bugün

ben filmin tek bir karesinden filmi bilirim, hikayeden biraz bahsedersen hemen bulurum diyen sözlük yazarlarının ve izlediği filmin adını bilmeyen sözlük yazarlarının buluşacağı bir başlık.

arkadaşlar, bir zamanlar siyah beyaz bir film izlemiştim, aklımda kaldığı kadar anlatayım.

film öncelikle siyah beyaz, adamın teki intihar mı edecekdi tam öyle bir şey yapacaktı, hayatta ben çok değersizim diyor felan, sonra başka bir adam da eğer sen hayatta olmasaydın çevrendeki insanların nasıl bir hayatı olacaktı diye bu adama gösteriyor. meğer bu adam hayatındaki bir çok insanı olumlu etkiliyormuş.

yani çok güzel bir filmdi ama genel olarak konu bu, tahminlerizi alayım.

şahane hayat, yani It's a Wonderful Life diyen arkadaşlarımı tebrik ve aynı zamanda onlara çok teşekkür ediyorum. Evet bu film.
sinema ile ilgili başlık ve entry'lerle sözlüğe renk katarlar.
film kulturume guveniyorum da o kadar da degil aq. oturup siyah beyaz film izleyecek kadar kafayi siyirmadim.
günümüz türk filmlerinin, gişe yapacağım diye belden aşağı komiklikler yaparak çekilmesi ve her güne sığdırılmaya çalışılan saçma diziler yüzünden film kültürüne güvenim kalmadı.

acun, diziler ve saçma evlendirme programları dışında hiç bir şey yok medyada.

hiç yok amk!

inşallah hepsi ölür!
Kelebek etkisi diye bir olay var ya onun gibi bir şeymiş konusu. Ama filmi bilmiyorum. Biliyorsanız pm atın.
Neymiş la filmin adı? bende merak ettim.
(bkz: it s a wonderful life)
(bkz: Öldüren Hatıralar)
'angel-a' filminin daha farklı bir versiyonu olmalı.
akasya durağı.

hallederiz kadir de ölmek istiyor ya ordan bi çıkarım yaptım. çok iddialıyımdır film hususunda.
1946 yapımı, türkçeye 'şahane hayat' diye çevrilen 'it is a wonderful life' olması gerek diye düşünüyorum. frank capra'nın filmi. james stewart var başrolde.
The sunset limited ı kondansatör arızası olan tüplü televizyonda izlemiş olmalısın.
It's a Wonderful Life mış arkadaşlar.

bilen arkadaşları tebrik ediyor, kendi film bilgisine güvenen birisi olarak önlerinde saygıyla eğiliyorum.