bugün

Tüm bu olaylara rağmen hala başbakanı savunabilen tipler nasıl var olabiliyo lan? insanlarımızın gözü kör olmuş. Doğuda bdpliler polisi taşlayıp kürdistan bayrağı açtıklarında nerdeydi lan tayyibin askerleri? Bu ülkenin en namuslu insanları demekratik haklarını kullanıp eylem yaptıklarında mı aklıllarına geldi polis oldukları? Sonun yakın tayyip. Bu insanlara verdiğin zararın yaptığın haksızlıkların cezasını çekeceksin!
bende bir eylemci olarak, dinime çok düşkün biriyimdir. Din çıkıp bağırmayla, sadece saçı kapatmayla olmaz. dinde niyet önemlidir. Allaha şükür elhamdülillah müslümanım ve aklımda başında gözlerimde görüyor doğruları. siyasette dini kullanmaya çalışanları kınıyorum esasen.
% 50 oy alinca insanlarin inanclarina da karar verme hakki elde ettigini sananlarin uydurmasidir.
bilgisayar başında klavye delikanlılığı yapıp kandil günü millete iftira atan şakirt sıçmığı..!!!
dini kendi tekellerinde tutanların ancak kendilerini dindar,ateist ayrımı yapabilecek üstünlükte gördükleri için eylemcilere yakıştırdıkları kalıptır.eylemcilerin her dine , mezhebe saygı duyduklarını gösterdiklerini , müslüman olmanın illa bir ideolojiye bağlı kalmak zorunda olmadığını anlatmaya çalıştıklarını görmek , anlamak bu kadar mı zor ?
tayyip'in bayrak ve vatan sevgisi imajı çizerken ki kolpalarından daha inandırıcıdır.
facebook'ta namaz kılan eylemci fotoğrafı paylaşmak, başıkapalı teyze fotoğraflarıyla devam ederek aktiflik kazanan çalışmadır. yılların marksist-leninist örgütlerini, tkp seçmenini, pkk sempatizanlarını, eşcinsellerini, ateist olduğu bilinen ünlüleri müslüman ettiler iki günde helal olsun.
amacın dindar olmak değil kutsal değerlere ve insana saygıdan ibaret olduğunu göremeyen kişi beyanatıdır.
düne kadar" kandil mandil yok la" diyen ihsan açıkel'in sırf Taksim platformu düzenliyor diye insanları taksim'deki kandil kutlamalarına davet etmesi en bariz örneğidir.

hayır hepimiz biliyoruz ki orada bir çok kişinin dinle diyanetle pek işi olmaz. dinle en yakın ilişkisi babaannesinin başortülü olması..ama yine de bu gün bahanesiyle kuran dinlerler iyi olur..
hükümetin çok dindarmış süsü vermesi kadar yalan olabilir en fazla.
provokasyon amaçlı gündeme getirilen bir algı yönlendirmesidir.

özellikle şurada ispatladık:

(bkz: gezi parkı aktivistlerini dinsiz gösterme amacı)

ayrıca:

(bkz: yobazların içinde alkol tüketiliyor dediği cami)
üç aylardayız ramazan yakın zeten herkes dindar olacak, en büyük temenniniz dindar kalmaları.
Ya da eylemcilere dinsiz süsü verilmeye çalışılması.
o allahın bileceği iştir kimseye düşmez.
namus bekçiliğinden sonra, din bekçiliğine mi başladınız.
insanların namusunu sorgulamak bitti de! dinini mi sorguluyorsunuz!
böyle yaparak ne kadar ''dinsiz yaratıklar'' olduğunuzu gözler önüne seriyorsunuz.
insanların namazını, orucunu, zekatını sorgulamak size mi düştü!
öncelikle şu anlaşılsın; idarecilerin dini imanı kendini bağlar bana 1 damla sevap gelmez. idareciler dinini imanını kalkan edip kendi çıkarlarını gözetiyorlarsa o zaman benim inançlarıma zede gelir ki her müslüman bunu korumakla mükelleftir. Şimdi idarecilerin yaptıkları hataların hesabını yasalar sorar. lakin müslümanlığa karşı insanların zihninde kötü izlenimler bıraktırırsa buna karşı koymak her müslümanın birinci vazifesidir.

