1. 1.
  arif sağ, tolga sağ, volkan konak gibi isimlerle çalışmış son olarak bu yılki eurovision da süperstar isimli parçada çalmış olan bass çı sanatçı. müzisyenlerin albüm kayıtlarında çalıyor daha çok.
  ... impayatoy
 2. 2.
  stüdyo müzisyeni olarak tanımlanabilecek uzun süre yaşar için de bas gitar çalmış olan, yaşı genç olmasına rağmen gayet başarılı gitarist...
  ... faidelibilgi
 3. 3.
  1971 yılında Ankara da doğdu. ilkokuldan sonra i.T.Ü devlet konservatuarında 6 yıl viyola eğitimi aldı. Okul yıllarında kendi kendine bas gitar çalmaya başladı. Kamil Özler'le armoni solfej, Nail Yavuzoğlu'yla armoni, Ali Perret ile armoni konularında çalıştı.

  Sahnede ve albümlerinde eşlik ettiği şarkıcı ve müzisyenlerden bazıları; Ajda Pekkan, Nazan Öncel, Yaşar, Nilüfer, Kayahan, Zülfü Livaneli, suavi, Fatih Erkoç, Sezen Aksu, Mustafa Sandal, izel, Cem Karaca, Edip Akbayram, Hakan Kurşun, ilhan Şeşen, Işın Karaca, Nükhet Duru, funda arar vs..;

  1997 yılında Türkiye'nin üçüncü olduğu erovizyon şarkı yarışmasında türkiyeyi temsil eden grupta davul çaldı. Ayrıca 7. Uluslararası istanbul Caz festivalinde Aşkın Arsunan Etno-Karma proje ile, 11 ve 12'nci istanbul Caz festivali, Akbank Caz Festivali, Afyon Caz Festivali gibi festivallerde çeşitli gruplarla çaldı.

  Sahnede ve albümlerde beraber çaldığı caz müzisyenlerindenbazıları; Dianne Reeves, Larry Coryell, Muvaffak "Muffy" Falay, Peter Martin, John Scofield, Claudio Roditi, Mark Haris, Karl Potter, Jack Tama, Russel Melon, Aydın Esen, Kerem Görsev, Aşkın Arsunan, Fatih Erkoç, Elvan Aracı, Yıldız ibrahimova, Fahir Atakoğlu, Önder Focan, Pasaporte Latino, istanbul Superband, Daniel Humair vs..; ayrıca Volkan Konak, Tolga Sağ, Arif Sağ gibi müzisyenlerin albüm düzenlemelerini yaptı.

  EYLEM PELiT in kullandığı ekipman listesi:
  Hartke ampli
  Yamaha Jp 6 telli elektrik bass
  Fernandes perdesiz bass
  Fender jazz bass

  kullandığı tel:
  D'Addario ( 032. , 040., 060., 075., 095., 125. ) super soft gauge. *
  1 ... sally
 4. 4.
  an itibariyle funda arar'ın karartma günleri adlı şarkısındaki bas gitarları çaldığını öğrendiğim ve dumur olduğum müzisyendir.
  ... sahtemustaine
 5. 5.
  türkiye'nin sayılı basçılarından olmasının yanında aranjeleriyle de her an dumur etkisi yaratabilen bir sanatçı. şebnem paker'in dinle şarkısında arkada davul çalan yelekli kişi.
  ... siir ici sarki
 6. 6.
  kendisi istanbul superband in basçısıdır. kendisi son senelerde yamaha workshoplarında boy göstermektedir.
  ... kerpy