bugün

facebook a küçüklük fotoğraflarını ekleyen tiplerdir. bunların amaçları bilinmez (bkz: ayy çok şeker)
küçüklükten belliymiş benim mal olacağım mesajı veren insanlardır. *
belki gün gelir bir şey olur o fotoğraflar yanabilir kaybolabilir. ama hesabınız çalınmadığı sürece en sevdiğiniz fotoğraflarınız orada olabilir. * *
zaman tüneli kavramının oluşmasına sebep oldukları düşünülebilir.
hayallerini tamir etmek eskiden albüm yapmakla olurdu. evine gelen arkadaşlarına gösterilirdi bir de onlar. şimdi facebooktan koyuyoruz. ne değişti ? değişmedik. hala içimizde pıt pıt atan bir kalp var. insanlar çok riyakar ve de çok kibar. hemen beğendim küçüklüğünü. 'tatlımmmm burda çok şirinsiiin ama.'
tatlın orda şirin değil tiki abla. tatlın orda masum, bozulmamış. kırıklarına çıkıklarına ağlarmış sızlanırmış ama yıllar geçtikçe hassasiyet tabakası kalınlaşmış, onur kırıklıkları acıyla ters orantılı olmuş.
anlamadın elbet ne dediğimi. 'teşekkürler bebeğim o senin tatlılığın.' *
(bkz: Yediğini içtiğini facebook a yazan lavuk)
Kızların 'Ayyy çokk şirinnnn.' şeklinde yorumlarını alabilmek ve hatta belki de ilk defa bir fotoğrafında bu kadar fazla kız beğenen toplayabilmek için yapılmıştır muhtemelen.
o günleri özlemle anarlar. o resmi koyunca belki birileri 'ay küçükken çok tatlıymışsın' deme ihtimali içindir.
istemeden koyulmuş da bu duruma maruz kalmış insan da olabilir. Başkaları yüklediği ve etiketlendiği için de olabilir mesela.
facebooka konulan binlerce fotoğrafının arasına çocukluk fotoğraflarını da sıkıştıranlardır.

hayır üşenmiyorlar da o kadar fotoğraf koymaya, şaşırıyorum valla.
son çırpınışlarını sergiyelen insan. o kadar uğraşıp bi' sevgili yapamadık en azından bu yolla olur belki...
tatlı görünmeye çalışıp, ego tatmini yapmak isteyen kişilerdir. ego tatmini derken? şöyle örnekleyebilirim ki; kızlardan veya erkeklerden (koyan genelde erkek olur) 'küçükken çok tatlıymışsın yaa, çok sekermişsin yaa, ee bari götünden ejderha yumurtası da çıkartabiliyor muydun bari bu tatlılıklaayaa?' gibi laflar duymak istemesi ve ardından gelen o dünyayı siklemez edasında gülüşünü takınma arzusudur. ve ardından kişilik bozukluğuna yol açıp 'vay be demek kızlar böyle tav oluyor' gibi düşünceler taip eder. oysa her insanın küçüklük fotoğrafı biraz tatlıdır (doğuştan lanetlenmişler hariç tabi.)
altınada hep dip not yazılır. 'keşke hep küçük kalsaydım' diyerekten.
bunu yazan çocuk 16 yaşında. ağlamak istiyorum.
kızsa güzel değil, erkekse yakışıklı değil.
bitti bu kadar, nokta. başka açıklaması yok.
(bkz: sosyal paylaşım sitelerinde kız götürme yöntemleri/#13262977)
tatlı olduğunu düşünen ama benim hiç sevmediğim tiplerdir. *
vesikalık fotoğrafını koyanlarla aynı mantalitede değildir zira farklı amaçlar güderler.
fotografcı bir arkadasa sahipseniz hiç de imkansız bir sey değildir.

adama fotograf cekinmisiz zamanında.

gece yarımda telefon geldi.

-bilader hemen face e gir.
*noldu olum lan.
-ya sen gir amk bizim cengiz* bir şeyler yapmış.
*iyi mi kötü mü merak ettim lan söylesene g.t lalesi.
-eben amk eben gir işte.

ve girdigimde karsılastıgım fotograf karsısında yarılmaktan kendimi alamadım. orta bir fotografını aramıs düzenlemiş şak diye duvarımda paylasmıs.

işin diğer komik tarafı baya da beğeni almış hani fotograf kısa süre diliminde.*
baktım benim de hoşuma gitti çaktım profil pikçıra.

velhasılıkelam hayat bu. sittin sene yapmam diyecegin seyleri yapabiliyorsun , bu ve nice olaylarda.
ben küçükken sarışınmışım sözünü kanıtlamak için yapılan eylem.