bugün

yavşak bir arkadaşınızın videonuzu koyması.
Aptalca paylaşımlar. Özellikle bazar artizi sıfatının bokunu çıkarırcasına yapılan saçma sapan fotoşoplar ve yazılar.
kullanmamanıza rağmen dillerden düşmemesinden dolayı kullanmaktan beter olmanız.
her gün 30 kişinin galatasaray ve trt 1 kelimelerini aynı cümle içinde kullanarak espri sıçması. üstelik bunu ligde galatasaraydan azıcık daha az sıçan fenerbahçe ve beşiktaş taraftarının yapması.
sürekli tanımadık apaçi insanların eklemesi.
1)birçok abazan insanın olması
2) çakma profil kullananların çoğalması
3)gereksiz saçma sapan gruplar
4)pkklıların kemalist /milliyetçi çizgideki gruplara ''öcela'' ın fotosunu koymaları..
(bkz: bebeklik fotoğrafını gösterip tanınmayı beklemek)
kendini beğenen insanların profilindeki ego saçmalıkları, fake hesaplar, saçma sapan gruplar ve daha bir sürü şey...
insanların bir hava atma aracı olarak facebook u kullanması.ilkokul arkadaşlarını facebook ta bulma olayı geçen yüzyılda kaldı,artık yeni moda,wc ye giderken bile resmini çekip,wc ye gittim diye albüm yapmak.
yeni profile geçmesi. ikide bir yeni profile ne zaman geçeceksin diye duvarında yazı belirmesi.bazen ara ara hata vermesi.tanımadığınız kişileri eklemeyin diye uyarı vermesi fakat size tanımadığınız kişileri arkadaş olarak önermesi.
hesabı tam olarak kapatamamak. kullanıcı adı ve şifreyle giriş yapıldığı an tekrar aktifleşiyor.
zynga gibi firmaların oyunları.
sevgilinin sanal alemde yaptıklarını yada arkadaşlarını kıskanma sebebi. haberlerde duymuştum adamın birisi sevgilisinimi karısınımı ne öldürmüş ya ilişkisi yok yazıyor diye. nefret edilmesinde ne olsun.
insanların artık artık facebook u hayatının bir parçaları haline getirmesi. evde sokakta cafede sürekli facebook muhabbetleri yapılması. Facebooktan görülen esprilerin arkadaş ortamında yapılması ve ortamdaki arkadaşların buna gülmesi. vb. vb. vb.

bir de fecbook u olmayana anormal gözüyle bakılıyor:

+len senin facebook hesabın var mı?

-yook.

+nası yok len??!? olum git al biran önce cezası bunun.
Eski kız arkadaşımın hala arkadaş listemde olması ve onu aklımdan tam olarak çıkaramadığım için arkadaş listemden de silememiş olmam facebook'a olan nefretimi resmen körüklüyor. Fakat hatun kişi hiç umurunda değilmişcesine saçma sapan şeyler paylaşmaya devam ediyor.
insanlar istedikleri her an niye ulaşabilsin ki, facebook tan aratip bulmasina ne gerek var?, söylenecek şeylerin yuzyuze söylensin.
ipini koparanın facebook' a dolması. Nerdeyse ebemim bile hesabı var. Birde fesbuk diye telaffuz eder bu mal. Çoğu neden sayılmış zaten. Bebeqiim coq datlusn gibi yorumlarda cabası. Sevmiyorum arkadaşım face inide book unuda.
saçma sapan gruplar ve bitmek bilmeyen davetler.
(bkz: facebook zaman tüneli)
(bkz: yaptığı her şeyde facebook a fotograf koyan insan)
en büyük sebepler..
1.ev hanımlarının otu boku paylaşması,
2.bir günde 30 tane oyun isteği gönderilmesi,
3.internette dolaşan dizi-film repliklerinin kopyalanıp yapıştırılması,
4.ok işaretiyle gösterilen ''şu kişi şundan nefret ediyor'' gönderileri,
facebookun babanın kuzenleriyle dolu olması. geçen bir düğünde gördüm birini. "hayırdır beni engellemişsin" dedi. "yok teoman abi ben tamamen kapattım facebookumu sana öyle gelmiştir" diye salladım. bir kere de başka bi kuzeni anneme şikayet etmiş. stajyer evlat beni silmiş facebookundan diye. te allahım. gel de nefret etme.
zaman tüneli.
Sürekli olarak değişmesi. Değişikliğin birine alışmadan başka bir değişiklik çıkıyor. Her yerde duraklardan sınıfa kadar facebookta yaşadıklarını anlatan insanlar birde.
amele kaynaması yeterli sebeptir efenim.
iki mevlana sözü okuyan herkesin bilgin, 3, 5 film izleyenin sinema eleştirmeni, iki sayfacık siyaset bilgisi olanın siyasetçi edasına bürünmesi.
hiç tanımadığın birinin saçma sapan mesajları.
oyun istekleri.
amacına uygun kullanılmaması.