bu konuda fikrin mi var? buraya entry ekle. üye ol
  1. .
    (#570137) numaralı yazıdaki olaya benzer bir durumdur.
    ... hunlu
  2. .
    allahın en son peygamberini gönderdiği arap halkının yine de adam olmadığının ve asla olmayacağının en büyük kanıtıdır.
    ... zaknafien
  3. .
    israil isini biliyor olayi.
    ... spiritualized
  4. .
    kardeş kavgası. bazılarına göre buyuk ortadoğu projesinin yıkılması. bana göre başarıyla görevini yerine getirmesi. gelinen süreç hamas'ın seçimlere girmesi ile başladı. israil, abd ve ab hamas'ın iktidar olamayacağını düşünemeyecek kadar aptal değildir. zaten hamas'ın seçim zaferinin ardından ülkeye hemen ambargo konması bütün bunların uzunca düşünülmüş iyi bir senaryo oldugunu ortaya çıkarıyor. nitekim küresel güçler hamas örgütünü -politik duruşunu kabul edelim ya da etmeyelim- bir günah keçisi olarak göstermişlerdir. bugün yarım yüzyıllık fatura hamasa kesiliyor. yaşanan gelişmeler iyice analiz edildiğinde bütün bunların birer raslantı olmadığını gösteriyor. filistin devlet başkanı mahmut abbas'ın hamas iktidarını fesh etmesinin ardından küresel kamuoyunun abbas'a destek vermesi her şeyi gün yüzüne çıkartıyor.

ben hamas taraftarı değilim. bu kadar yolsuzluk iddialarına göz yumup el fetih taraftarı da olmuyorum. daha 1 yıl önce bir ülkü ile topraklarında özgürce yaşamak isteyenlerin, bugün birbirlerinin kellelerini kesmelerini görmeye dayanamıyorum.

bugün gazze'yi ele geçiren hamas militanları bölgeye hamasistan diyor. el fetih karergahları yakılıyor, talan ediliyor. hamas militanları, işkence odalarında el fetih militanları tarafından işkenceye ugruyor.

yaşasın militarizm, yaşasın emperyalizm..
    -1 ... adini unutan adam
  5. .
    (bkz: filistin/#1361013)
    ... avedis