bugün

yerinde bir hareket.
kimse kusura bakmasın.

görsel
https://twitter.com/futbo...tatus/1251167797545259009
Bakan doğru söylemiş.
Şu an zaten binlerce doktor, yüzlerce farklı ilacı, yuzbinlerce kişi üzerinde deniyor. Her biri iyi veya kötü sonuçlar elde ediyor ki bu doktorun denediği ilacı da eminin yüzlerce hekim denemiştir.

Ama tâbi konudan çok uzak bı insanım çok da boş laf etmek istemiyorum. 1 aydır ntv'deki doktor dayılardan duyduklarımı harmanladım ve biraz sa sevgimi kattım.
Susar mısın çomar ağlıyor şu an?
görsel
Ercüment ovalı’nın ilaç bulması, bulmaması veya bulamaması bu kişinin milliyetçi olduğu gerçeğini değiştirmez. Sabah akşam, bahse konu hocanın ilaç bulamayıp amerika’nın, israil’in, rus’un, yunan’ın ilaç bulmasını isteyenler yani götünü gavura siktirmeye meraklı kesim tarafından sevilmez.

Bu kesimin başında ödül töreninde alkışlamayanlar gelir. Mesela muhteşem süleyman rolünde oynayıp gezide vatana ihanetin başını çekenler.
Şaka maka bu fahrettin umduğumdan daha iyi çıktı. Neyse o.
ercüment ovalı doktor kimliği dışında türkçü ve tarih meraklısı bir şahsiyet. solcular, komünistler vs hiç sevmezler. asıl konu ise hükümete mühalif ve siyasal islamcılarında sevmediği bir adam. son olaylardan sonra hiç kimsesi kalmayacak sanırım.

çünkü bu ülkede türkçü aynı zamanda milliyetci(vatansever) ve manevi değerlere sahipsen seni kimse sevmez.

tabi bu durum ercüment ovalı'ya özel değil belki de ercü kolpanın önde gideni.
Yerinde bir ayardır.. Umut verilecek ne yeri ne zamanıdır. Kesin olan birşeyler varsada Makaleler ile açıklanmalıdır. Twitter ile değil.
Adam güzel linç yedi. E ama ortalığı ayağa kaldırdın sen de be kardeşim öyle hemen bulundu denir mi?
Yerinde bir açıklama olmuş. Ben de isterim görüşü ne olursa olsun bir Türk hekim bulsun bu ilacı. Ama dendiği gibi stratejik bir iş. Sağlık bakanlığının izni ve onayı olmadan böyle bir açıklama yapılmamalıydı.
Madem çözüm buldun neden bizim haberimiz yok, bu iş bakanlıktan bağımsız sosyal medyadan yapılmaz diyerek vermiştir küsküyü.
Kim ne derse desin bakan haklı.
Siyasi görüşünü seviyosaniz parti kursun oy verin ama konu tıp olm. Tengri bize melemen, dediği için laf edilmiyor.

Malsiniz lan.
Akitler kudurmaya devam ediyor. Adamlar nereyi yalayacağını şaşırdı amk.
ülkenin aşı tesislerini kapatıp sonra hindistan'a aşı için yalvaran partinin sağlık bakanı mı ayar vermiş ?

aşı ve ilacın milli ve stratejik bir konu olduğunu o mu söylemiş ?

afedersiniz götümle güldüm.

yerim ben öyle ayarı.

ercüment ovalı yada başkalarına tavsiyem şu:

uğraşmayın bu işlerle.

maaşınızı alın, keyfinize bakın.

götü tuzluk ülkeyiz.

abd yapar biz de parası neyse öder satın alırız.
Bakan bir konuda haklı olabilir. Ancak, hayatında ben dahil bir kez bile bu tarz konularda açıp bir makale okumamış insanlar olarak alanında bu kadar başarıya imza atmış bir bilim insanını bu denli yermek manasız. Hayır hakkında atıp tutan bilim insanlarınında bu alanda bi başarılarını sorgulamakta fayda var derim. Destekliyoruz hocam, alnının teri kurumadan başarıların daim olur umarım..
tabii amk..

ilacı da tayyip bulacak.

milli bir iş sonuçta.

hiçbir bilim insanı öyle ortaya çıkıp da terörist gibi "ilacı bulduk" diyemez.

ilacı bulacak, tayyip efendiye gidecek.

sonra tayyip efendi elinde ilaç kutusunu sallayıp "aha ilacı bulduk" diye şov yapacak...

zihniyetini sktiklerim...
ercumentin soyledigi sey zirvalik zaten eczanelerde satilan doktorlarin koronavirus icin kullanabilecegi bir ilacin nesini bulmus? laboratuarda neyini test ediyomus insanlarda neyini gorecek? sanirim kendini ifade sorunu var. (cigerleri temizliyomus anladik zaturre olan adamlarda doktorlar deneyebilir pekala.)

Bakanda diyorki eczanede satilan doktorlarinda kullandigi ilacin neyini kesfetmis? yalniz bu dakkadan sonra zirvalamaya donuyor bu devlet iradesiyle yapilacak milli bir is, yani diyorki siz bisey yaptiysaniz bana getirin biz bulduk diye ben prim yapiim... hastir ordan...

walla bana sorarsaniz iki mal ikiside birbirinden daha mal...