bugün

kamburun aşkı

Moses Mendelssohn hiç yakışıklı bir adam değildi. Çok kısa boyunun olmasının yanı sıra, çok garip bir de kamburu vardı. Moses Mendelssohn, günün birinde Hamburg da yaşayan bir işadamını ziyarete gitti.
işadamının, Frumtje adında çok güzel bir kızı vardı. Moses, bu güzel kıza umutsuz bir aşkla tutuldu. Fakat güzel kız onun çirkin görüntüsünden ürkmüştü. O nedenle, değil onun sevgisine karşılık vermek, yüzüne bile bakmak istemiyordu.
Ayrılma zamanı geldiğinde Moses, güzel kızın üst kattaki odasına çıktı ve tüm cesaretini toplayarak onunla son kez konuşma girişiminde bulundu. Kızın güzelliği öylesine olağanüstüydü ki, bir an için onun cennetten geldiğini bile düşündü.
Fakat kızın, başını kaldırıp da yüzüne bakmamaktaki direnci, Moses i çok üzdü. Güçlükle başarabildiği konuşması sırasında çirkin aşık, bu güzel kıza bir soru sordu: "Evliliklerin kutsal bir özelliği olduğuna inanır mısınız?" dedi.
"Elbette" diyerek yanıtladı güzel kız ve gözlerini yine kaldırmayıp Moses in yüzüne yine bakmadan, kendi de ona bir soru sordu: "Peki ya siz?"dedi."Siz inanır mısınız buna?"
Moses bir an bile duraksamadı: "Evet,ben de inanırım" dedi ve ekledi: "Biliyor musunuz? Her erkek çocuğu doğduğunda Tanrı,onun evleneceği kızı belirlermiş. Benim doğumumda da,benim evleneceğim kız belirlenmiş ve bana Senin karın kambur olacak demiş.O zaman ben bir istekte bulunmuşum Tanrı dan.
Tanrım, kambur bir kadın bir trajedi olur. Lütfen onun kamburluğunu bana ver ve onu güzel bir kadın yap demişim." Moses in bu sözlerinden sonra Frumtje gözlerini yerden kaldırdı, onun gözlerinin içine baktı ve elini uzatIp, Moses in elini tuttu.Ve daha sonra da onun, sevgili eşi oldu.

Bu anlatılanlar bir "peri masalı" değil, ünlü Alman besteci Mendelssohn un büyükbabası ile büyükannesinin evlenmelerinin öyküsüdür.

kaynak:http://anlkrcp.blogcu.com/kamburun-aski/3950184
Benim karım çok kötü eğer bana vermezsen "mutsuzluğu dayanılmaz cazibesi" diye bir bestseller kitap yazıcam başka verecek olanlara. Harbi yazabilirim böyle gerçek bir kitap. Olay (bkz: çirkinler kerhanesi)' nde gerçekleşiyor.
Olaylardan bayağı uzakta kaldım. Nasıl oluyor o işler?
Düşmeye doyamadığım dipsiz kuyumdur.
Diyor felsefeyi sever misiniz ali diyor biz hep dönerciyiz . Luther diyor kız makyavelli şampiyon biziz diyor ali.

Felsefeden yana ilgili bir kız ise olabilir. Ben bu yaşıma girdim henüz görmedim. Felsefe merak etmektir yoksa kız hadi gel kant'ın ahlak anlayışını tartışalım demez. Diyorsa o kız değil uzaylıdır kızın içinde saklanıyordur.

Zaten şarkıdaki kız için idiot idiot idiotloji diyor.
Sapyoseksüel tipsiz zerzevatların denediği şeydir. Felsefe ile düşürebiliyorsa kızda tipsizdir kendi ayarındadır o yüzden düşmüştür. 8 hegel yutsan, felsefeyi s*ksen atsan yinede t*şşaklı, güçlü maskülenlerin s*ktiği kızlara bakıp otuzbir çekersin. O adamların maskülenliği senin felsefeni s*ker atar. Boşa uğraşmayın felsefeyle.
Bazı insanların erek eylemi. Hiç öyle teleolojik bağlamda telosa varılması mühim değil demeyin. Onlar ilk çağda kaldı, artık felsefe ile tavlayamazsınız. Gidin iş bulun.

(bkz: 8 saat hegel anlatılan kızın işinizi sorması)
büyük salaklıktır. felsefe mi hahahaha.
Sen kendini avut kardeşim. Kızlar gerçekleri anlatanı değil yalanları gerçekmiş gibi en güzel anlatanı dinlerler.
Kızlara yürüyerek gerçekleşmesi olasıdır. Erkeklere değil.
tavladıktan sonra tavlamanın felsefesi yapılabilir.
Bazılarının felsefe yaparak umdukları şeydir. Felsefe, mastürbasyon yaparken daha yaratıcı düşünmenizi sağlamaktan başka bir şey katmaz.
Boş insanların hemen 2 düzgün kelime söyleyene atladığını gösterir.
Felsefe bir insanın bilmiş olduğu konu üzerindeki düşünceleridir. Birilerini etkilemek için fikir üretmek; yapmacıklığı, samimiyetsizliği ve kibir dürtülerinin aktif olduğunu gösterir.

Sizi utandırır.
Dünyanın en kolay işlerindendir. Garanti yöntemdir. Farkında olmadan yapmışlığım vardır.
Çok ironik bir ilişkiye sürükleyecektir.

(bkz: evrenin ana maddesi aşk mıdır)
Varlığı düşünmeye indirgeyenlerin sebep olduğunun yanında çok da kötü gelmeyen bir çabadır. kim sebep olduysa taş olsun!!
hep söylüyorum ; felsefenin kendisi bos ve faydasiz bir uğraşı olduğu için felsefe ile kız etkilemek iki kere boş bir uğraşıdır.
kızlar zaten felsefe yapan zeki erkeğe ilgi duymaz. sadece felsefik arkadaşı olup sohbet edersiniz salak salak (salak salak diyorum eğer sevgili olma niyetiniz varsa).
kız tavlamak için yapılan şeyin felsefe olmadığını asla anlayamayacaktır.
sen varsın ben varım neden biz yokuz sorusunun cevabını aramaktır.
bizzat yaraticilar denemis fakat olmamis.felsefeyi kiz icin kullanan tek ulke burasi yahu.
güzel taktik geliştirmen lazım .
düşünme biçimidir diyeyim dedim olmadı, düşünce ekolüdür diyeyim dedim olmadı ondan felsefe türüdür dedim.
Başlayalım;

"Kadın tavlamak diye bir şey yoktur. Kadın tavlanacak, daha başka bir deyimle onu ikna etmekle elde edilecek bir varolan değildir. Bilakis kadın, var olmanın zorunlu belirlenimlerinden olan 'bir şeyle birlikte olma' varlık halinin içindeki 'bir şeyle'deki 'şeyi' ancak bizatihi kendisi isterse o şey, 'onunla şeye' dönüşür.

Nihayetinde bir kadını etkilemek vardır ama tavlamak yoktur. "

Gibi örnekleri vardır.