bugün

ayrı bir başlığı haketmiştir. evet.
https://mobile.twitter.co...19248576702410752/video/1
konuşan türkiye.
Onun ben daşşaını yirim o ne konuşmaydı öyle, evet.
Nerde o benim türbanlı bacıma saldırdı diyenler nerde ? Kadına şiddet birde mecliste ulan vekil bunu yaparsa millet ne yapar he ?
bu kadına bu kadar müdahil edilirken chp li erkekler ne yapıyor du merak ediyorum.

üstelik müdaheleyi yapan grup başkanvekili erkek.
Bagir vekilim be!
Oo mağdur edebiyatı, alırız bi dal.
Fatma kaplan hürriyet'in yani akpliler tarafından mecliste şiddete maruz kalan chp milletvekilinin olay üzerine isyanıdır.

Akp döneminde kadına şiddet %400 arttı çünkü bu akpnin politikası.
Buna şimdi dur denmezse ve baskanlık gelirse bu ülke eşkiya yönetimine geçecek.

Fatma kaplan hürriyet gibi insanların değerini bilelim. Zira soyları tükeniyor.

Cırlak solcu kız sesi ve cehapeli teyze klişecilerine rağmen susmuyorlar. Susmasınlar da zaten.
tahrik edip sonra da ortalığı karıştırmaya çalışan bir bayana benziyor.
ayakta alkışlanacak kadar heyecanlı bir konuşmaydı.

bir kadına fiziki müdahale de çok çirkin.
Bu darp olayı en başta AKP için kapı kapı dolaşıp oy isteyen kadınlara yapılmıştır. Umarım hangi zihniyet için çırpındıklarını bir gün anlarlar.
Zıpkın gibi, fişek gibi aydın ve cesur siyaset kadınının, ayakta alkışlanacak konuşmasıdır.
Kadınları moronlaştırmaya, börek yapma görevi ile taltif etmeye niyetli zihniyetlere kapaktır.
Kadına bakış açılarını, davranış şekillerini birkez daha gördük ve utandık!!!
Bu zihniyeti destekleyen hanım ablalarımız! Ya siz gördünüz mü?!?!
Yine mi görmediniz?!!! Offfff yaaaa!!!
tek damla göz yaşı yok!

geri çekilme yok!

susma, kaçma yok!

duygulanma yok!

sinirli evet ama yapılanlara değil yalanlara ve halkın kandırılmasına sinirli, bu sistem paçavrasının cumhuriyetin karşısına konulmasına sinirli. kadın gibi direniyor, cumhuriyetin yetiştirdiği cesur ve güçlü bir kadın gibi direniyor! göz yaşları ile reklam yapmıyor, ağlamıyor bu kadın, mağduru oynamıyor direniyor, direniyor!