bugün

Ben Allah'in bir olduguna ve ondan baska tapilacak varlik olmadigina sahidim, ben buna inaniyorum anlamina gelir.

ve eşhedü enne Muhammeden abduhu ve resuluhu seklinde devam eder.
(bkz: eşhedü en la ilahe illallah)
amin ile bitirilmesi gerekendir. iyi adamdı allah rahmet eylesin.
görsel
ve eşhedü enne muhammeden abduhuveresuluhu diye devam eder .
başka bir şeyle devam etmeyen yemindir.
inancli kimselerce olur olduk yerlerde yazilmasi sacmadir. ha ben degilim ama saygi denen bir sey var.
Hadi sayemde cehennemden kurtuldunuz ateistler.

islama giriş sözü. islamın ilk şartı.
ne anlama gelir? bunları söylerken aslında nasıl bir yükümlülüğün altına gireriz?

EŞHEDÜ : ŞAHiTLiK EDiYORUM , SÖZ VERiYORUM VE YEMiN EDiYORUM Ki ;
EN LA iLAHE :
-Allahtan başka kanun koyan hiç bir gücü kabul etmeyecek ve Allahtan başka kendisine kulluk yapılan herşeyi reddedeceğim..!
-Nefsimin arzu ve isteklerine tabi olmayacak , paraya , kadına ve erkeğe tapmayacak ,zevklerimin peşinden sürüklenmeyeceğim.
-Irkçılık yapmayacak "izm"lere , ideolojilere , sentezlere ve düzenlere tabi olmayacağım.islamdan başka tüm dünya görüşlerini ve doktirinlerini reddedeceğim..!
-Heykele ve puta tapmayacak , putlaştırılan varlıklara itibar etmeyecek , ilahlaştırılmaya çalışılan hiç bir sahtekarı ilah olarak kabul etmeyeceğim.
islama aykırı hiçbir tüzüğü kabul etmeyeceğim.islama aykırı hiç bir kanun tarafından yönetilmeye razı olmayacağım.Hiç bir sporcuyu veya partiyi putlaştırmayacağım
iLLALLAH : : (Ya Rabbi ) Ancak senin hükmüne , kanunlarına , yani ilahlığına inanacağım.Senin kanunlarına göre hayatımı düzenleyeceğim.Senin kanunlarına göre yönetecek ve yönetileceğim.Senden başkasına kulluk yapmayacağım.Yaratıcı olarak seni tanıdığım gibi yönetici olarakta seni tanıyacağım.
Yaşadığım sürece senin kanunlarının yeryüzünde hakim kılınması için gayret edecek , nefsimi , malımı ve canımı Senin yolunda feda edeceğim.Sadece senin kanunlarına tabi olacağım.
Yaptığım her işte senin rızanı arayacak ve Senin razı olduğun kullardan olacağım.
VE EŞHEDÜ : Ve yine şahitlik ediyorum söz veriyorum ve Yemin ediyorum ki ;
ENNE MUHAMMEDEN ABDUHU VE RASULUHU : Tüm insanlığa örnek , önder rahmet olarak gönderdiğin Nebin Muhammed (s.a.v) Senin kulun ve elçindir.Hayatım boyunca kendime yalnız Onu önder ve örnek bilecek , Ondan başkasını önüme katmayacağım.
Muhammed (s.a.v)in Kuranı hayatına aktardığı şekilde bende hayatıma aktaracak ; Onun küfre karşı verdiği tavizsiz mücadeleyide kendime prensip edinip tüm davranışlarımı Onun bize TEBLiĞ ettiği Allah`ın vahyine göre düzenleyeceğim..!
-alıntı-
lan nerdeyse müslüman oluyodum.
şahitlik ederim ki allahtan başka ilah yoktur anlamına gelen cümle.