Ortak bir noktaya varamamış olan annesi ve hanımının çatışmalarında ne yapacağını bilememiş, yapacağını uygulayamamış erkektir.
bob marley babanın yanlış anlaşılmış sözü geçerliliğini korumaktadır;
no women no cry
iki kadının arasında kalmak; iki ateşin arasında kalmaya benzer, hangisini seçerseniz seçin yanmaktan başka şansınız yoktur.
bermuda şeytan üçgeni içinde kalan erkektir.
yönü cehenneme dönük arafta kalmaktır. allah kurtarsın.
aşağı tükürse sakal, yukarı tükürse bıyık. *
öneri olarak; kendi bildiğini yap aslanım, kadınları dinlersen yarı yolda kalıverirsin.
çok zor bir durumdur ve neşet ertaş bunu bir türküsünde çok güzel anlatmıştır.

iki büyük nimetim var
Biri anam biri yarim
ikisin de hürmetim var
Biri anam biri yarim

Ana deyipte geçilmez
Yar anadan seçilmez
ikisine de kıymet biçilmez
Biri anam biri yarim

Birisi var etti beni
Birisi yar etti beni
ikisininde birdir yeri
Biri anam biri yarim

garibim halimi bildir
Hikmetleri gizli sırdır
Hep onların hakkı birdir
Biri anam biri yarim

Anaam, anaam garip anam
Bu derdimi ben kime yanam hey
bir erkek iki kadın arasında kalıyorsa, kadınların en az biri problemlidir.

kadın, anne ise anne rolünün, eş ise eş rolünün gereklerini tam olarak yerine getirmiyordur.

anne kadın, oğlunun hayatındaki ikinci kadını kaldıramayacak kadar bencil, eş kadın, eşini yetiştiren, büyüten ve eğiten ana kadına saygı gösteremeyecek kadar "yoz" ise yapacak birşey yoktur.

he bir kadın olarak, taştan da olsa, anadan taraf olunmalıdır derim. zaten eş kadın, anasını satıp kendisine yanaşan erkeği adam diye koynuna almamalıdır.

çünkü bugün anasını satan, yarın karısını, öbür gün danasını satar.
acınası erkektir.
iki ucu boklu değnek denilen durumlardan biridir.
annesine bakmakla, ona karşı olan yükümlülüğünü yerine getiren aynı zamanda eşini severek ona karşı da muhabbet besleyen, ikisi arasında tam bir ahenk ve denge kurabilmesini becerebildiği oranda başarılı olup, huzuru yakalayan kişidir.
erkeklerin karşılaşacağı en zor durumdur. anne ve eş arasında seçim yaptırmasın allah.
anneler oğullarını evlendirmek için taklalar atarlar, sonra şeytan boş durmaz, şeytandan aldığı vesvese ile "ulan ben onu elin kızı içinmi büyüttüm" der coşar, gaza gelmemek, kendine bakmak, bir evladım başkasına gitti diye değil, bir evladım daha oldu diye bakmak lazım gelir, bakabilmek yani. *
sıçmıştır.
acınması gereken erkek tipidir. hayat o günden sonra, hiçbir zaman eskisi gibi olmayacaktır.
tecrübeyle sabittir ki aradan çekilmesi gereken erkektir. varsın yesinler birbirini. bize ne amk? huzur lazım şu dünyada. ikisi de kafanızı taktığınıza değmez. en güzeli bana bir şey söylemeyin deyip muhatap olmamaktır. tavsiye ederim. bende işe yaradı muhtemelen sizde de yarar.
Allah yardımcısı olsun diyelim. durum vahimdir. ikisinide takmaması gerektir yoksa verem olur be.
evli erkektir. arkadaşlarına da;

- evlenmeyin olum sapık mısınız amk?

diyerek ben yandım siz yanmayın diyen erkektir.