bugün

yorumlara bakarsanız, daha konuşmayı bilmeyen insanlar var.. o yüzden ciddiye alınması başta hata zaten.
başlık sahibinin elini ayağını birbirine dolayan olaydır zira başlık bile 5 saniye içinde yazılmış gibi duruyor.
hakaret değil, ayettir. tabii bir ateist bunu hakaret olarak görebilir problem yok. ama bir müslüman "bu ayet benim politik görüşüme(halen ideoloji sanıyor bunu) hakaret ediyor" diyemez. derse de kelime-i şehadet getirmesi gerekir.

bir de asıl mesele heykel değil, heyelin önündekilerdir. ayet onlar hitap etmektedir.
resmin altındaki "atatürk ü toprak bile kabul buyurmamıştır." yorumunu yapan bayanla tanışmak istediğim oluşumdur bu. derin bir sohbetle, gerektiğinde alttan alarak,huyuna giderek, iki medeni insan gibi tartışarak bu fikrinin neden yanlış olduğunu "çatır çatır" anlatabilirim diye düşünüyorum. öhm.
herkese aleni hakaret edebilen insanlar atatürk eleştirilince hemen olay yaratmaya kalkıyor. ne bilim belki adam minnet etmiyor atatürke belki şapka değil de fes seviyor sarık seviyor belki maraşlı belki antepli kendi diyarını kendisi kurtardı bilemezsin belki de çiğ süt emdi yadigara hıyanet ediyor ya da belki de tam tersi. bu bir politik görüş olmaktan çıkmalı artık bence atatürk her yönüyle eleştirilebilmeli sonuçta piramidin tepesinde duran bir allah ardındaki peygamberi bile alay konusu ediyorsunuz burada çoğu zaman atatürk kim oluyor ki laf söylenmesin??
ki iş bu resimde hakarete mahal hiç bir unsura da rastlanamadı. bir tarafta ayetler diğer tarafta atatürkün cennete kabul görülebilecek birisi olmadığını tahmin eden bir kadın. noldu niye zorunuza gitti başka zaman allaha avukatlık yapanlar da sizler değil misiniz? fatihadan başka sure bilmezken * her fetvayı veren sizler değil misiniz? bana atatükü toprağın kabul buyurduğunu kanıtlayana kadar bu kadının suçlu olduğunu kabul etmiyorum.
bunu düşüneni de, oraya yorum atanı da alıp ağzını burnunu kıracaksın.. yok bunlara demokrasi falan!
nfk'nin adam olmadığı gerçeğiyle örtüştürülünce beni şaşırtmayan bir olay.
bir büyük doğucu olarak, haberdar olmadığım sayfalardır.
ama şimdi kemalist sayfalarda da benzer şekilde üstad'a hakaret ediliyor.
gençler böyle...