bugün

Eğitim sisteminde yeni dönem başlayacak!

Çankaya Köşkü'nde düzenlediği basın toplantısında açıklamalarda bulunan Başbakan Binali Yıldırım, eğitim sisteminde yeni döneme geçileceğini söyledi.

Başbakan Yıldırım yaptığı açıklamada "Öğrencilere kötü haber. Yarım gün okuyacaklardı tam gün okuyacaklar. 2019'un sonuna kadar bunu yapacağız" dedi.

OKUL ÖNCESi EĞiTiM ZORUNLU HALE GELiYOR

Yıldırım, "Önümüzdeki dönemde okul öncesi eğitimi zorunlu hale getireceğiz' diye konuştu.

Yıldırım, "Millet, Türkiye'de yabancı dil bilme oranı yüksek sanıyor. Öyle değil. 4+4+4 sisteminde 5. yılda yabancı dil zorunlu hale gelecek" dedi.

Haber kaynağı:haberi yakala.
Kodlama dersi versinler kodlama.
görsel
memleketi yöneten insanlarda acayip bir algı var; her sene sistem değiştirerek en iyi bulma çabası. eğitim sisteminin verimli olup olmadığı ortalama 10 yıl gibi bir süreyi bulabilir, siz bunu 5'e çekerseniz belki de çok verimli olmaya başklamış bir sistemi çöpe atabilirsiniz.

ayrıca türk eğitim sisteminde eksik olan şey "sistem"in ta kendisidir.
En son eğitimde büyük atılım dediklerinde sınıflara akıllı tahta getirip çocukları film müptelası, tablet dağıtarak oyun bağımlısı yaptılar. Bu tip bir atılım yapacaksanız bilgisayar programcılığında ilerlemiş insanlarla çalışacaksınız. Tamamen eğitime programlı tahtalar ve tabletler getireceksiniz. Sınırlamalar olacak, her şey yapılamayacak. işte şimdi yine eğitimi aldılar ağızlarına ve ben korkmaya başladım.
eğitim sisteminini hala oturtamadık o nedenle birde böyle deneyelim demenin diğer yoludur.
içeriği akıl bulandırmadan açıklasalarda öğrensek anlasak.

Genelde hep dış cephe çalışması yapılıyor. Alt yapı içerik hiç konuşulmuyor.

Bu ülkede yetişen bilim insanları kendi insanının öğrenme şekline göre bir sistemin getirilmesi için ne zaman sesini çıkaracak.

Eğitim öğretim okullar alanınsa ne zaman kendi insanımız merkezli şekillenecek?
"Öğrencilerin geleceğini yeterince iyi sikemedik, bir de böyle deneyip en fazla ne kadar uluk bir nesil yetiştirebileceğimizi göreceğiz" demektir.
türkiye'de okuyan ortalama bir öğrenci ilkokul 1'den lise 4'ün sonuna kadar ki eğitim hayatında yaklaşık 3 eğitim sistemi değiştiriyor. oyuncak mı bu 4 senede bir eğitim sistemini değiştiriyorlar. konuyla zerre ilgisi ve bilgisi olmayan kişileri konudan sorumlu tutarsan olacağı budur açık ve net.
insanları daha kolay oyalayabilmek için bir fikir geldi akıllarına sanırım.
hangi eğitim hangi sistem dedirten durum.