bugün

görsel
Hız sürat kavramları önemli evet.
hızın vektörel bir kuvvet olduğunu bilmeyen yazarları göstermiştir

adam bide üşenmemiş buna başlık açmış , yine üşenmemiş 13 satır yazı yazmış , v demiş t demiş ama bu amına soktumun hızı vektörel bir kuvvettir bunun eksisi artısı vardır diyememiş , adam 10 ile ileri koştuysa geri koşarken bu adamın hızı 10 değil -10 olarak hesaplanır ondan bu adamın ortalama hızı 0 olarak gözükür diyememiş.
ulan senin dediğin sürat amk , sürat skaler bir nicelik , gittiğin yöne bakmaz 10 diyorsun ya aha o 10 sürattir işte , yani sağa da koşsan sola da koşsan geriye de koşsan öne de koşsan hep pozitiftir , bu adam 10 km/s hızla doğuya 1 dakika koşup sonra gittiği yerden 10 km/s hızla batıya doğru 1 dakika koşarsa aynı yere gelir , yer değiştirmesi 0 dır , hızları da 10 ve -10 olduğu için yine 0 dır , senin dediğin sürat ise hep aynı kaldığından sürat 10 dur

daha açık oldu mu ?
Okumadım kardeş durumumuz yoktu.

Kesin çökertir dediğim problem.
Yav he he.
Pelin Karahan.
(bkz: 16 ekim 2015 newton un mezarında dönmesi)
tam tur attığı için ortalama hızı sıfırmış rahmetlinin. vay anasını fizik falan ilginç.
sen götünü yırt, 2t boyunca koş. sonra sana "senin hızın '0' bilader." desinler, vay amk. fizik benim için de bitmiştir.
Kardeşim.öncelikle böyle bi soru sorduğun için alnindan öperim * gece gece insanin kafasi dağılıyor.şimdi soruna cevap vereyim.başladığı yere geri geliyor dedin.aldığı yol boyunca biyer merkezdir.ve o merkezin bi kısmı (-) bir kısmı da (+) konumundadır.biz Delta gördüğümüz zaman direk o sayının mutlak değerini alıyoruz.referans aldığın noktayi merkez düşün.biryere kadar pozitif biyerden sinra negatif dusun.ha ama hala kafamda soru işareti var.sormak lazım.
(bkz: her kuşu siktik bi leylek kaldı)
aferim şimdi tübitak'a sun bu görüşünüde bide onlar siktir çeksin.

t: yoktur.
8 yıllık yüksek fizikçiğim böyle problem görmedim.