bugün

(bkz: hayat bir sınavsa ankaragücü yazar çıkarım)
yazı yazmayı ve okumayı öğrenmeden önce bitmeni isterdim lan. sırf bunu yazabilmek için öğrenmişim her boku. bütün dillerde yazmak isterdim bunu sana. araya çevirmen sokmadan ama.
çok istediklerimi vermiyor, zorla, acıyarak, kanatarak elde ettiğim herşeyi ya aniden yavaşca s.kerek alıyosun. Çok büyüksün ben sana direnemiyorum...
sevdiklerimi sevmemene rağmen neden elimden aldın?
kaş yaparken göz çıkardın.
yavşak ibne
Biz hayatı o kadar karmaşık hale getirdik ki,mucizelerin bile aslında çok basit yöntemleri olduğunu kavrayamaz olduk.
Bir tek yaşanarak öğrenilirmiş hayat; okuyarak, dinleyerek değil. Bildiklerini bana neden anlatmadığını, anladım.
ayrılık vurgununda belli etmedim ama ciğerim yandı.!
bıktım lan, anlıyor musun? yine üzüntü ve kederleri tek tek sundun karşıma. afiyetle yiyorum ve yediklerimin tadına varıyorum. yok öyle ağlamak, zevk almak var bundan sonra. ölen ölür, kalan sahalar yine benimdir. ***
hayat yüzünü güldürmüyor ise, belkide sen espiri yi anlamamışsındır.
Çıplak duygularını, geçici dövmelerle kapatıp gizleyenler dünyasındayız.

Sözün pul, sükûtun altından bile değerli olduğu zamanları yakaladı ömrümüz.

Şimdi bir "sus!" sesi dilimiz.
ve sevmekle ölmek arasındaki notaların en ince yerinde,

uzun altmışdörtlük bir "es" zamanı...

Sana da hoşça kal hayat!
ağrıtma kalbimi, çok rica ediyorum!...
hayat ya adam ol ya da düş yakamdan
hayat; niye hiç adaletin yok?
serdar konusunda arkandayım. raad ol.
bazen adaletsizliğin tutsa da aslında çok adilsin. herkesi yavaş yavaş, sırası geldiğinde * iyi biliyorsun!
beni neden yoruyosun?
hayatçım aşkitom sıkıldın mı benden...
yordum seni biraz ama...
gün gelecek sen de beni anlayacaksın içini neden bu kadar doldurmak için uğraştığımı, boşken hiç güzel durmuyorsun zira.
benden izin alıp içine dahil olanlar da mutlu bu halden bak.
her köşene mutluluklar sıkıştırmaya gayret ediyorum,
bazen hırçınlaşıp beni şaşırtacağını düşünüyorsun ama, yemezler canım.
ben sana özenirsem itina gösterirsem içinekiler de sen de güle oynaya geçinir gideriz.
sen sadece seni karartmaya gelenleri bana ihbar et yeter e mi kuzum....
Hayat, her gidenin ardından koşmaya değmez bilmelisin. Sen gelecek olanları bekle, gidecek varsa bırak gitsin...
elimize batırdığın dikenleri sökmeye çalışırken, götümüze soktuğun kazıkların hesabını verecek misin?
(bkz: hayat sen ne çabuk harcadın beni)
naber şekerim?

kib.sçs.opt.bye.
bana saygın, seçkin, iyi bir aile ve herkese nasip olamayacak bir hafıza verdin.güzellikten ve paradan yana hiç sıkıntı çekmedim, iyi bir eğitim yaptım, çevremde hep sevildim, beğenildim ama iş aşka gelince hep kaybedeni ben oynadım.bu rol üzerime yapıştı kaldı. ya aldatıldım ya da iyi niyetim suistimal edildi.kime sevgilim bana kötü davrandı desem bana inanmıyor.nedense hep çevremde ideal sevgili olarak nitelendirildim ama hiçbir özelliği olmayan kişiler bile sevgililerinden daha çok değer gördüler.bense hep liman ya da paratoner gibi ihti,yaç duyulan anlarda arandım.artık bana da güzel bir aşk ver. birini seveyim yeniden.
neden bir parçacık huzur vermiyorsun bana neden nefes aldırmıyorsun, tam artık oldu derken yine niye duvarlar örüyorsun önüme neden yıpratıyorsun bu kadar beni. sabrımın nereye kadar devam edeceğinimi ölçmek amacın. neden ya neden? artık daha fazla hayal kırıklığı yaşamak istemiyorum diyorum sana ama sen her seferinde daha ağır darbeler vuruyorsun bana. herşey mükemmel olsun dört dörtlük yaşayayım falan demiyorum ki ben. sadece verdiğim emeklerin karşılığını istiyorum ama sen her defasına ve her seferinde emeklerimi hayallerimi çalıyorsun benden. bana da biraz olsun insaflı davranamaz mısın çok mu zor bu senin için..
Kader yolun tamamını değil, sadece yol ayrımlarını verir. Güzergah bellidir ama tüm dönemeçler yolcuya aittir. Öyleyse ne hayatının hakimisin ne de hayat karşısında çaresizsin. *
hep aynı şakayı yapıyorsun bana, farkında mısın?...
güncel Önemli Başlıklar