bugün

tanım:facebook denilen zımbırtının türk insanına neler kaybettiklerini açıklayan başlıktır

günümüz türkiyesin de feysbuk'u olamayan insan neredeyse yok denilecek kadar azalmıştır, bu sugötürmez bir gerçektir. peki nedir bu insanlardaki feysbuk çılgınlığı? işte olayın asıl enteresan yanları bu sorunun cevaplarıyla başlıyor.

Feysbuk denilen zımbırtı tam anlamı ile hadda başlı başına zaman kaybı olduğu bir gerçek, tabi bunun dışında yurdum ergenlerinin mahalle baskısını sanal ortamda hissetmemeleri de var. zira herkesin feysbuk'u var dediysek henüz tüm anne ve babaların yok, abazan ve apaçigençliğimiz sokakta hoş bir kız görünce sadece ve sadece uzaktan melül melül bakar ama söz konusu durum feysbuk da öylemi ? aynı durum söz konusu sitede olduğu vakit önce apaçimiz kızı dürtmeye kalkar yetmez mesaj atar yetmez eklemeye kalkar v.s dolaysıyla insan ilişkilerine hep sanal alemde hakim olur ve sanal hayat ile real hayatı birbirinden ayırt edemez hale gelir. sonra günümüz türkiyesinde ki ergenler meydana gelir.

asıl amacı sosyalleşmek olan bu site tam anlamıyla insanları asosyalleştirdiği bir gerçek. ve malesef asosyal bir toplum olma yolunda dev adımlarla ilerlediğimizde bir gerçek.
Ege üniversitesinde güzel bir bölüm. Mesela yani, olamaz mı?
(bkz: sesli harfler)
zaman azizim zaman.
yaratıcı zekanın yanısıra paylaşımcılık, konuşma yeteneği, tartışma ve ikna kabiliyeti, sırt dikliği, bel sağlığı, gerçek ilişki kurma yeteneği, göz nemliliği.
kesinlikle mahremiyettir.
doğum gününün özelliğini. artık kimsenin yeni yaşını tebrik etmiyorum.
sosyal hayat.
tanım: facebook un türk insanına kaybettirdikleri başlığı altında açılmış ankettir.
en önemlisi belki elektronik postadır efendim. Artık yaşamımızın öyle bir parçası olduki internette hertürlü haberleşmeyi bu zamazingoyla sağlanır oldu. Saçma sapan zincir postalarını bile özler oldum.
not: facebook kullanmıyorum.
(bkz: zaman)
(bkz: samimiyet)
-dikkat dağınıklığı,
-zihinde bulanıklık sürekli bir meşguliyet,
-derslere yada işe odaklanamama,
-herşeyde önceliğin fecebook olması,
akıl sağlığı efendim.
açık arayla sevgiliyi kaybetmektir.
Ulan eskiden gülmek için girerdik, şimdi millet akşam yediğinin fotoğrafını koymak için giriyor. Kafa gitti kafa. Zaten az buz bişey vardı onu da facebook başında yedi milletimiz.

Edit: ulan cibilliyetini sktigimin oğlu banane ulan senin akşam yemeğinden. Git yemek programlarının sitesine köy.
sevgilinin facebook arama kaydında şevval duru görüp ayrılmak şeklinde ilişkileri kaybettirmiştir.