bugün

Fenerbahçelilerin fırsat bu fırsat diyip, bazı angut galatasaraylılara gaz verip siktiredin şu iti dedikleri futbolcudur.
Evet galatasaraylıyım. Harbisinden. Evet bu adam fırsatçılık yapmıştır ama el insaf. Riera denen adama o kadar para verirsen buna 2 misli vermen gerek. O kadar parayı sonuna kadar hakettiği bir gerçek. Eğer yönetim bu adamı alamazsa isterse 10 çilek alsın. Pasta olmadıkça sıçam çileğe.
(bkz: hayırlısı be gülüm)
son attığı tweetler'den anladığım kadarıyla gelmeyecek futbolcu.lafı dolandırıyor da dolandırıyor piç.
transfer süreci kabak tadı vermenin de ötesine geçmiştir artık. son 2 gündür çıkan haberlere rağmen galatasaray a transfer olma ihtimalinin çok yüksek olduğu gün gibi ortada. nitekim, bugün de twitter dan, galatasaray a geleceğine dair bir şeyler söylediği yazılmış. baktım ama göremedim sayfasında.

neyse, olaya taraflar açısından bakalım. öncelikle, iki tarafın açıklamaları da buram buram blöf kokuyor. bir kere melo ya o istediği paraları talipleri arasından verebilecek kulüp yok. evet, katar ı falan adamdan saymıyorum. verirse sadece fener verir, onun sebebi de malum. juventus a dönüş yolu da kapalı. galatasaray la anlaşamazsa ya daha da uzayan transfer sürecinin ardından başka takıma daha düşük paralara gidecek, ya da juventus ta yedek ya da kadro dışı başlayacak sezona. yani, tek yol galatasaray diyebiliriz. galatasaray yönetimine gelirsek, taa bir ay öncesinden "alternatiflerimiz hazır, melo olmazsa hemen diğer oyunculardan birine imza attırırız" tarzı açıklamaları var. keşke doğru olsa ama biliyoruz ki yalan. melo olmayacak olsa aceleyle ortalığa saldırıp maliyeti normalden yüksek, saçma bir transfer gelecek muhtemelen. ayrıca ağustos un geldiğini falan da geçelim, normal zaman da olsa melo kalitesinde bir adamı türkiye ye getirmek çok çok zor. onun da neden burada olduğunu bilmeyen yoktur sanırım. yani, melo da galatasaray için tek yoldur aşağı yukarı.

peki, melo doğru transfer mi? şu saatten sonra evet. ama bence, sezon biter bitmez kavga olayından falan da sonra yeni bir oyuncuyla anlaşılsa daha iyi olabilirdi. melo kadar oyunu iki yönlü oynayan biri olmazdı belki ama savunması sağlam olsa, hücuma da kısıtlı da olsa katkı sağlasa yeterdi. bu sene kanatların güçlenmesinin yanında, selçuk a biraz daha fazla görev ve sorumluluk vererek hücumda eksiklik hissetmezdik. üstüne savunma daha güvenli olabilirdi. ha dersen ki melo iyiydi zaten, niye macera arayalım? melo risksiz bir transfer değil. evet, geçen sezon çok iyi oynadı ama kariyeri tehlikedeydi ve kiralık oynuyordu. şu an 3-5 yıllık garanti sözleşmeye imza atarsa ne yapacağı konusundan emin değilim. başımıza büyük işler açabilir.

edit: şu yorumlara istinaden olayı biraz daha açıklamak gerekiyor sanırım.

--spoiler--
"tek çaresi gs'ye gelmek"
"melo bu kadar paraya anca bizde oynar çünkü biz enayiyiz."
"melo'yu gs'den başka kulüp istemez, isterse az para verir."
--spoiler--

para konusunda son yılların transferlerine ve transfer haberlerine bakacak olursak türkiye ye gelme sınırında olan futbolculara-türkiye de üst düzey sayılan futbolcular da diyebiliriz- en fazla parayı kimler veriyordu görebiliriz. bizim üç büyükler, bir de olympiacos falan. zaten, beşiktaş la yunan kulüpleri de iflas etti, çekildi piyasadan şu sıralar. yani, bu düzeyde diğer kulüpler oyunculara asla bu kadar para dökmedi. şayet durum yine aynı. kim verir bu parayı? galatasaray, fenerbahçe. enayi miyiz? yıllardan beri transferlerden edilen zararları referans alarak bu sorunun cevabını size bırakıyorum. kendimizi kandırmanın alemi yok. her şey apaçık ortada.

