bugün

facebook bence halen daha en iyi sosyal medya'dır. yaşlılar her yerde var alakası yok.
instgram ın çıkışıyla facebook yaşça büyük insanlara kalmış gibi duruyor. Gençler tarafından daha çok instgram tercih edildiği için facebook a eskisi kadar talep yok.
anonim takılmak.
Çirkin ve tipsiz olmak. Kıçınızdan bahane uydurmayın.
karşı tarafın. tipi hakkında kötü şeyler düşünmek istememesidir.
yüzüm yok karşınıza çıkmaya.
Profil resmine sahip olmak,herkesin harcı değildir.Bu bir gerçek.Genelde profil resmi koymayan bu insanlar;web kamera ile kendi resimlerini çeken,fotoğraflarını çekecek başka biri bulamayan,resimlerde güzel çıkamayan kişiliklerdir.Zordur be hocam beğenebilecek bir resim koymak.En güzeli,hiç koymayım da azcık gizemli olayım düşüncesidir onlar için.
Çirkinliğin yanında, iş ile ilgili nedenlerinden dolayı resim konulmayabilir.
benim gibi çirkin olmak başlıca tek nedendir.
muhtemelen resminin çalınıp kötü yerlerde kullanılmasını istememesidir.
bu insan benimdir.gereksiz olduğunu düşündüğüm için koymuyorumdur.sonuçta arkadaş listemdekilerin hepsi tanıdığım ve beni görmüş bulunan insanlardır resimlerimi görseler ne görmeseler ne.
abazanlara kalkan oluşturmak.haybeye boş muhabbetlere girmemek.
-ayy çok güzelsin.çok tatlısın.sanırım sen dünyamıza gelen bir melek olmalısın,ama merak etme burda olduğunu kimseye söylemicem.
gibi embesil muhabbetlere sırf kibarlık olsun diye cevap verme gibi bir külfetten kurtarır.
tipsizliktir bunlardan biri, üstüne varmayın hocu adamın.
albümler dolusu fotoğraf koymayıp özel hayatın gizliliğinden taviz vermemektir.

konulan yüzlerce-binlerce fotoğraf ;hergün gördüğün adamlar tarafından dakikalarca yorumlanması samimiyetsizlik belirtisidir zannımca.
ha bendede 3-5 tane profil resmi vardır. hatta bir tanesini 2 yıl değiştirmeden koyduğumda olmuştur ve bir eksikliğine hissetmedim şuan için.
facebook'un mantığı zaten reel hayatta tanıdıklarınla haberleşmek değil midir? orası bir tanışma sitesi değildir ki. o yüzden gerçek hayatta tanıyanlardan yüzünü saklamak saçmalıktır...
(bkz: çirkin olmak)
reklam kokan hareketlerden uzak durmak istemek.amaç ünlü olmak degil sadece yazmak.
facebook un tanımına ters dusen hareket.

özgüven eksikliği veya sır olmayı seviyor olması.
facebook profilinde fotoğraf bulundurmayan bir insan olarak; benim için bunu yapmamın nedeni tamamen fotoğrafların insanı geçmişte yaşattığını ve insanların geçmişte yaşamalarının ise saçmalık olduğunu düşünmemdir. Şu an ailemde olan çocukluk fotoğraflarım dışında herhangi bir fotoğrafım bulunmamakla beraber, bunun bir eksikliğini görmedim şu ana kadar.
(bkz: yoğun ilgi)
yaşlı bir memeye benzemek.
başkalarının kendisini görüpte korkudan inme inmesini önlemek amaçlı yapılan bir eylem. anlayışlı insan. xD
(bkz: facebook un engelli olması)***
apaçi saldırısına uğramamak.
yenidir o. zira bendim o. sonra alışıyorsun. aman herkes koyuyor canım'a bağlıyorsun. sıkıldıkça fotograf değiştiriyorsun falan. hatta zamanla albümler paylaşmaya başlıyorsun. yok, ben bu kadarı değilim ama facebooktaki elemanların çoğunluğudur bu tanım.