anlık mutluluklardandır.
hiçbir sike merhem olmaz.

açık ve net.
bu benzersiz lezzete asla hayır diyemiyorum. *
(bkz: fazladan 5 yıl uyumak) *
insanın kendisini kandırmasının en pratik örneğidir. en keyif verenidir o ayrı.
dilimizde en fazla kullanılan cümleler anketi yapılsa ilk 10'u zorlar. her sabah kurulur bu cümle..
bi işe yaramıyor, hemen kalkıp yüzün yıkanması lazım.
hiç gelmeyecekmiş gibi hissedilir fakat normal 5 dakikalardan daha kısa sürede geçtiği hissedilir.
sabahları ayrı bir güzel olur.
sanki 5 yıl uyumak gibi bir şey.
Bütün gecekinden daha tatlı gelir.
(bkz: 5dk uyusan ne olur uyumasan ne olur).
vesvese içinde geçen 5 dakikadır. ya uyuyup kalırsam diye düşünülürken teslim olursunuz daha sonra lanet ederek yataktan kalkıp işinize bakarsınız.
cep telefonunun erteleme süresi 10 dakika ise ikiye katlanan mutluluktur.
12 yıl boyunca yaptığımı sandığım eylem. *
sabahları uğruna herşeyimi verebileceğim eylem.
En kötü ihtimal 6 dakikadır o bende ki o bile gözükmemiştir , çünkü tanrı beni dünyaya uyumak için yollamıştır.
bazı insanlar gerçekten 5 dakika uyuyup geri kalkabilir ve bunu da kendilerini kendilerine getirdiklerini iddia ederler.
bazı kişiler içinse bu 5 dakika saatlerce uyuma öncesi yapılan bir kandırma hazırlığıdır. eğer uyandıysa hiç bir şey anlaşılmamış; üstelik geride baş ağrısı bırakmış bile olabilir.
günlerdir doğru düzgün uyumayan bünyenin ihtiyaç halinde teslim olacağı durumdur.
2 tane evin varken 3.de kirada oturmaktır normali kendine fazla saymaktır 5 dakikayla yazdıklarımın alakası yok tabi buraya sıkıştırdım uymadı değil kara mizah.
Her sabah yaptıgimdir. Ilk alarmda uyanıp 5 dk sonrasına yeni bi alarm kurarım ve sabaha kadar alamadığım uykuyu, o 5 dk da alabilme umuduyla tekrar uyurum.
anadolu yakasında oturuyorsanız ve avrupa yakasında çalışıyorsanız trafiğe kalmak demektir. 5 dakikanın bu kadar fark ettiği başka bir ülke yoktur sanırım.
Bir saat uyumaya bedel olan uykudur .dünyanın en tatlı uykusudur .
Bir saat uyumaya bedel olan uykudur .dünyanın en tatlı uykusudur .
En şeker uyku.