bugün

ben bu başlığı açan insanın fakülte bitirdiğinden şüpheliyim diyerek tanım yapma gereği duymadım.
--entry de basettiğiniz entellektüel hiç kimse insanları bu kadar aşağılayıcı bir başlık açmaz...
''bu da dahil,butun genellemer yanlistir''.
eski patronum ilkokul mezunuydu ve fakülte bitirmişleri ırgat gibi çalıştırırdı. görürsem yaptığının yanlış olduğunu anlatıp cehaletini yüzüne vurucam. şirketini sıfırdan kurup eşşek gibi çalışarak büyütmesi ve yüzlerce kişiye istihdam sağlaması fikirlerimi değiştirmeyecek.
cahilsin sen niyazi bey. bu böyle biline.
üniversiteyi terk eden arafta mı kalıyor o zaman. cahilliği tahsile bağlamak saçma davranıştır. ama evet malesef ki ilk akla gelen düşüncedir. benimde yaptığım bir hatadır.
eğitim cehaleti alır eşeklik baki kalır sözünün doğruluğunu ispatlamak istercesine kıçını yırtanları görünce muhtemelen değişecek fikirdir. zira ne okumamış ama kendini yetiştirebilmiş bilge insanlar gördüm, nice eğitimin tillahını almışken insanlıktan nasibini alamamış okumuş cahiller gördüm.
zira cehalet kişinin hayattan birşeyler öğrenip bünyesine alıp hazmetmesi ya da edememesiyle alakalı.
onun eğitimi de fakültede ders olarak outulmuyor. hayat üniversitesinde açık büfe olarak sunuluyor.
dileyen alıyor, dilemeyen almıyor.
bu yazar neden sürekli bu başlıkları açıyor açıköğretimliler bişey mi yaptı sana ya da okumayan insanlar senin bizim nesilimizdeki çoğu anne babamız okumamıştır fakat hepsi bizden daha tecrübe sahibi görmüş geçirmiş vs. yani cahil değildir sanırım bu adamlar sana bişey yaptı dostum
öğrenmek istediğin her şey kitaplarda ve hayatın kendisinde mevcut zaten. hal böyleyken, sen ille de; "yok biri kafama vura vura ezberletmezse dünyada anlamam!" diye tuturuyorsan, buyur fakülteler seni bekler.
Cahil değil olsa olsa vizyonsuz olabilir.Çok kalisk olacak ama üniversite size sadece diplomayı verir ve o diploma üzerinde yazılı bilim dalını nasıl icra edeceğinizi öğretir.Gerisi sizin ufkunuza kalmıştır.Üniversiteler sadece okuduğu bölüm derslerinin final sorularını çözerek bitiren ve geri kalan hiçbirşeyle ilgilenmeyen öğrencilerle doludur.işletme bitirir tarihten haberi olmaz,müendis çıkar en azıdan bir Dostoyevski romanını bitiremez.Yine bilgiyeir çok kişi vardır ki ortaöğrenimle kalmış eğitimlerine rağmen araştırma hevesleri,bilgiye açlıkları ile sürekli okurlar ve sohbetleri büyük keyif verir.Üniversite size bir bilim dalı üzerine nasıl araştırma yapacağınızı öğretir,kaldı ki onu bile öğreemeyip mezun olan o kadar çok diplomalı vardır ki..
(bkz: steve jobs)
(bkz: bill gates)
(bkz: mark zuckerberg)
türkiye de ne zaman bu algı değişecek işte o zaman türkiye 'den de bu tür adamlar çıkacak.
(#11424434)
insanlar başaklar gibi, boşken kafaları hep yukarda doldukça aşağı iner kendini yukarda görüp başkalarını aşağılayıcı bir sözde bulunmaz.fakülte bitirmek insanları zeki kılmaz.
cahilliği eğitimsizlik olarak algılayan insan yanılgısı.
günde on on beş kez çalışılıp, iyice saçmalanmadan açılmamış bir başlıktır. sen kimsin ki insanlara cahil damgası vuruyorsun? (bkz: alın şu narsisti)
(bkz: fakülte bitirmişe ana britanica atıp kaçmak)
akdeniz üniversitesinde biyoloji okuyan kıza sorulan soru: ortadoğu ülkelerini sayarmısınız?
kızın cevabı: moskova, finlandiya, norveç. (pakize suda nın türkiye konuşuyor programından)

yine başka bir üniversiteli öğrenciyesorulan soru: ismet inönüyü chp milletvekili adayı göstermedi yada buna yakın bir soruydu?

fakülte okuyan genci cevabı: chp nin kararıdır saygı duymak gerekir.

ayrıca (bkz: üniversiteli mallar)

daha yüzlercesi youtubede ve diğer sosyal paylaşım sitelerinde mevcutur
kimse kendini kandırmasın.
türkiye de vasatın üstünde çalışan herkes fakülte okuyabilir.
eğer paranız varsa çalışmanızada gerek yok.vakıf üniversiteleri kapılarını size ardına kadar açacaktır.
cehaletin okul okumakla alakası yoktur. örnekleri de çoktur. iki fakülte bitirip de iki kelimeyi bir araya getiremeyen insancıklar vardır. ilk okuldan terk alimler de vardır. genelleme yapılması hiç de mümkün olmayan bir konudur.
(bkz: okumak cehaleti alır eşeklik baki kalır)