buna ek olarak, melo geçen yıl galatasaray da çok başarılı bir sezon geçirdi. dolayısıyla bu adama en fazla parayı verecek, riski alacak takım da galatasaray dır. bu da çok normal bir durum.

ee, şu süreçte melo nun da asıl amacının para olduğunu anlamayan kalmamıştır diye tahmin ediyorum.sonuç olarak bunlar doğrudur ama zaten apaçık duran gerçekleri bu yazıdan çıkarmaya gerek yok. azıcık bakarsanız, görürsünüz. diyorsanız ki biz enayi değiliz, tamam haklısınız ne diyeyim!
"olm geleceksen gel, gelmeyeceksen dükkanın önünü kapatma" denilesi futbolcudur. tamam, seviyoruz, transfer ol istiyoruz ama bokunu çıkartma amk.
açıkça belli ki karakter problemi yaşıyor.

neden böyle yazdım. ünal aysal'a 2 gün önce çocukça hareketler yapıyor diyen, ben yeterince olumlu hareket ettim ama başkan beni istemiyor diyen adam şimdi özür turlarına başlamış.

twitter'da özür de diliyor. yani abi insan ağzından çıkana bakacak her daim. seni binlerce kişi takip ediyor. asıl senin şu yaptığın olay çocukça.
karakterinde problem olduğunu bazılarının yeni anladığı futbolcu. lan riera'nın ağzını götüyle buluşturdu adam, iki kem küm edince mi anladınız karakterini?
kanser eden futbolcu.
ya gel ya da gel. sıkıldık.
yazılanlara göre galatasaray'da kalması için ödenecek farkı abdurrahim albayrak üstlenmiş.
bir takım kendini, bir futbolcu adına bu kadar küçültebilir.

kavga konusu örtbas edildi, takım arkadaşını hastanelik etti ama döt korkusundan dolayı kadro dışı bırakılamadı.

gs başkanına çocuk gibi davranıyor dedi, sonra çeviri hatası var diyerek yalan söyledi, ancak o tweet silinmeden herkes neyin ne olduğunu gördü.

bunca zamandır aptal gs taraftarının arkasında olduğunu bildiği için fiyat indirimine gitmedi, nasılsa gs taraftarı propagandacı-kavgacı-karaktersiz futbolcuları çok sever diye. bu adam size yıllık toplam 4-5 milyon euroluk bir kontrata imza atsın da, o zaman göreceğiz sizi.

finansal sonunuz bjk gibi olduğunda ağlayacaksınız. 10 yıldır ilk kez adam gibi bir kadro kuruyorsunuz ama sanmayın ki şampiyonluk garanti, seneye şampiyonlar ligine gidememeniz gs'nin sonu olur, hem finansal olarak hem psikolojik olarak.

fatih terim de artık kaçıncı kez kovulur gs'den siz sayıverin.

öyle 36 ay vadeli düşük taksitlerle indirimli kombine sattınız diye kendinizi adam sanmayın.

sizin kombine fiyatınıza ezeli rakibiniz 1 maç için bilet satar, o da havada kapışılır.

