bugün

formata ve sözlük kurallarına uygun entryyi, yazardan hoşlanmamak, öne sürülen fikire katılmamak, ideolojik olarak uygun bulmamak ve benzeri gerekçelerden ötürü silmek, bunu yaparken de sabih kanadoğlu'nun 367 zırvası gibi inandırıcılıktan ve hakkaniyetten uzak gerekçeler ileri sürmektir.

örnek 1: sol framede sıkça karşılaştığımız ve bir nevi kadınları aşağılama aracı olarak kullanılan bekaret , bakirelik, bakire kız, patlak kız gibi irite edici ayrıştırıcı ve daha da önemlisi kesinlikle tanım içermeyen onlarca başlık dururken, şahsımın bu aşağılamaya bir başkaldırı olarak açtığım patlak olmak benim onurumdur başlığı yüzünden bir ay çaylak yapıldım ve hala başlığın sol framee gelmesi yasaklı.

evet zall ve ulu moderasyon siz de cinsel ilişkiye girmiş kızları patlak olarak tanımlıyor olabilirsiniz ve sevmeyebilirsiniz, ki tutumunuzdan bu anlaşılmakta, ama entrym formata uygunsa müdahaleniz tamamen ideolojik demektir.

örnek 2: bir yazar dostumuzun açmış olduğu sözlüğe çkz butonu gelmesi başlığı, ki mizahi bir başlıktır, altına onlarca espri içeren entry girilmiştir. örnek vermek gerekirse;

(şaka mı bu:çkz)

(bkz: zall onaylı)

çekiniz. yorum yok.

(gbu:götünüzden buton uydurmayın)

(çkz:anan zaaa xd)

(veriniz : uzaylıya)

an itibariyle hala başlıkta duran yukarıdaki entryler arasından sadece benim yazmış olduğum "denedim %100 çalışıyor" entrysi siliniyor.

evet kabul ediyorum formata uygun bir entry değil lakin onca entry arasında sadece bu entrynin silinmesini nasıl değerlendirmeli bilmiyorum.

örnek 3: yine şahsımın açmış olduğu hem türban takıp hem evlilik hayali kuran ahlaksız başlığı yoğun argo içerdiği için gün itibariyle silindi. bu yoğun argo içeren entrydeki (!) en ağır argo ifade ise "ahlaksız" kelimesi.

argoya karşı bu tavissiz tutumuyla gözlerimi yaşartan moderasyonun içerisinde ve hatta başlığında "oruspu, orospu çocuğu, amk, amuha goruk, sikerim, sikmek" ve bundan daha ağır ifadeler içeren entryleri görmemesi ise şaşırtıcı. ha bahsi açılmışken aynı moderasyonun daha önceki hayatımda (bkz: reenkarnasyon) nick altıma içinde o.ç. ifadeside geçen bir entryi hakkındaki şikayetimi "entryde küfür anlaşılamamıştır, lütfen küfür içeren ifadeyi bildiriniz" demesi de yine şaşırtıcıydı.

bunun dışında daha onlarcasını yazabileceğim ideolojik nedenlerle entry silinmesini şu örnekle sonlandırmak isterim.

örnek 4: bu entry, henüz ömrü bilinmemekte.

edit: başlığı açan yazar şu an çaylak, 2. entrynin sahibi ise siliktir. bilmem anlatabildim mi?
(bkz: atatürk ün bir ergen idolü olduğu gerçeği)şeklinde açtığım başlık ve yazdığım yazı da buna örnektir.
büyük yanlış. bunun bir de formata uygun olmayan entrynin yıllarca sözlükte arz-ı endam etmesi versiyonu var. iyi değil yani. böyle giderse sözlük mahallesinde ikincilik kaybedilebilir. (bkz: uludağ ın ekşi den kalitesiz olması)