bugün

beyninden vurulmuşa döndürmüştür.

efendim fazla uzatmayacağım. geçtiğimiz ramazanda fitre verdiğim bir arkadaşımın (durumları epeyi kötü) evine o dönemde kedi aldığını öğrendim. yani senin kendine bakmaktan aciz olduğun her tarafından her halinden belli olduğu için ben sana fitre veriyorum, sen aç karnını doyuracağına gidip kedi besliyorsun...

bu insanoğluna iyilik falan yapmayacaksın. ben bunu öğrendim.
okuduğunu anlayamayan duyar muhafızlarını harekete geçirmiştir...

burada anlatılmak istenen şey, fitre verilen şahsın durumunun çok kötü olmasıdır. buna rağmen eline geçen o parayla (miktarı söylemeyeceğim tabii ama kişi başı belirlenen asgari fitre miktarının çok çok üstünde idi) gidip kedi almasıdır.

tabi internetlerde instagramlarda falan bir sürü kedi videosu var ya... herkes kedi sever oldu ya bir anda... kedi sevmek moda oldu ya... illa herkesin kedisi olacak. bir iki salak video çekecek atacak. sonra? kimse de demiyor ki benim kedimin miyavlamasından millete ne?
kediye fitre verilebildiğini sananları görmemize vesile olmuştur......
Öncelikle kediyi ne için ve hangi psikolojiyle aldığından bu kadar emin olmak doğru mu bilemedim. Siz üzerinize düşeni yapmışsınız. önceliklerini düşünüp düşünmemek ihtiyaç sahibinin bileceği iş diye düşünüyorum.
Böyle sert bir dille yazılmasına karşı olsam da, haklılık payı vardır. Evde hayvan beslemek maliyetli bir iş, kendine bakamayacak durumdaki bir insanın hayvan bakımı üstlenmesi zordur. Umarım sokağa bırakmak zorunda kalmaz zavallıyı.
Kediyi eve aldıysa sıkıntı yok, fitre verdin diye adam hayvansever ve yardımsever olmayacak mı?

20 tl para verip bir insanın hayatını satın mı alıyorsunuz.

iyi bir iş yapmıştır, kötü olan sizin fitre vermeniz.
Çünkü sadaka allah rızası için verilir, garibanı sorgulamak için değil.

Sağ elin verdiğini sol el görmemeliyken, sen tüm ulusa duyurdun ve katmerli sevap mı kazandın.
kardeşim kimse kusura bakmasın ( veya baksın çok da fifito ) fitre verilen kişi fitreyi verenden çok daha insanmış. 30-40 lira verip adamı takip eden nerede yiyecek lokması yokken başka canlıları beslemeye çalışan nerede. arada bayağı bir uçurum var. şimdi fitre veren o fitre ile cennet hayalleri de kuruyordur..