bugün

hamdolsun, psikanaliz çıktı da anlayabiliyoruz bu adamların niyetlerini yeni yeni. neymiş? ferhat şirin'i sevmiş de babası vermemiş de, dağları delmiş de... bırakın olm bu masalları. freud sağolsun, biliyoruz artık bu temiz görünen amaçların altında yatan asıl amaçları. bir de yıllarca anlatıp durmuşlar bu terbiyesizin ne yaptığını, sanki çok güzel bişeymiş gibi. sonra biz küfür etsek adımız terbiyesiz olur.

tanım: günden güne daha da iyi kavrayabildiğimiz gerçektir.

edit: rica ederim içinde "aşk" geçen açıklamalarla gelmeyin. kalbinizi kırarım o olur.

ad hominemciler için özel not: abazan değilim. düzenli bir seks hayatım var. freud u hiç abazan sanmayın, ayıp olur zira.
ferhat'ı abazan sananların düşüncesidir.

dağları da pipisiyle deldi zaten.
(bkz: azimle siqen taşı deler)*
'duvar delme' ile 'dağları delme' tabirlerini karıştıran kişi şeysi..
abazan sanrısıdır.

erkeğim. gerek çevremdeki insanların, ki aralarında bayanlar da var; gerekse kendi fikirlerim sonrasında, sistemi gayet normal çalışan, bunun yanında futbolu falan da baya seven; böyle kıllı bıdık sağlam bir erkek olduğum kanaatine vardım. şimdi bana desen ki "senin hatunun vajinası yokmuş lan, tek deliği ağzı valla, o da dırdır, abow" sanmıyorum o kızla devam edeceğimi, evet öyle. ama bir aşk uğruna dağları delmek de kuku için olamaz abi. lan bak benim ilişkime, kendi sevgilime. zar zor bulunan parayla yanina gidilen sevgili, bak bu da benim destanımdı; ferhat'ın daşak kılı boyutunda bir efsaneydi bizimkisi, fekat anlamıyorum arkadaş; dışarıda kaçamak bir buluşma için uğraşırdık biz, otele gidip oh yeah nidaları eşliğinde sevişmezdik ki yahu.

yani evet, cinselliği asla inkar edemeyiz. fakat ondan çok daha büyük şeyler vardır. kimi zaman, aşkıyla öyle bir yanarsınız ki; pipinizin bile o alevle sönüp yok olduğunu hissedersiniz. tamam olayı dalgaya vuruyorum, ama ben daha 15 yıldır dünyadayım, bak eli zikinde ergenim; ben söylüyorum bunu sana.

şimdi gel de sen ferhat'a dağları zikerek delmiş de.

ı ıh, haksızlık, ayıp; kemikleri sızlıyor lan adamın.
gayet te mümkün olacak durumdur.
(bkz: dana ferhat)
(bkz: pire ferhat)
ilgisi yoktur, konu tertemiz asktir. ferhat ´in arkadaslari da görmek istemisler sirin´i, gördüklerinde "aaaa bu kiz o kadar da güzel degilmis" demisler...ferhat da "siz bir de onu benim gözlerimle görünüz" demis. isin bir de bu boyutu var.
ilgisi yoktur, ferhat tertemiz madencidir. ferhat dağı delmeye başlamış dağın diğer tarafından çıktığında ilk şirin'i görmüş. tabii yıllarca güneş yüzü görmediğinden gözü kamaşmış. sanmış ki şirin süper, vay ben aşık oldum. yoksa ferhat'ın arkadaşları haklıdır, şirin popoma benzer. ve ortada aşk değil göz yanılması vardır. tabii seks de yok. metabolizması farklı ferhat'ın. *
ferhat seks için dağları deldiyse şirinin kukusunu düşünmek bile istemiyorum.
Freud a göre ; bir insanı yöneten 2 tane id vardır.
1-saldırganlık
2-cinsellik

Ferhatta dağları şirin in kaba etine hafifçe vurmak (bkz: nisa suresi otuz dorduncu ayet) için delmediğini bildiğimize göre , geriye kalan tek güdü no 2 dir.
seks yapacak başka kadın yoktu o zaman sanki diye düşündürüyor.
herkesçe bilinen bir gerçektir şarkısı bile vardır.

(bkz: yarmam mı lazım).
leyla'yı ailesi alıp götürdüğünde, mecnun gelmişti ya hani leyla'nın yaşadığı yere. evi boş görünce yoldan geçene birine " leylam nerde" diye sormuştu mecnun. "onlar gittiler burdan, ailesi alıp uzaklara götürdü, bir tek şu köpek kaldı geride" demişti o adam da.sonra zıpkın gibi fırlayıp köpeğin gözlerini öptüğünde mecnun, "napıyorsun yahu, niye öpüyorsun köpeğin gözlerini" diye sordu ya o adam. işte o vakit şöyle dedi mecnun: "bu gözler leylamı gördü"

niye mi öyle dedi? yok, seks için değil. eşşeğin sikinden dolayı.
(bkz: duvarı delip hamile bırakan mahkum)
ya sonuç olarak dağ deliyosun boru değil yani kime yapılsa kabul edilecek bir durum olabilir.
seks için olsa bile anlaşılabilir durumdur. kimse vermiyorsa ne yapsın adam?
Bir efsane olan Ferhat'ı magazin vari bir başlıkla yerin dibine sokan başlıktır. Yok ferhat dediğin mahalleden iski de ya da bolu tünelinde çalışan biriyse ayrıdır.
hiç divan edebiyatı okumamış, okusa bilem anlamamış kişi söylemidir.
bazı insanlar hatun kıza aşık olmaz, aşk duygusuna aşık olurlar.

tavsiye: kitab-ı aşk isimli kitabı önerebilirim divan edebiyatındaki aşk hakkında fikir edinmek isteyenlere.
100 gram için 100 ton dağı eritmiş olduğu gerçeği ile örtüşen önerme.
eski zamanlarda yaşanan aşklar şu anda yaşadığımız fastfood tarzı hızlı tüketilebilir, çabuk elde edilebilir ve sadece sekse dayanan ilişkilere benzemediği için, ferhat babasından kızı istemiş ve kızın babası şart koşmuştur. kızını ona vermek istemediği için, ve dağı aşıp erişilmeze ulaşmaktır sadece amaç. belki aşk için, belki ulaşılması imkansız göründüğü için bu kadar zor bir işe kalkışmıştır ama bunu sadece sekse dayandırmak yanlıştır.
fahişeliğin dünyanın en eski mesleklerinden biri olduğunu hatırlatır hiçbir abaza erkeğin 5 dakikalık kişisel keyfi için dağ delemeyeceğini çok çok sabunun ortasını deleceğini arz ederim. hee, adamda psikolojik bir sorun varsa bilemem tabi o dönemin şartları nedir ne değildir araştırmak lazım. bir tarihçi tanıdığını olan?*
(bkz: ya vermeseydi)
(bkz: uçkur sevdası uğruna dağları delmek)
düz duvara tırmanmak yerine dağları delmeyi tercih etmiş olduğunu gösteren durum.
Aklı fikri sekse çalışan insanların saçma sapan iddiasıdır. Bu gibi kişiler bu tarz efsaneleri de bana göre "Ferhatın ki 15 cm,Leyla ilk 5 cmden zevk alıyo" şeklinde bir mantıkla okumaktadırlar.Ne lan bu?Hayvandan bir farkınız olsun.Sevgi,bağlılık falan? Neyse devam edin.Tek yaptığınız yemek,içmek tek gayeniz çiftleşmek olsun.