bugün

ey dostlar;
Çok aşırı zengin degilim. Maddi durumumuz yerinde, parası olmayan fakir insanlar var cevremde söz sahibi olamıyorlar.
Konusamiyorlar bile parasızlıktan fakirlikten ama benim cebimde hep param oldu. Ozaman söz sahibi ben oldum cebinde beş kuruş parası olmayan ben arkadaşım olamaZ. O arkadaslarla gorusmuyorum.

Zarar gelir o tiplerden onu ògrendim. Nefesi açlıktan kokanla arkadaşlık edemem.
Ismin kadar öz olmuş entry kardeş.
Param var havalıyım triplerine girenler kadar ezik değillerdir.

Üzüncüsünüz ya, sonradan görmek böyle bir şey galiba.
her ezik fakir olmadığı gibi,her fakirde ezik değildir, o fakir dediğin adam sana bir bıçak çeker donuna kadar bahşeylersin elemana o zaman kimin ezik olduğunu görürsün hırtik.
Arkadaşlık nedir? Neden arkadaşlık kurulur? Arkadaşlık parayla değer bulan bir ilişki midir?

Önce bunları öğrenip anandan babandan almayı unuttuğun şeyleri tamamlayacağız sonra bakalım Hayirlisi.
ezik kimdir biliyor musun? adının önüne falancanın oğlu filancanın kızı ya da şunun kocası şunun karısı gibi ünvanlar koyanlardır. ve sen şerefsiz; fakirliğin ölçütünü para zannedecek kadar adisin.
ne kadar fakir varmış amk.
inkar edilemez gerçektir. bunlara 100 liraya herşeyi yaptırabilirsin hayır demezler.
(bkz: beyin fakiri)
aksini iddia eden varsa kanıt sunabilir.
paranın maalesef özgüvenin %90 ını oluşturduğu düşünülürse haklı gerçekliktir.