Biz de laik değil müslümanız Elhamdülillah.
Elhamdülillah ben de rahatsızım.
seneler önce adana kerhanesi ile yağ camii komşuydular kerhanenin arazisi cami duvarından başlardı. dolayısiyle kadının üzerindeyken ezan okunmaya başlar ve iş başındaki her erkek malı çıkarır ezanın bitmesini beklerdi. çük bu ya, donda durduğu gibi durmaz, yavaş yavaş sönmeye başlardı kadın da hadi hadi dedikçe o çükün kalkacak hali olmazdı. hele de ikindi ezanı bitmek bilmez hoca uzattıkça uzatırdı. neyse uzatmayalım kadın derdi ki ; kalkmayacaksa siktir git.
mecburen parası peşin verilmiş ilişkide sonuca gitmeden oradan çıkılır ve kös kös gidilirdi. işte ezan sesi gibi sesler her ne kadar saygı duyulası sesler de olsalar bu gibi yerlerde istenmezdi.
seneler sonra adana kerhanesi yeni yerine taşınınca bu sorun bitti ve bir sakat nesli de tarihte bıraktı.
yabancı dizilerde türkiye'de geçecek bi sahne olursa direkt olurak ezan sesini dinletiyorlar. hatta sabahın köründe adamın ezanla kalkmasını birçok kere izledim. yani adamlar diyor ki"bunlar her gün bu ezanı dinliyorlar mı?" evet abicim dinliyoruz. henüz sabah ezanında uyanmadım ama camiye yakın oturanlar varsa bilemem. sonuç olarak yabancı yerde yaşama nedenidir.
Gönlünde hastalık olanların yaşadığı vaziyet.
Öyle rahatsız olan dağa gitsin gibi yorumlarla olmuyor Bu işler. Uluslararası standartlar 85 desibelin üstü insan sağlığını bozuyor demektedir. Her gün 5 kez 104 desibel gürültüyle kafa sikmenin mantıklı bir açıklaması var mıdır arkadaşlar .
evet oluyorum. hele de makamına uygun ve böğürtülü bir sesse evet rahatsız oluyorum. benim rahatsızlığım size dokunuyorsa sizden de rahatsız oluyorum.
Namazda gözü olmayanın ezanda da kulağı olmaması gerekir. Bu yüzden ezan beni çok rahatsız ediyor gibi söylemleri ben çok art niyetli buluyorum. günde toplasan on beş dakika etmez ezanı dinlemen. kaldı ki hayatınızda her şey sizin isteğinize göre mi oluyor? benim olmuyor genelde bu yüzden ben de olaya onların gözünden bakıp sabrediyorum çünkü bir toplumun içinde yaşıyorsak bazı şeylere uyum sağlamak gerekir.
Tuhaf insan özelliği. Detone değilse dinliyorum, detoneyse müziğin sesini açıp bastırıyorum. Zorla ne ezan ne çan sesi dinleyemeyiz, hepsini kaldıracağız allah(cc)'nin izniyle.
allah allah. allah'ın izniyle allah'a daveti kaldırmak. mülayim oğlum 112 yi ara arkadaşın başına güneş geçmiş.
Ezandan rahatsız olanlar,Dağa çıksınlar
Celal Şengör.
Evin etrafını camiler sardığı için fena halde rahatsızım bu durumdan,birde biri bitirirken diğeri bağırmaya başlıyor inanılmaz irite edici,kimse zorla günde toplam bir saat arapça bir şeyler duymak zorunda değil,umarım kaldırılır.
Dünyanın en doğal hakkı.

Bu yüz yılda müminler ne zaman uyanacağını bilmeli.
sizin devreler yanmış yahu.
işsiz ateistlere dokunuyor belliki. uyusa duymaz ama diyorum ya işsizlik işte. uyumuyolaar efendim. biliyoruzki atom parçalamanın böyle yan etkileri var.
okuyan cami görevlisi müzeyyan senar veyahut zeki müren değilse başınıza gelmesi muhtemel olay.
sevmese de saygı duymak zorundadırlar.
sorun değildir. Ezan sesinden rahatsız olanlar sabah akşam klise çanın çalındığı ülkelere yerleşip bu "sorunu" ortadan kaldırabilirler.

(bkz: futbol sevmeyip stadyuma gitmek)
(bkz: vejetaryen olup döner yemek)
(bkz: ezan sesinden rahatsız olup hâla Türkiye'de yaşamak)

Özgürsünüz. Anca gidersiniz.
Bu ülkede ezan sesinin kaldırılmasını bekleyenler daha çok beklerler.
beni bilen bilir
ama bazı ezan okuyanlar var
ben bile rahatsız oluyorum.
Sizi rahatsız edecek baska bişey kalmadımı , mesela agzını tutmadan hayvan gibi hapşuranlar veya istanbulun içine şıcan metro çalışmaları , misafirlikte tuvalete girdin hop bi baktın sifonda su kalmamış.Bu kadar büyük sorunlar varken buna takılmayın arkadaslar.Yaşamayı ögrenin.
rahatsız oluyosan rahatsız olmaya devam et.
rahatsız oluyosan rahatsız olmaya devam et.
ezanın namaza çağrı olduğunu bilmeyenler için, günde 5 defa camiden söylenen bir şey olarak görülür ve rahatsız olması muhtemeldir. çünkü onlar için bir anlam ifade etmez.
kimse senin rahatını düşünmeyecek prenses. hadi anneciğinin kucaklarına bi o kıyama sana.