bugün

bayezid ve timur'un mektuplarla kapıştıkları dönemde, timur'un savaşta kullanmak için fil getirttiğini hepimiz biliriz. timur'un bu iş için türkleri kullandığını pek azımımız biliriz (bazı kaynaklara göre timur türk'tür, bazılarına göre moğol). timur'un fil almak için gönderdiği türklerden bir grup dönüşte yolu karıştırıp finlandiya'ya gider. o zamanlar finlandiya'da karlı dağlardan başka hiç bir şey yok, insan yaşamayan bir yer. türkler yanlış yere geldiklerini anlayınca "biraz ısınalım sonra yola çıkarız" diye düşünüyorlar ve etraftan buldukları çam çıralarıyla büyük bir ateş yakıyorlar. fakat nasıl olduysa fil ateşin içine düşüyor ve türkler büyük bir hayretle "fil yandı ya" diye bakışıyorlar. timur'a "fil yandı, elimiz boş geldik" dersek bizi öldürür korkusuyla geri dönmekten vazgeçiyorlar. o günden sonra oraya "fil yandı ya" "fil yandı ya" diye diye bugünkü "finlandiya" ortaya çıkıyor.

bu anlattığım olay eski kaynaklarda geçerdi ama avrupalılar finlandiyalıları kaybetmek istemedikleri için bu gerçeğin üstünü örtmektedirler. inanıyorum ki bir gün tüm finlandiya gerçeği öğrenecek ve topluca müslüman olup sünnet olacaktır.
dil kökenleri bakımından kanıtlanan gerçektir.

(bkz: dünya türk olsun).
yanlış olmasını dilediğim bir önerme.* o zaman am-erik-a! al sana teori. *
(bkz: atma recep din kardeşiyiz)
(bkz: soydaş ayağına fin kızlarına yavşamak)
hepsi birbirinden en kahraman fin halkının, oğuzların dayı boyundan gelmeleri durumu.
(bkz: güneş dil teorisi)
doğrudur.

fan fin fon diye ses çıkarırken finladiyalı olmuşlardır.
finlandiyalıları sevebilmemiz için şart olan. insan oldukları için sevmeye karşıyız zira. türkün türkten başka dostu olur muymuş hiç?
(bkz: helsinki ülkü ocakları)
oğuz boylarından bir tanesinin "olum biz burda ne kasıyoruz lan! finlandiyada kişi başına düşen gelir 50.000 dolarmış! skerim hacı! buranın uçsuz bucaksız bozkırlarında kısrak tay koşturacağımıza basar gideriz finlandiyaya altımıza bir tane volvo çekeriz çılgın atarız elimizde nokya telefonlarla" demesi ve diğer boyların "ovv beybi" demesi sonucu olmuş bir şeydir.
(bkz: ali sami ye bir haller oldu)
(bkz: Kimi Räikkönen hayirli turk kismet ariyor)

bu haberle foyalari ortaya cikmistir zaten
orta asyadan yayılan türklerin bugünkü finlandiya civarına da yayılması durumudur. bilimsel olarak finlilerin türklerle akraba oldukları dillerinin bizim türkçemize benzemesi sebebiyle kanıtlanmıştır. fin ogur türkleri de denmektedir bunlara ama finlandiyalılar, bulgarlar ve macarlar gibi türklüklerini kabul etmemektedirler. zaten avrupaya gidenin bi tarafları kalkıyor sonra seni beni beğenmiyorlar. ne haliniz varsa görün diyeceksin bunlara aslında ama akrabayız işte diyemiyo insan.
valla saygı duyarım; en azından soydaşlarımız bir death metal grubuyla eurovision'da birinci oldu diyebiliriz. deriz di mi lan?!!1!

eurovision önemli şey sonuçta.
(bkz: finlandiya türkiye olur mu)
(bkz: fin lerin türk olması)
devlet bahçeli başbakan falan olsaydı, şu anda bu iddiayı savunuyor olurdu.

finlandiyayla aramızda, yunanistan vaaaar, attınızzz, almanya var attınııızz...*
finli bir arkadaşa msn de;
"you are turkish"* dedim.
"no, i'm finnish"* dedi.
"no, you are turkish"* diye ısrar ettim.
"no, i'm not"* dedi.
ben de "fuck you"** dedim.
o da blokladı beni.

bu diyalog gösteriyor ki finliler hakikatten türk. *
FiNLANDiYADA 800 DEN FAZLA TATAR TÜRKLERiNiN YAŞADIĞI DERNEK HALiNDE BiR ARAYA GELDiKLERi, CAMiLERiNiN DAHi OLDUĞU BiLiNiYOR. 800 NEDiR DEMEYiN ZATEN KAÇ KiŞi FiNLiLER. FiNLANDiYA TATAR TÜRKLERiNiN EN ÇOK YAŞADIĞI YERLERDEN BiRiYMiŞ.
finlandiyalıların avrupa hun devletinin ural-altay türkçesini konuşması ile gerçekleşen ünlem. yani gerçektir, gerçek olduğu söyleniyor. aynı dili konuşuyoruz kökende. mesela bir finlandiyalı türkçe konuşurken hiç telaffuz sorunu yaşamaz. sanarsınız ki doğma büyüme türk. ama değil dillerin kökeni aynı, telaffuzlar aynı. bir türk'de aynı şekilde...
hamamlardan bellidir. evet onlar türktür.
tarja turunen'in bir sonraki eurovision yarışmasında türkiye adına davet edilmesiyle, ayyuka çıkan söylem.
hz ibrahimin türk olduğu iddiası kadar saçma ve ırkçı bir iddiadır.
bir başka versiyonu şöyledir:
türkler amerikada gezinirken niegara şelalesini görürler ve ooo bu 'ne yaygara' derler.sonra başya yerde anlatırken 'aga bi şelale gördük 'ne yaygara ne yaygara' derler.
bak nooldu şimdi ne yaygara oldu sana niegara.
ingilizlerin cermen olduğu kadar finler de türktür.