bugün

çoğu fakirde rastlanılan durum.

şimdi; ulan cool, asıl fakirler uzun saçla dolaşmaz mı? saçlarını kestirmeye paraları yok zira! diyebilirsiniz. ama öyle değil azizim. nitekim dilencilerden de belli bu, 100 dilenciden taş çatlasa 10 tanesi uzun saçlıdır, onlar da metalcidir yani, tarz meselesi.

üç numara saçla gezenlerin çoğu birbirine benziyor zaten, aynı tarz sakal, yamuk bir kafa ve saç. gerçekten bu tipleri gördükçe kafamda filler bale yapıyor ayol, eğer kültürsüz biri olsaydım kafamda filler başka şeyler de yapıyor olabilirdi. neyse, eğer bu tipler fakir olmasalardı pahalı kuaförlere gidip saçlarını yaptırabilir ve gerekli bakımı alarak marjinal bir görünüme kavuşabilirlerdi. ama yoo, üç kuruş parası var işte! gidiyor apaçi berberine, ''vur üçe ağbey, zaten sakal da çıkıyor, korksun kızlar benden ağbey yihuha!'' diyerek çıkıyorlar.

zaten ben bu tiplerin aynı zamanda kültürsüz olduklarına eminim, kültürlü insanların saçları uzun olur ve keçi sakalı bırakırlar. mesela ben o kadar kültürlüyüm ki inek sakalı bırakıyorum.

+ ama ineklerin sakalı olmaz çünkü onlar kadın cool!
bir dönem fakirliğin moda olduğu anlamına gelir ki bu tamamiyle yanlıştır. esas bu iddiayı ortaya atan fakir parasızlıktan berbere uğrayamamaktadır.
bitle olan savaşı daha adil hale getirmesi bakımından mecburiyet arz eden durumdur.
(bkz: efsane geri döndü)
(bkz: cool adam)
(bkz: inek sakalı)
üç numara saç
kirli sakal
deri mont
üçlüsünden haberi olmayan yazar söylemi.
hatta o kadar fakirleri vardır ki kendi saçlarını kendileri keserler. şaka lan şaka zevk olsun diye kesiyorlardır. *
(bkz: faşistlerin genelde üç numara saç ile gezmeleri)

bir saçı kaldıydı fakirlerin, o da tamam oldu.tebrikler, bsg...
zenginlerin kıskandığı saç tipi kanımca utandıklarından dolayı saçlarını bu şekilde traş ettirmiyorlar ve olayı fakir insanlara bağlıyorlar.

(bkz: fakiriz ama gururluyuz)
(bkz: bu ne perhiz bu ne lahana turşusu) dahada davosa gelmem diye alakasız bir cevap verilebilesi şey.