bugün

uefa'nın tavrını göstermesidir. bakalım ilerleyen günlerde n'olcaktır.

(bkz: adamın götünden kan alırlar kamil kan)
büyük ihtimallede gelmeyecek olan ilahi adalet dedirten onay yazısıdır.
fenerbahçe nin durumunun ay sonuna kalmasına neden olan onay yazısı. 4 büyüklerimizin hepsini aynı sene avrupa da izleyelim dedik fakat beşiktaş ilk başta gitti. inşallah fenerbahçe de gitmez.

not: galatasaraylıyım.
Sanıldığının aksine adalet falan yoktur. sadece fenerbahçe düşmanları amacına ulaşmıştır.

ve burda bir kez daha anladım ki; fenerbahçe'linin fenerbahçe'liden başka dostu yoktur.

uefa kupasını bir türk takımının alamaması dileklerimle...
fenerbahce dusmani michel platini’nin cabalari sonucu ortaya cikan olay.
saçmalıktır. ya açık açık söyleyin sizi almayacağız ya da böyle ali cengiz oyunları çevirmeyin arkadaşım. hadi biz şike yaptık diyelim cezalandır bizi uefa ya da siktir git böyle saçmalık yapma. yine aynı şeyler yine aynı şeyler. italya yine karıştı o arkadaşlara niye bir şeyler yapmıyorsun.
saçmalığın daniskasıdır.

Geçen seneki olaylardan sonra bu sene "namus davamız" olan CAS davasını "türkiye cumhuriyeti'nin menfaatleri" için çekmiştik. aynı menfaatler için avrupa'ya gitmemeyi de göze aldıysak taraftar olarak bu yönetime birkaç soru sormak en büyük hakkımız olucaktır. umarım yakın zamanda bize de onay gelir ve sorun daha fazla büyümez.
juventus şike yaptıgında ligden düşürüldü fakat şampiyonlar ligine devam etti. fenerbahcenın sıke yaptıgı daha belli degil ama sampiyonlar liginden men edildi büyük ihtimalle yine edilecek. bu mu lan adalet türk takımı oldugu için bütün bunlar.

not:galatasaraylıyım.
adil olup olmadığını söyleyecek kadar derin bilgim yok, ama burdan görünen şekliyle saçmalık.
şimdi galatasaraylı renktaşlarım basacak küfrü ama hakikaten öyle. şike yapılmış veya yapılmamış, konu o değil. bjk, antep ve bursaya cezalar verildi, bunlar gidemiyor onu anladık. haklı veya haksız bir gerekçe var ama fenerbahçeye onay vermemenin gerekçesi nedir? "adamlar istediğine onay verir istemediğine vermez" diyeceklerin bir daha düşünmesini isterim. sırf uefanın canı istedi diye real madride onay vermemesi mümkün müdür mesela?
olayın içyüzünü bilmediğimi tekrar hatırlatayım. ama şunu biliyorum ki uefanın prosedürleri, standartları herkese aynı şekilde işlemiyor. elbette bu bizim yaptığımız hatalara bir mazeret değil ama uefanın adil olmasını da istemek, isteyebilmek lazım. şu unutulmamalı ki bugün fenerbahçenin ya da bursanın başına gelenler yarın diğer kulüplerimizin de başına gelebilir, gelecektir de. bakın şikeden, şundan bundan bahsetmiyorum ben. uefanın türk veya yunan takımlarına, 5 büyük lig haricindekilere karşı daha sert müdahalelere başvurabilmesinden bahsediyorum. bu bizim ittifak etmemizi gerektiren türden bir mesele. kaldı ki zamanında platininin, küçük liglerin takım sayılarını azaltmak, şampiyonlar liginde büyük lig takımlarına ağırlık vermek gibi bir hayali olduğu söyleniyordu. demek ki doğruymuş.