bugün

amına koyim bu dünyada övünebildiğim nadir şeylerden biri q klavyede takır takır klavyeye bakmadan yazı yazmaktır. bak bunu yazarken bile övünüyorum. hayır yani kardeşim q olsa ne f olsa ne. teknolojiyle büyüyen bütün bir gençlik alışmış q ya yardırıyor şimdi siz orospu çocukları istediniz diye f mi kullanıcaz yani. bir gecede parmaklarını amaçsızca klavyenin üstünde gezdiren dayılar gibi mi olalım onu mu istiyosunuz. yılların birikimiyle kazandığım q klavyede yazma yetisinin bir gecede yurt çapında işlevsiz hale gelmesini istemiyorum. şimdi bir devlet memuru olsam dayayacaklar önüme f i mesela. al bak işte işlevsizlik.
"bir gecede cahil bırakıldık" ın dijital hali.
her kuşu siktik, bir f klavye kaldı.
geçen sene mayıs ayında işe başladım ve bilgisayar başına oturduğumda f klavye olduğunu gördüm. amına koyduğumunun klavyesine aylardır alışamadım hala. yok yani maksat yazı yazmak veya işlerin yürümesi değil mi ? neden babamın ilk pc başına oturduğu zamanlar gibi tek tek harf arattırıyorsunuz lan bana ? .kısacası zorunlu tutanların amk.
Sözde türkçe kullanım yaygınlaşacakmış. Sen o klavyeye ef dedikten sonra...
Üretici siklemez. F klavye alınmaz. Bir sonra belki. Abim q klavyecidir. Sonra iş gereği f klavye zorunlu oldu. Kısa sürede ona alıştı şimdi q zor geliyor diyor. Alışkanlık meselesi yani. Ancak dayatmalara gerek yok.
benim için sorun yok, 10 parmak konuşma hızında yazıyorum.