bugün

"olm orası cennet, hurinin gılmanın ne işi var. sıkma canını." diyip, kişi rahatlatılabilir. yahu, cidden. orası cennet lan ? hem ihtiyaçlar olmayacakmış ki, huri ve gılmanın ne işi var..
evinden dışarı çıkmaması,perdeyi açmaması, tv ve internetle zinhar alakası olmaması ve hatta telefonunu da eşi kontrolünde kullanması gereken uzaylı!
öldürmeyip süründüren erkektir.
(bkz: cennetteki erkek nuriler)
(bkz: gılman)

(bkz: kökyüzü)..
içi içini yiyen, kıskançlık duyguları tavan yapmış insandır. Evet arkadaşlar bu önemli bir husustur. Erkekler için nasıl huriler olacaksa, kadınlar için de gılmanlar olacaktır. Bu insanın içini yer bitirir. Sen dünyada o kadar yıl beraber bir hayat yaşa, daha sonra öbür dünyada eşin seni kılmanlarla.. Yine işin en kötü tarafı ise öbür tarafta "kıskançlık" diye bir duygunun olmayışı. Yani buna göz mü yumacağız? Bu yüzden insanlar adam vuruyor, senelerce hapiste yatıyor.. insanın eşini gılmanla paylaşması?? Yahu ben sırf bu sebeple evlenmemeyi aklımdan geçiriyorum. Yanlış mıyım? Belki.. Ama bunların öbür tarafta aklımıza bile gelmeyecek olması ise çok daha büyük bir ironi. Tanrım sen benim "kıskançlık" duygularımı alma da buna izin vermeyim..

(bkz: Eşini hurilerden kıskanan kadın)