edit: bizlerden bahsedilen bu yazı dünyanın her yeri ve tüm inanış tarzları için geçerlidir.
çok samimidir. camide içki içip tepki yiyince kandilde içmiyoruz de.
güldürür. (bkz: 100 sevap points goes to anarchists)
öyle bir gayelerinin olacağını sanmıyorum. zira bu bir inanç eylemi değil, fikir eylemi, doğa eylemi.

kabullenemiyorsunuz yediremiyorsunuz kendinize ama meydanlara çıkan milyonların arasında akp'ye oy vermişi, 5 vakit namazını kılanı, cuma'ya gidenleri de var.
olmayan çalışmalardır, ben ateistim. neden dindar görünmeye çalışayım?

eylemcilerin gösterdiği tek şey tüm halkın bu eyleme dahil olduğu, inanç ve görüşlerle kutuplaşmak yerine birbirlerine saygı ve sevgi duydukları gerçekliğidir.

biz dindar değiliz, biz türk halkıyız ve içimizde dindar olanlar da var olmayanlarda. bizi birleştiren inanç dini değil, birbirimize karşı olandır. biz ümmet değiliz, türk halkıyız!
1.şunu anladık ki,

insanlar artık siyasetçilerin,ideolojilerin putlaştırılmadığı.. (r.tayyip erdoğan vs atatürk)

yasak zihniyetiyle değil özgürlükçü düzenlemelerle toplumsal hayatın çeşitlendirildiği..

türk,kürt,dinci,dinsiz diye insanların ayrıştırılması üzerinden değil

"insan, doğa, temel hak ve özgürlüklere" saygıyı temel alan bir yeni siyaset arayışı içine girmiştir.

aslında halk kendi nezdinde konsensusunu sağlamıştır,

eskiden kemalizm'in yasaklarını savunanlar artık bunun ne kadar hatalı ve yanlış olduğunu kendi tecrübeleriyle anlamıştır, şimdi aynı yasakçı totaliter erdoğan algılayışı da tıpkı eski kemalizm gibi miyadını doldurmuş oldu.

halk aslında ilk kez aynı noktada birleşti, devlet sadece insan içindir.
yüzde 50 muhafazakar kesimden göt korkusuna ne yapacağını şaşıran komünistler terör örgütleri ve chp lilerdir.tamam yediniz bir bok devrim diye sıçtınız bari sıvamayın karakterden ödün vermeyin camilerdeki içki şişelerini gördü bu halk.
doğru önermedir aslında hepsi mümin kullardır.

(bkz: mücahit solcular)
(bkz: mubarek koministler)
(bkz: hacı tkp)
öncelikle kimsenin inançları konusunda samimiyet sorgulaması yapamayız. ben dindar bir insanım, bana yapıldığında tepkilerim gayet sert oluyor, şimdi orada iki tane pezevenk ortalığı terörize etti diye ve siyaseten adam sisteme karşı ise ve yine de dini hassasiyetleri varsa kalkıp ona sen şusun busun, gösteriş yapıyorsun diyemeyiz.
samimiyet sorgulaması yapmayın ki onlardan farkımız olsun.
muhafazakarın solcusu hatta komünisti bile benim için evladır. her ne kadar mantıksız fikirleri islam'a mal etmeye çalışıyor olsalar da.
görsel
eylemcilerin ortak özelliği laik olmaları ve çağdaş bir toplum talep etmeleridir. içlerinde dindarı da vardır, ateisti de. bu yapıda bir direnişin eylemcilerin dincilere hoş görünmek gibi bir kaygısı yoktur, sadece direnişin yapısını göstermek için namaz kılarken çekilen resimler yayınlanmıştır. bunlar, "evde oturanların" büyük kısmının içkilerini yudumlarken izlediği görüntülerdir.