bugün

kayseri'de olması şaşırtmamıştır.

türkiye gibi üçüncü sınıf ortadoğu ülkelerinde maalesef bu gibi taciz/tecavüz olaylarına avrupa medeniyetlerine nazaran daha sık rastlanıyor. zira islamın onlara hak olarak gördüğü "kadından daha üstün olma durumu", onların kadını her şartta zorlayarak bir şeyler elde edebilme yüzsüzlüğüne sahip olduklarını sanmalarına yol açıyor. anadolunun çorak topraklarında buna dur diyen yok. zira kadının evlenmeden önce herhangi bireyle cinsel münasebet yaşamasına ülkece kızlı erkekli karşı olunduğundan, kafede iki çay içip evlenmeye karar veren çiftlerin yatakta başlarına ne gibi belalar aldıklarını anlamaları biraz geç olabiliyor.

bunu yargıya taşıyıp işi bu noktaya getirebilen kadının cesaretine saygı duyulmalı. yani olması gereken bu. ama asıl olacak olan, ailesinin kadını tekrar görmek istememesi, çevresinin kadını aşağılayıp dışlaması ve toplum tarafından baskı görmesi durumu olacak.

söyleyecek fazla bir şey yok.

geberin.
Doğru bir karardır. Sen bağırsaklarda mastürbasyon yaparken kadının o acı ile yaşayamasi etik değildir.

Doğru düzgün yer varken şeytan mı dürtuyor birde zorluyorsun.
Şu özlü sözümü iyi okuyun.
10 yaşındaki kız çocuğuna, erkek çocuğuna tecavüzün bir şekilde aklanması ve şerefsiz tecavüzcünün beraat etmesi...
Bir de karısını zorla ilişkiye zorladı diye verilen 12,5 yıl hapis.

Böyle bir ülkeyiz malesef.
Kaldı ki kadın doğru mu söylüyor o da ayrı mesele...
Ne boş beleş bir konu lan bu böyle saçma davalarla mahkemeyi meşgul edeceklerine çocuk tecavüzcülerine gereken cezayı versinler.
Devletin şeriata yakınlaşmasına örnek olabilecek olaylardan biridir.
izmir gibi gavur-kafir-münafık din düşmanı nüfusunun yüksek olduğu bir ilde yaşanmış olsa muhtemelen haberimiz dahi olmayacaktı.
Şeriat'ın başkenti olma yolunda konya'dan sonra önemli adımlardan birini (yargı yolu ile) bu vesile ile kayseri atmıştır.
Ülkem adına sevindirici.
benim icin zorla yaprilan her sey suctur. sebebi ne olursa olsun benim kabul edebilecegim bir sey degildir. hangi devirde yasiyoruzda zorla bir seyler yaptiriliyor birilerine?
mantıklı ceza'dır.

kadınları mal olarak gören, istedikleri zaman kullanan, istedikleri zaman atan zihniyete az bile. eşi olabilir fakat bu her istediğini yapabilecek anlamına gelmez.
cumhuriyetin kanununa göre adama 13 yıl hapis şeriata göre ise kadına kocaya itaatsizlikten recm.
dava konusu ile ilgili bütün detaylara hakim olmadan yorum yapılması saçma olan mahkeme kararıdır.

ayrıca bu özel konunun detaylarına haiz olmadan, ne amaçla haber yapıldığı da çok ayrı bir konu.

insanların özel hayatlarında yaşadıkları gerçekten dudak uçuklatıcı şeyler var ve bunlar hemen hemen her gün ülkenin bütün adliyelerinde görüşülüp karara bağlanıyor. sırayla başlıklarını açmaya kalksak okur okur kusarsınız.

(#34280261) doğru fikriyatı bu arkadaşımız yansıtmış.

haber özelinde artık konuşmamak lazım. diyecekleri olanların aynı konuyu genel bir başlık açarak tartışması daha mantıklı kanımca.
Kadın tecavüze uğramış. Ciddi kanıtlar ortaya konmuş olmasa bu ceza verilmezdi.

Karar karşısında "Kimi şaşırdım." diyor. Kimi "islamda ters ilşki haram olduğundan doğru karar." diyor.
Ters ilişki Haram olmasa birine tecavüz etmek normal yani.
Evli olmak başka bir insanın vücudu üzerinde hak sahibi olduğun anlamına gelmez. Hayır dedi mi biter. Zorla girilen her tür işki tecavüzdür ve cezalandırılmalıdır.
Türkiye'de adaletin kırk yılda bir de olsa işlediğini göstererek mutlu etmiş ceza. Kadın erkeğin malı değildir.
Ters ilişki istiyosa gitsin travestiyle olsun yada yapan baska kisilerle. Erkeklere birakilsa kadinin kulak deligine kadar iliskiye girmek isterler doyumsuzlar daha fazlasini isterler.

