bugün

Cok buyuk bir eksiktir, biz simdi dedelerimizin adini kimin oglu oldugunu ve ne zaman vefat ettigini nereden anlayacagiz o dil olmazsa. Yillardir ilerleyemeyen egitim sistemimize bu dil ile yeni bir hava gelecektir.
http://www.youtube.com/watch?v=ZXNbDJyrXYk
din hocaları dolgun maaşlar alırken, imamlar hiç işsiz kalmazken, öss ve kpps birincisi, itü mezunu fizikçiler işsiz kalıyor ve devlet hiçbir zaman temel doğa bilimlerini hiç iplemedi ve buna arttırarak devam ediyorsa bi' bastır git şarlatan demek gerekir.
doğrudur. biz zaten bilimi, her şeyi öğretmiştik, dünyada bu alanda birinciydik, tek eksiğimiz osmanlıcaydı. o da oldu, tam oldu.
bir yerden başlamak lazımdır.
kesinlikle doğru tespittir. harf devrimiyle beraber bir gecede alimlerin bilgilerinin okunmaz olması, osmanlı alimlerinin atomun parçalanması, jet teknolojisinin ilk çalışmaları, DÜNYA yörüngesine uydu gönderme planları, atlantis-mü-lemurya hakkında çok gizli bilgiler ve daha bir çok şey hakkındaki bilgilerin kaybolmasına sebep olmuştur. o kadar ki; ilk ışınlanma deneyinin phildelphia da değil, bozcaada sularında yapıldığına dair kaynaklar vardır. tabiki kaynaklar osmanlıca olduğu için okunamamaktadır. resmen dünyanın gizli bilgi hazinesinin kapağını açıyoruz, teşekkürler ampül.
süleyman jet, nuh buharli gemi kullanıyordu. mısır'daki piramitleri ufolar(cinler ) gelip yaptı. böyle paranoyak ve şizofrenik, kaçık hikayelerle dolu zihinden de bu çıkar.
2014 yılında imam hatiplerde bilim adı altında nikotine maruz kalan çiçeğin nasıl solduğu gibi über büyük çalışmalar yapan ülkenin eksiğidir.
Tespit evet doğrudur lakin ülkemizdeki öğrenciler daha liseye geldiğinde bile türkçeyi heceleyerek okurken yıllardır tek bir yabancı dil öğretimini bile düzgün bir şekilde öğretmekten oldukça uzakken doğruluğunu yitiren bir tespittir.
bütün kuşkarı siktik, bi leylek kalmıştı.
Az şey vardı sanki amk. Harbi uyuz oldum her şeye. ne desem boş, sinirlendiğimle kalıyorum. Çok düşünmeyin siz ders çalışın gençler.
Yabancı ülkelerden sırf osmanlıca belgeleri çözebilmek için insanlar geliyor ve bu dil üzerine ihtisas yapariyor. bizim elemanların "ayy osmanlica miiaaa o da nee gericiler gene buldular biseyy osmanli devletine geri dönüyoruz koşuuuun kurtarıınn" diye veryansın etmelerini anlamıyorum.

Süleymaniye kütüphanesi var istanbulda. Ve içinde hir tarih yatiyor. Şuan orada bulunan eserler bilim tarihinin temellerini de iceriyor. Gelismek icin saga sola kapi acacaginiza gecmisimize bakin. Kafa yapinizi degistirin artik. Gecmisini bilmeyen bi millet ilerleyemez!!
Çok haklı bir tespittir. Yıllarca nasıl olur da farketmedik. Sırf tüketmeye, hazır bilgiyi ezberlemeye kodlanmış nesiller yetiştiren sistemin tek eksiği de giderilmiştir, çok şükür.
Dil olarak değil ; ama tarih olarak Osmanlı evet eksik . Sorsanız kimse Osmanlı tarihinin önemli olaylarını bilemez Başbakan Davutoğlu açıklamasında isteyen seçer isteyen seçmez dese de Osmanlıcayı , bence dil olarak bilinmesi şart değil ki sanki Türkçeyi çok iyi konuşuyor milletimiz. Osmanlıca yerine zorunlu Diksiyon dersi getirilse daha yerinde olur .
Gündemdeki Haberler
güncel Önemli Başlıklar