bugün

fakiri sikip zengine veren sistem demek daha doğrudur.
anası zikilesi sistemdir.
mevcut iktidarın itina ile uyguladığı sistem.
Çakma Robin Hood sistemidir.
her zaman uygulanan lanet sistemdir.
(bkz: akp)
amına şaplak atılası sistemdir.
elbetteki kapitalizm. ufak bir örnek vermek gerekirse, herkesin kullanmak zorunda olduğu; benzin, mazot, doğalgaz gibi mecburi tüketim mallarında kdv, ötv ot bok vergisi gibi vergiler varken, (sigara, alkol desen verginin bile vergisi var zaten), sevgili kapitalist devletimiz ne yapmıştır geçen aylarda? elmasa vergiyi kaldırmıştır. çünküm halkın yaşamak için zorunlu olarak kullanması gereken bişeydir elmas.
zengin elması sıfır vergiyle alsıni metresine taksın, sonra bi daha taksın tabi. gariban mazota, sigaraya, yiyeceğe dünyanın vergisini versin.
yoldan çıkmış robin hood işidir.
Bizim sistemimizdir.

(bkz: türkiye neden hala gelişmekte olan ülke)
dooh nibor' dur. böyle bir şeyi robin hood yapmayacağı için tam tersi yapar herhalde.
kapitalizmdir. para parayı çeker bu sistemde. tabi çok olan para az olanı çeker haliyle fakir daha çok fakirleşirken zengin de zenginliğini katlar.
Özgürlükçü Demokrasi ve Liberal ekonomi ve serbest pazar sistemleriyle desteklenen ve robin hoodların arındırıldığı Kapitalist sistemdir.

Bu sistemlerin desteklemediği her görüş ve düşüncenin sahiplerini insanlık suçu işleyen teröristler olarak ilan ederek sistemlerin devamını sağlarlar bunu da vatanseverlerin ve garibanların sadakat ve umutlarını sömürerek başarırlar.

Amaç sadece sistemin devamıdır. Arada olan savaşlar, yüzbinleri aşan insan kayıpları ise sadece istatiski veridir.
Hood Robin.
ilginç bir sistem.
f(x) = zenginden aldım verdim fakire
f-¹(x) = fakirden aldım verdim zengine