bazılarının sıkça kullandığı "atatürk kurtuluş savaşını kazanmasaydı siz olmazdınız" sözünün alternatifi.

fatih sultan mehmet istanbul'u fethetmeseydi siz olmazdınız.
osman bey osmanlı devletini kurmasaydı siz olmazdınız.
alparslan malazgirt savaşını kazanmasaydı siz olmazdınız.

vb vb...

saçma geldi değil mi? evet bence de.
bazılarına göre adem havva yı becermeseydi de biz olmazdık.
edibüdü:*
baban anneni fethetmeseydi, 2 aşık birbirini sevmeseydi sen olmazdın öğüdü veren arkadaşın benzetmesini örnek aldığı konu.
halamın bıyıkları olsa amcam olurdu sözünün başka bir versiyonu.
big bang olmasaydı da olmazdık kimilerine göre. bundan daha öncesine gidemedim ve karamsarlığa kapıldım yine.
''ama oldu ve şimdi buradayız artık önümüze bakmamız lazım ''diye cevap verilebilecek hede.
(bkz: atatürk olmasaydı sen olmazdın geyiği)
fatih'in papa ile az daha uzlaşabilse komple ülkeyi hıristiyan yapacağından habersiz bünyenin serzenişi.
--spoiler--
1.bazılarının sıkça kullandığı "atatürk kurtuluş savaşını kazanmasaydı siz olmazdınız" sözünün alternatifi
--spoiler--
saçma bir tanımı yapılan haklı önerme. evet canım; fatih olmasa da olmazdık, atatürk olmasa da.
bu durumda şahsım olarak adımın john olmasını gayet tabi kabul edebilirdim.
bütün türkiye istanbul'da mı yaşıyor yapraam şeklinde yorumlanası sözümsü.
Düşük kapasiteli insanların diline pelesenk oldugu için doğruluğunda şüphe uyandırır olmuş ve aslında tarihin rasyonel okunmasından başka bir şey olmayan söz ve anlayış.
ötekilestirme mantıgını yeni farketmis ve kendisinin buldugunu dusunerek baslık acmıs yazarın hazin durumuna örnek. Kavramları örneklendirerek tepkisizleştirme bize sökmez...

sen en iyisi git wc de sıçtıgın b.ka bak. gözlerini ayırmadan 1 saat bak. sana çok farklı gelmeye başlayacaktır eminim. Dogru yoldasın devam...