felipe melo gs kulübünün ve taraftarının ne kadar aşağılanabileceğinin göstergesidir.
bir yıl daha kiralık oynasın. illa almak zorunda mıyız? en iyi çözüm bu bence ama dur bi dakka kaka gelecek, diarra gelecek derseniz ben de eyvallah derim. ne olursa olsun bu işin bir an önce bitmesi lazım. 12 ağustos'ta süper kupa maçı var. daha ne kadar bekliycez.
tabiki kalması ben ve benim gibi gs lileri sevindirir, lakin maddi konularda böle gel gitler yapan bi oyuncu bu sene ne kadar fayda verir yada takım içi dengeler bu sene nasıl olur, bunu zamanla görecez, inşallah bu yazdıklarım bana kapak olurda, melo gelir ve geçen seneden daha da başarılı olur.
resmi maçların başlamasına az bir süre kalmasına rağmen hala antreman yapmayan ve bir futbolcunun yapabileceği en uzun tatile imza atan futbolcu.
ergen turnusolu. hem kendi takımı hem rakip takıma ait ergenleri şıp diye açığa çıkartır. kendisi hakkında it, köpek, şunu siker buna sokar yorumları yapan bolca tip bulabilmeniz mümkündür.
Şikeci siken.
(bkz: gel de buralar bayram olsun)
gelir gelmez bilemem. ama şu "ben başkana çocuk demedim. çocukça dedim" açıklaması bana ahmet çakar'ın "ben sana gerizekalı demedim, zekası geri dedim" lafını hatırlatıyor. güldüm.
provoke olma delisi ergenlerin yeni gözdesi..
gelse de kurtulsak şu adam galatasaray'a...
her gün ismini duymaktan fenalık geldi.
hayır dışarıdan bakılınca halinize acıyor insan,
sıradan bildiğin sıradan bir futbolcu..
ama yanında provokatör işte bu ağzınızın suyunu akıtıyor.
başka bir şey değil..
ha umarım gelir,
çünkü top sikine çarpıp fenerbahçe ağlarına girdi top.
harbiden kıral adam.
düşük top tekniği ve bir o kadar yetersiz oyun zekası ile takımımızda ne ara vazgeçilmez olduğunu merak ettiğim adamdır. galatasaray gibi bir takımın orta sahası için yetersizdir.
galatasaray'a layık bir futbolcu için ise ;

(bkz: manuel fernandes)
felipe melo'yu canlı ızlememiş kuş beyinlilerin sadece trıbunlerı gaza getirdiği için takımda kalmasına sevındıgımızı dusunmesi kadar gerızekalılık olamaz..

felipe melo belki serqıo bousqest kadar 3. stoper olan bir ön libero değildir ama nerdeyse onun kadar top rakıpteyken topun arkasına gecer savunmayı beşler, bir stoper gibi oynar..

belki xabi alonso kadar oyun kuramaz ama nerdeyse onun kadar olumlu pası vardır, ayrıca ligler farklı olsada gol yollarında aktiftir..

ceyhun gulselam, mehmet topal falanlarla bu adamı karsılayan kafasını duvarlara vursun, çünkü futboldan zerre anlamıyor!!

mehmet topal hayatında kaç gol atmış?

kaç kere ceza sahasına girmiş?

kaç kere stoperlere yardım etmiş?

ceyhun'un hızı konusunda fikri olan var mı?

topu ileri yani dikine oynadığı falan varda sen göremedin canım sözleri ile ünlüdür..

sezonu 12 golle kapatan başka bir ön libero var da ben mi göremedim?

fenerbahçe'ye s.kiyle gol attığını unutmak da ayrı bir ironi...

alex denen topu kaybedince bileklere kasti tekme atan hayvan ise galatasaray'a kadıköy'de bir gol attı orda melo'nun ona basması lazımdı..

bunun dışında fenerbahçe bu sezon hangı maçta galatasaray'a karsı baskı kurdu da melo alex'i tutamadı anlamak zor....
fenerlilerin sevmediği futbolcu. ee sikiyle gol atarsa tabii sevmezler.

ribery real madrid maçının devre arasında robben'i fena halde dövdü. daha sonra maça çıktılar. konu kapandı. ama konu melo olunca auuuv.

melo hakkında bu kadar yaygara yapılmasının tek nedeni çok iyi olduğundandır.

kuş avcısı felipe melo!
bu sebeple gelmiyormuş kendisi.

http://www.youtube.com/watch?v=Ws8iGg2Vyoo&feature=youtu.be
Galatasarayla anlaşamamış sanırsam. Airport, destination Italy! yazmış. gitme lan puşt!
iyice bokunu çıkarmıştır , ulan gelmişin 30 yaşına galatasaray'ı seviyorum falan diyon twitter da taraftarı gaza getiriyon ağlıyon sızlıyon.... git amrabat ı örnek al.
galatasaray ile anlaşmış galiba, beni ilgilendirmez, ben galatasaraylı ergenlerin sildikleri entry lere bakarım.

kaç sayfa silmişsiniz lan, random güldüm.
sadece tatilini uzatan futbolcudur. hiçbir takım ona 4 milyondan fazla vermez, 4 milyon bile vermez. yıllık 4 milyona gelecekse bile gelmesin bence.