bugün

ileride çocuğumu göndermeyi düşündüğüm okuldur. saygı duyarım. evleri de çok kalitelidir. temizdir. hiç bir baskı yoktur. tek yapılan öğrencinin başına hiç birşey gelmemesini sağlamaktır. ahlaklı, okumuş,kültürlü ve dinie bağlı nesiller yetiştirmek önemli ilkelerindendir. ayrıca bir çok ihtiyaç sahibi öğrenciye de yardım etmekte ve hiç bir karşılıkta beklememektedirler. okullarında çalıştırdıkları öğrenciler kendi yetiştirdikleri ve çalışırlarken de ücretlerini ödedikleri öğretmenlerdir. ben hayatımda o insanlar kadar akıllı insanlar görmedim. bizzati evlerinde 1 yıl yaşadığımdan bilmekteyim.
amerikan ve israil çıkarlarına hizmet eden emperyalizmin genelevleri.
beyinleri batı'ya göre değil de islam'a göre çalıştırmayı öğreten okullardır.
siyonizm propagandası yapan şer yuvalarıyla islam'ı yan yana ananın maksadı karışıktır...

kürtçü cemaati müslümansa ya muuhammed s.a.v. müslüman değildi ya da birileri insanları çok pis kekliyor...
bütün dünyada okullara izin veren ülkelerin hepsi eşek, sadece bizim sivri akıllılar her şeyi biliyor.
islam'ı bilmeyen cahiller tarafından anlaşılamayacak olandır.
islam'ın arkasına saklanarak savunulmaya çalışılan israiliyat enstitüleri...
biyoloji derslerinde "vajina" kelimesi sansürlenmiş okullardır.
beyin yikamayan, ogrenciye hicbir baski yapmayan okullardir. *
edit: ohaa. kac tane eksi almis. gurur duydum. gittik gorduk sonucta sallamiyoruz der lafimi bitiririm.
Irak'taki yapılanmanın adı: Fezalar eğitim kurumları.
gelecek yetiştiren okullar.
fethullah gülen o kulları kullanıyor.
insanların akıllarını din yolu ile çelen bir insanın açtığı okullardır. ülkemizin de tamamını ele geçirmek üzere oldukları da kesindir. anayasamızdan Atatürk'le ilgili her şey çıkartılıyor. ileri ki dönemlerde de atamızın resmi ders kitaplarından kaldırılacaktır. herkes imam hatip lisesine gidecektir. Osmanlıya geri dönme çabasındalar fakat şu an ki başbakan Osmanlıdaki hiçbir padişahın dengi olamaz. Umarım önümüzdeki yıllarda bir iç savaş tehlikesiyle karşı karşıya kalmayız. Amerikanın isteği de bu gerçi. Sözde Arap Baharının bize sıçraması...
şu aralar akın akın sinemaya gitmekte olan okullar.*
Fettulah gulen cemaatine mensub olanlarin hoca efendilerine bir elestiri gelse birinci cevap olarak ama hoca efendi okullar acti turkiyeyi tanitiyor, turkceyi ogretiyor dedikleri ama gercekte bunca senedir turkiyeye hic bir faydasi gorulmeyen okullardir. Bu okullarin ilk acildigi turki cumhuriyetlerden kazakistan, kirgisistandan turkler dovulerek sinir disi edilmistir.
Buda boyle bir hizmettir.
adamların organizasyonuna diyecek tek kelime yok, bence gayet güzel bir şey yapıyorlar dünyanın dört bir yanında binlerce öğrenci türkçe öğreniyor, ve türk bayrağı altında eğitim görüyor. bence bundan biraz gurur duymalıyız. bu işi yapanları sevmek yada sevmemek bir kenara ortaya konulan güzel işe bakmak gerekir.
Samanyolu'nda yayınlanan "ayna" adlı programda tanıtılan okullardır.
rusya ve bazı eski sovyet ülkelerinde 2006'dan beri kapatilan okullardır.
Beyin yıkayan okullardır.
Türkiye'de olanlarından birine gittim zamanında maalesef.
Fethullah gülen 21.yüzyılın müceddidir diyenler mi ararsın, fethullah gülen dediyse kesin doğrudur diyenler mı ararsın./ arkadaşın türkiye'nin süper güç olacağını neden düşündüğünü sorduğumda aldığım cevap/
Sohbete getirdikleri fethullah gülen'in şöförünün Turgut Özal'ın hizmetten olduğunu, azerbeycanlı bir devlet adamıyla beraber hizmet hakkında bir şeyler konuşurken melekler gördüklerini dediğini mi ararsın. Saçma sohbetler mi ararsın.
Valla ne ararsın bilmiyorum ama her tür saçmalığı bulursun.

bazıları da hala savunsun her tarafa okul açıyor ne iyi adam diye.

Adam gençlerin beynini yıkıyor, keyifine okul açmıyor amına kodumun geri zekalısı.

edit: eksileyenler özel mesaj atsınlar istiyorlarsa. neden eksilemişler çok merak ediyorum.
Florya bulunan kolejlerine yeni bir ingilizce öğretmeni gelir. Kız Amerikalı ve siyah. Tabi bu yeni model musluman okullarında ingilizce dersi anasınıfında başlıyor.
Okula yeni başlayan 4-5 yaşındaki cocuklar annelerinden de ayrılmanın verdigi stres ile ağlıyorlar.

