmeyen insandır.