bugün

beğenmekten vazgeç butonu ile narsizim'in sadist etkisinden kurtuluruz.
benim o. çocuklarımın resmini ekliyorum ve herkesten önce kendim beğeniyorum. elimde değil çünkü ben anneyim.
bunun bir sonraki leveli kendi resmini ekleyip çok güzel çıkmışım değil mi? şeklinde zorla kendine iltifat almaya çalışan insan kişisi.
anlamsız hareketler yapan tiptir. zaten kendin koymuşsun o fotoğrafı ya da o videoyu sen paylaşmışsın ki beğenmişsin. beğenmesen niye paylaşasın zaten.
ha bilincim kapalıydı, paylaşırken kendimde değildim diyorsan bilemem tabi.
feysbuk ana sayfasındaki haberler akışında da yer alsın diye yapılan reklam kokan bir harekettir.
narsist olmaya narsisttir de...biz de feysbuk daki uludagsozluk fotograf sergisine bi sürü resim ekledik...tek kisi tutup da begenmedi. halbuki cok büyük sanat eserlerinin fotograflariydi. ben kendim begenseydim keske diyorum bugün. bu da milletin ne kadar particia yaklasimlar icerisinde oldugunu gösterir. narsistlik orada da kol gezer. adama sadece ve sadece arkadaslarinin fotograflarini begeniyorsa, bu isler karsilikli oluyorsa, o zaman orada da pekala narsistlik vardir.
facebook'ta en gülünç insan modelidir. bir de kendi resimlerine yorum yazarlar.

"ahmet arkadaşım ile"
"mehmet ile parkta oynarken"
"gülcan ile koşuyoruz"
"en iyi arkadaşım ve ben"
bu insanın büyük istimalle 'ordan burda şurdan' diye fotoğraf albümü vardır.

(bkz: sen insan mısın)
Bundan daha narsisti face aleminde görülmüştür.Adam face'e girmiş paylaşımını yapmış,onu beğenmiş sonra gitmiş altına ilk yorumu yapmış sonra gidip onuda beğenmiş.

(bkz: Allah ım sen nelere kadirsin)
teşvik amaçlı hareketler bunlar.
kimsenin beğenmeyeceği korkusu ile " ben beğeneyim belki onlarda beğenir" psikolojisi olsa gerek.
kendini beğenmiştir!
muhtemelen ileri ki zamanlarda chat boxta bir ileti görünür ve ileti şu şekildedir:
- gönderimi beğenir misin?
bu tarz bir insan olması yüksek ihtimal taşımaktadır efendim.
alahı seviyosan beğen diye açıklama yazıp beğenip üstüne bide süperim diye yorum yapan ablamızın reyisliğini yaptığı güruh.
(bkz: kendini begenmiş)

bir de kendi paylasımının altına yorum yapar ya ölme gitsin.
kendi paylaşımının altına yorum yapmak belkide unuttuğu bir şeyi söylemek içindir. zaman zaman yaparım. ama beğenmek asla.