1. 1.
  eşitlik ve demokrasi partisi genel başkanı. halen ortadoğu teknik üniversitesi tarih bölümünde doçent ve tarih vakfı başkan Yardımcılığı görevini de yürütmektedir.

  1967'de istanbul'da doğdu. Yüksek öğrenimini 1989 yılında Orta Doğu Teknik Üniversitesi Ekonomi Bölümü'nde tamamladı. Boğaziçi Üniversitesi Tarih Bölümü'nde lisansüstü eğitimine devam ettikten sonra New York-ABD'de New School for Social Research'te 1994 yılında yüksek lisans, 2000 yılında da "State and Social Control: The Police in the Late Ottoman Empire and Early Republican Turkey, 1839-1939" başlıklı tezle Siyaset Bilimi ve Tarihsel Çalışmalar alanlarında doktora derecesini aldı. Çeşitli ulusal ve uluslararası dergilerde makaleleri yayımlanmıştır. Modern Devlet ve Polis: Osmanlı'dan Cumhuriyet'e Toplumsal Denetimin Diyalektiği isimli birde kitabı yayımlanmıştır.

  edp genel başkanı olarak organize ettiği, bilgiye erişim ve değerlendirme atölyeleri (bebda) ile halka açık, en üst seviyede akademik eğitim ve konferans faaliyetleri ile ülke siyasetine alışık olunmayan bir anlayış getirmiştir. çok önemli akademisyen, yazar ve siyasetçiler bu atölyede ders vermiştir.
  http://edpbebda.blogspot.com/ mehmet bekaroğlu ismine özellikle dikkat çekiyorum.
  1 ... amanhocam
 2. 2.
  (bkz: yazık lan kimin çocuğuysa)

  peygamberimizi sünni varsayarak, tarih bilgisinin düzeyini ve siyaset yapmasının gereksizliğini ortaya sermiş tipik "kitap yüklü eşek"
  bak bak, laf atıp muhatap olmaya çalıştığı erdoğan'a bak, bir de ergut'a bak, güler misin ağlar mısın.

  http://www.haber7.com/gun...-hocasindan-skandal-tweet
  ... yetiyour
 3. 3.
  gidin, katılın, ayaklanın, bir şeyler yapın deyip kendisi uzaktan twitter solculuğunu seçmiş olan kişidir, polis teşkilatı ile ilgili kitabı da polislerden ödül almıştır, daha ne olsun, böyle hoca az bulunur.
  not: dersleri oldukça sıkıcıdır, ilgilisine.
  ... afa9um
 4. 4.
  (bkz: kişilik bozukluğu kökenli birey)
  ... khiron