bugün

ateist kardeşlerimizin klasik çizgisi. şöyle bir yanılsama var sanırım; ateistsen evrime inanacaksın. veyahut ateistsen komünist olacaksın gibi. yok öyle bir şey. mesela ben ateist kardeşiniz sallamam böyle şeyleri. hedonist olacaksın baba. siktir et.

ed it: önerme değildir.
(bkz: yazik sana) vallaha lan.
ben; allah a, keyfim; evrime inanıyoruz, olabilirliği yüksek yaftaları da arka bölgede ki kaba bölgemize takıyoruz.
tam bir troll düşüncesi olan, cehalet dolu önerme.
evrim ile allah'a inanmak gibi alakasız iki temel öğeyi aynı kareye sokacak kadar malımsı insanların olduğu bir ülkede zaten bu teoriyi tartışmak bizim neyimize.
karşılığında "lekum dinikum veliyedin" sizin dininiz size, benim dinim bana cevabının yeterli olacağı görüş.
Parasızım, o zaman para diye bişey yokturmu olay.
kendini her konuda tek gerçeğin var olduğuna inandıran kişinin tercihidir. oysa evrim i ve dini aynı anda götürebilmek mümkündür. genel bakacak olursak allah ya da tanrı en basit tanımıyla yaratıcıdır. yai canlıları yaratmamış olsa bile dünyayı var eden tanrıdır mantığıyla iki düşünce bir arada götürülebilir.
ben DNA'nin mutasyona ve adaptasyona tabi oldugunu, bunun da kalitim yoluyla aktarildigini biliyorum. Bu bilgiye inanc yoluyla bagli olmama gerek yok; benden once var olup ortadan kalkmis canlilar oldugunu, ben hic olmasam da milyonlarca yaratigin bu gezegende donuse kakisa var olacagini biliyorum. Tipki gezegenler gibi, atom gibi bu islemler benden bagimsiz, bunun deneyleri var; alirsin bir mikroskop, sinekleri ciftlestirir, genleri ile oynar seyredersin. mendel amca gibi bezelyeleri ayiklar izlersin. Sen inansan da, inanmasan da gezegendeki butun hucreler bu kanunlara gore isler.

bu bilgi beni insanlarin yazdigi masallara inanmamaya goturebilir; hele ki o masallarda anlatilanlar bu bilgi ile celisiyorsa. cunku o masallar ve kahramanlari insanlar inanmadan var olamazlar. Al bu elma, al bu bakteri diye tutup gosterilebilecek bir allah ve melek olmadigi icin, onlar ancak ve ancak kendilerine inanildigi zaman var olabilirler, yoksa yok olurlar. yani bu hikayelerin kahramanlari evrim gibi, evrimin turleri gibi benden bagimsiz degildir: bende baslar, bende biter. hayvanlari bile ikna edemezsin secdeye varmaya; "kafalari basmiyor, allah onlari toprak edecek" diye avutursun kendini. oysa oturdan kalktan anliyor hayvan; bir besmeleden neden anlamasin?

radyasyon yersem hucrelerim hizla mutasyona ugrar; buna inanmiyorum, buna gerek yok: bunu "biliyorum".
ancak bunu bilmiyor dahi olsam, Starwars hikayesinin bir hayal urunu oldugunu kestirebilirim. bunun icin biyoloji fizik alimi olmaya gerek yok...
alakasız cümlelerdir.
bırak böyle işlerii bırak bu işleri
(bkz: tereciye tere satılmaz)
ya itiraz etmeyiin arkadaş çok keskin bir bağlantı bu. Çok belirli.

Bunu derken adam allaha inanmıyor ve evrime de inanmıyorsa bu adam ya çok skindirik bi adamdır yada nerden geldiğini düşünemeyen bir adamdır.

Düşün kardeşim. Evrimi kabul etmiyorsun, ama allahı da kabul etmiyorsun. EE nerden geldin sen ? Nereden çıktın. Düşünürsen birini kabul etmek zorundasın arkadaş. Yada yeni çağın darvini olarak yeni bi teori at ortaya.

Keskindir bu bağıntı. Pisagor teoremi kadar açıktır. pi sayısı kadar belirlidir.
(bkz: ahirette göte kaçacak başlıklar)