bugün

istek ve arzuların hayalgücüne bırakılarak, kurgulanmasıdır.
değişik heves, değişik beğeni, değişik düşünüş.
kökeni fransızca olan ve sonsuz, sınırsız hayal ve hayal gücü anlamına gelen sözcük.
görsel
yıllardır bastırılmış duyguların bir yerden filizlenip çıkmasıyla oluşan davranış sorunsalı
(bkz: sinema tarihinde ayak fantazisi sahneleri)
http://galeri.uludagsozluk.com/r/349528/
tek başına cinsellikle alakası olmayan kelime. anlamı ise hayal dünyası falan fişman demektir.
günümüzde sadece akıllara kırbaç, kelepçe, süpermen kostümü, rulo yapılmış öss soru kitapçığı gibi alet edevatı getiren kelimedir.

ama fantezi sadece cinsellik için kullanılmaz. mesela bir insanın aya gidip orada arkadaşlarıyla futbol oynamayı hayal etmesi de bir fantezidir. bunda cinsellik var mı? yani fantezi kelimesi ukala, herif, keleş kelimeleri gibi anlam kötüleşmesine uğramış diyebiliriz.

örn:
(bkz: fantezi edebiyatı)
tahayyül safhası.
iple bağlayarak veya kelepçeleyerek seks yapmak.
fantezi bu olsa gerek. #24921362
Değişik şeyler denemektir hemde çok değisik şeyler.
(bkz: 2015 genel seçimleri)
Bize kim bakar fantezisini yaşayan akrabalarım var.huzur evi.bebekken bana kreşlerin baktığı gibi.0.3~4.7.
Fantezi seven insan iyidir.
Çünkü sınırlar gereksiz bir şeydir şu 3 günlük dünyada. Ha deneyiver ablacım/abicim ne olacak.
Eğer bir allerjenik hastalık veya mide bulantısı yani sağlıkla ilgili engeller yoksa bence denenmesi gereken birçok fantezi vardır. Evlilikte özellikle adamı elinde turmak gerekir. Heyecan iyidir.
Ben şimdi böyle atıp tutuyorum ama kro bi kocişim olcak o zaman görürüm fanteziklikleri.
Ayıp değil. Deneyin.
boş kaleye artistlik vuruş yaparak gol atmaya çalışmak, dota'da rylai'ye mom basher çıkmak gibi olaylarda kullanılan şey.
sahip olmadığım cinsel hayal gücü. bundan 10 yıl kadar önce, sanırım üniversite döneminde hatunun birisi sormuştu "en çılgın fantezin ne?" diye. düşündüm düşündüm, yok. üzerinden onca sene geçti hala yok.

sanırım bunun sebebi "sevişeyim yeter" dürtüsü.
suyu ve yüzmeyi falan çok seven bir bünye olduğum için resmen hayalim gibi bisiydir.
eğer jakuzim olsa içinden hiç cikmazdim net.
bi çeşit küvet.
idealistlerin işi materyalistler hayal kurmaz, gerçekçidir ve planları da bu gerçekçilik üzerine kuruludur.

fantezi kurmak gerçekle tatmin olmayı beceremeyenlerin işidir.
çok yaratıcı şeyler bulabilirim.
Her insana göre farklı kriterlere sahip olan bir kavram.

Herkesin fantezisi farklı olabilir.
diğerlerine fantezilerinizi söylerseniz o sizin fanteziniz olmaktan çıkar, her insanın bir fantezisi olmalı bence, ne bileyim en basitinden cumartesi sabahları saat beşte güneşin doğuşunu beraber izleyebilirsiniz, bu da bir fantezi değil midir, fantezidir, ya da saatlerce hiç yataktan kalkmadan sevdiğiniz insanın göğsünde öylece yatabilirsiniz, hayali bile heyecan verici, evleneceğim insanın çok şanslı biri olacağını şimdiden hissediyorum.
görsel
fan tez i =
tez öğrencisinin eğlenerek yaptığı tezi.