Kafası türbanlı beyni örümcekli karılar bunun sebebi olarak kızın siyah olmasını gösteriyorlar. Kızı şikayet ediyorlar müdür de kızı üst sınıflara veriyor. Bu kez de " bu kız sınıfın kapısının önünden geçmesin" diye şikayet ediyorlar.

4-5 yaşındaki cocukların kızlar ve erkekler olarak ayrı sınıflara gönderildikleri bu okulda çocuk okutan bu insanlar hesapta mümin müslümanlar.

Be hey reziller. Hz Muhammed sarı saçlı beyaz tenlimiydi. Bakın Bilal i sormuyorum bile. Su din içine ırkçılığı da soktunuz ya Allah belanızı versin.
ne işe yaradıkları merak edilendir. özellikle Yurtdışında olanlar için konuşuyorum. gece gece aklıma geldi.
doksanlı yıllarda okullar açılırken "gün gelecek buradan çıkan öğrenciler ülkelerinde iyi yerlere gelecekler ve türkiye için çalışacaklar." denilirdi.
o öğrenciler şu anda otuzlu yaşlardalar. hangileri hangi makamda ve türkiye için ne yapıyor derin merak içindeyim.
dünyanın dört bir yanında olan ve ne amaç güttüğü belli olmayan okullardır.
Sözcü gazetesinin sahibi burak akbay 'ın da okuduğu okuldur.
Okuyan çocuklara güzel ahlakı , anne-babaya iyi davranmayı , kötü söz söylememeyi , insanlara zarar vermemeyi öğretmeye çalışan fedakar öğretmenlerle doludur. Normal bir öğretmene göre çok daha fazla çalışırlar ve bir ekstra ücret almazlar. Mesela herbirisi haftada en az bir kez çocuklara program yapar , bazen çocukları evlerine alırlar , bazen gece çocuklarla beraber okulun yurdunda kalırlar , bazen de şehirdışına geziler düzenlerler ve bunları yaparken hiçbir ekstra ücret almazlar. Üstelik dışarıdaki bir özel okul hocasından da çok daha düşük bir maaşla ve genelde de maaşlarını gecikmiş şekilde alırlar.

Ben bu okullarda öğretmen değilim ama öğretmenlik yapan arkadaşlarım var. Geçen bir matematik öğretmeni arkadaşım kuzey ırak taki okula tayini çıktı ve hemen kabul etti. Tayini çıkmadan birkaç gün önce kerkük teki bombalı saldırı haberini birlikte izlemiştik. Adam gözünü kırpmadan gitti. Üstelikte alacağı para burada meb de kazanacağından az ve yapacağı mesai 2 kat fazla.

Bu sadece 1 örnek. Böyle binlerce hikaye var. Şimdi sen kalkmış diyorsun ki yok cia ajanı , yok hiçbir işe yaramazlar falan. Yahu 1900 lerin başına gelelim anadolu da 500 den fazla yabancı okul var. Elazığ harput ta alman okul açmış. Ulan yamyam senin ne işin var elazığ harput ta. Demek ki bu okulları açmak çok önemli. Alman gelip elazığ harput ta okul açarken ve sen bunu 100 sene sonra yapabiliyorsun ve bu bir devlet projesi de değil. Bu bir gönüllüler hareketi. Devlete karşı olmayan , devletine bağlı , milletini seven fedakar insanların devletin gücünün yetmediği yerlere ulaşma çabası.

Allah uzun ömürler versin muhterem fethullah gülen hocaefendi defalarca bu okulları devlete teslim edebileceği söyledi ama yaygara koparan devlet büyükleri bu teklife bir cevap vermedi. Cumhurbaşkanı düzeyinde sayısız ziyaret gerçekleştirildi bu okullara. Pekçok ülke ne olur birkaç tane daha açın bizim çocukları siz eğitin diyor. Bununla beraber bazı ülkelerde öğretmen arkadaşlar tutuklanıyor , okullar kapatılıyor. Mesela özbekistan da durum böyle. Özbekistan ın iç yapısını bilen biri özbekistan ın bu okulları istememesinden bile bu okulların türkiye için ne kadar önemli olduğunu farketmeli.

Velhasılıkelam şu ki bu okullar türkiye nin geleceğidir. Henüz bu büyük yatırımların meyveleri toplanmaya başlamamıştır. Daha hasat mevsimi için belki 15-20 sene var. O vakit geldiği zaman da herkes daha da iyi anlayacaktır bu okulların eda ettiği fonksiyonu.
beyin yıkama okulları. başörtüsünü füruat olarak kabul ettirmek kolay mı sandın canım? az görmedik kapkapalı "ablaların" hüüüp diye açılabildiğini.
işte bunlar hep yetenek.

tespit: sözlük fetocu kaynıyor sanırım. eksiler bunu gösteriyor.