Iyi yapmis kadindir.
Cezası 12 buçuk yıl ile başlar, 1 seneye düşer o da takım elbise, kravat ile para cezasına çevrilir. Para cezası da 3 çocuk yapmak için siktim derse kalkar ve il meclisinde işe başlar.
peki tersi olsaydı.
erkek hayır dese ve karısı onu zorla ilşkiye girmeye zorlasaydı.
hapis cezası varmıdır.
kadın hayır dedimi akan sular duruyor
peki erkek hayır dedimi ne olacak
üstelik ilişkide erkek ağır işçi statüsündeyken.
buda evlilik içi tecavüz olarak suç sayılacakmıydı?
Türk kadınına bakınca tahmin ediyorum ki kesin kocasına bir fenalıklar yapmıştır lakin ters ilişki de kötü yahu. Hiçbir kadın böyle bir pisliğe zorlanmamalı. o yüzden onaylamıyorum, lakin çok aşırı bir cezadır. Müezzin döven serbest kalıyor, bu herif 12 yıl yiyor yuh be.
bunun tersi düzü olmaz birisiyle kim olursa olsun zorla cinsel ilişkiye girmek tecavüzdür, cezası ne kadar olursa olsun fazla değil her zaman azdır. lakin düşünmeden edemiyor insan kadına çocuğa hatta hayvana tecavüz edenler çatır çatır salınıverirken bu adam hakimi kızdıracak ne demiş ki 12.5 yılla cezalandırılmıştır.

kadını bilmiyorum ama belki götünün rızası vardır iyi araştırılmalıydı.
Vay pilavcı vay.
"kaldı ki kadın doğru mu söylüyor o da ayrı bir mesele" demiş sevgili bir üyemiz. öncelikle aşağılamadan ve elimden geldiğince kibar bir dille anlatacağım. mahkemelerle içli dışlı bir insanım çünkü stajımı orada yapıyorum ve ortada bir suç varsa kadının da delili, raporu bir şeyi vardır. yani lafla hareket edilmiyor. davaya bakan hakim de bunu göz önünde bulundurarak bir karar vermiştir. eskiden bende adaletin eksik olduğunu düşünürdüm (hala da biraz öyle) çünkü cahildim, bu adam bu kıza tecavüz etmiş nasıl bu kadar az ceza alabilir kahrolsun adalet triplerindeydim. şöyle de bir şey var kız adamla yazışıyor, sözlenip evde buluşuyorlar bir iki kadeh bir şeyler içiyorlar adam tecavüz ediyor. buna verilen ceza başkadır ya da kız kendi halinde yolda giderken bir köşeye zorla çekilip tecavüz ediliyor buna verilen ceza daha başkadır. yani hakim çoğu şeyi göz önünde bulundurarak bir karar veriyor birazda vicdana dayalı bir durum tabi. mesela adamın biri darp ediyor gerçekten pişman olduğunu hissediyorsun o ortamda , geçmişinde de bu tarz olaylar olmamıştır az ceza veriyor. değişik bir ortam. bilmeden konuşmamak lazım.
Kayseri'de sıradan bir göt.
edit: göt burada bir organ olarak değil eşini bu işe zorlayan kocayı temsil ediyor.
12.5 yıl hapis verilmesinin sebebi zorla olması değil ters ilişki olmasıdır, yani bu karara oley be adalet diye sevinmeden önce daha evvel benzer davalarda verilen kararları düşünün. mahkeme heyetinin kadının hakkını korumak için değil kendi dinlerinde yasak olan bi şey söz konusu olduğu için bu kararı verdiklerini düşünüyorum.
Bütün ülkelerde suç sayılan kanun.
eşi şikayetinden vazgeçtiği için tutuksuz olarak yargılanmak üzere tahliye ederler bu adamı da. cinayet işleyen adam elini kolunu sallaya sallaya çıktı milyonların gözü önünde bu ülkede.
Tersten ve hayız halinde ilişki islama göre haramdır, zorla veya hanımının rızasının olup olmaması farketmez.

Ancak "evlilik içi tecavüz" tabiri kadar saçma bir tabir olamaz heralde nikah ilişkiyi helal kılan akiddir yani tecavüz falan olamaz

şu da vardır ki kişiler birbirlerine anlayışla yaklaşmalarında fayda vardır ancak eşler bu anlayış durumlarını istismar etmemelidir.
böyle garip olaylara böyle hapis ama parayı bas cezaevinden çık katilsen de. vay anasını arkadaş.
"evlilik içi tecavüz" tabiri kadar saçma bir tabir olamazmışmışmışmış... tecavüz evlilik dışı ilişkiye değil, kişinin rızası haricinde zorla gerçekleşen ilişkiye denir.

şunu o kıt aklınıza yüz yıllardır sokamadınız, kadınlar insan ve siz kadınların sahibi değilsiniz. hiç bir kadın sırf evlisiniz diye sizinle cinsel ilişkiye girmek zorunda değil.