canım türkiye'm...

eline sağlık diye tweet attığı için gazeteci fatih altaylı hakkında başlatılan soruşturma kapsamında altaylı'ya yurtdışına çıkış yasağı ve adli kontrol şartı getirildi...

https://twitter.com/Ozgur...bxsgfhQ1pemAkGpg&s=19
Bunlar muhalefet edenleri sindirmek için. Bir daha aykırı , muhalif birşey dersen seni içeri alırız demek istiyorlar. Fakat bu fatih Altaylıya yemez.
yurt içi yasağı getirselermiş keşke. kim ne diyecek diye görmek için eline sağlık demiş miş miş. aklımızla oynuyor şaka gibi. birileri de buna alkış tutuyor.
suçu ve suçluyu övmeden uygulanan adalettir. gider de karşı taraftan biri 10 kasımda birine eline sağlık derse bunun önünü kim alacak? ortalığı karıştırmaktan başka amacı yok. iyi yapmışlar.
yarın birgün pkk destekçilerine biri yumruk atarsa ve ben de "eline sağlık" diye twit atarsam bana da ceza verecekler mi, yurt dışı yasağı koyacaklar mı?
ne demek istediğimi anladınız mı?

yurt dışı yasağı da biraz komik oluyor da neyse... yargı böyle uygun görmüş.

unutmadan...
bu ülkede birisi ha apo bayrağı pkk pankartları kürtçe sloganlar ile gösteri yürüyüş yapmış, ha şeriat isteriz diye hilafet bayrağı veya kur'an ayetleri yazan pankartla gösteri yapmış.
her ikisi de bu ülkenin ceza kanunlarına, anayasasına göre suçtur.

kim pkk bayrağı ile etnik bir söylem ile meydanlara çıkarsa veya şeriat diye meydanlara çıkarsa türkiye cumhuriyetinin varlığı, bölünmez bütünlüğü, devleti tanımlayan demokratik laik hukuk devleti ifadesi, rejimi bayrağı başkenti anayasası vb hükümlerine göre tanımlanan cezai hukuk kurallarına suç işliyor.

benim özgürlüğüm diyerek, düşüncem diyerek, inancım diyerek kimse benim yemek yediğim tasa sıçmayı kendinde bir hak olarak göremez.
özgürlük ve haklar seviyesizlik sorumsuzluk değildir. demokrasi ben dedim oldu rejimi değil de sorumlu saygılı bir arada yaşama sorumluluğu olan, cahil olmayan erdemli insanların rejimidir.
kimse kendi değerlerini başkasına empoze edemez ve herkes bu yasalara uymakla mükelleftir.
aynı zamanda bu yasaları korumakla da mükelleftir.
hatalı bir işlemdir, yurda giriş yasağı getirilmelidir.